ÇetinCeviz Kampının Kazanan Girişimleri Belli Oldu
Mar 15, 2018


İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen ÇetinCeviz Girişim Kampı, Demo Day etkinliğiyle son buldu.

demo-days-cetin-ceviz (1)

İTÜ GİNOVA tarafından 13 Mart Salı günü İTÜ MAGNET'te düzenlenen Çetin Ceviz Girişim Kampı Demo Day etkinliğinde, 3 haftalık yoğun bir eğitimin ardından, iş fikirlerini girişimcilik dünyasının önemli isimleriyle paylaştı.

demo-days-cetin-ceviz (2)

Kamp sonunda finale kalan 5 girişimci ekipten “PhoneMarket” ve “Fason Rehberi” desteklenen ekipler arasında yer aldı. Telefonunu satmak veya ikinci el telefon almak isteyen kişilerin hızlı, güvenli ve hesaplı bir şekilde işlemlerini yapmalarına imkân tanıyan PhoneMarket birinci olurken, imalatçıların güvenilir fason atölyeleri bulabileceği yazılım girişimi olan “Fason Rehberi” ikinci oldu.

Birinci ekip “PhoneMarket” Berlin girişimcilik ekosistemi gezisi kazanarak, girişimcilik dünyasını daha yakından tanıma şansı elde etti. Bunun yanı sıra her iki ekipte İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ne doğrudan girmeye hak kazandı.

demo-days-cetin-ceviz (3)

Geleceği parlak 5 girişim sahne aldı

Girişimci ve yenilikçi fikirlerini ticari bir ürüne dönüştürerek kendi başarı hikâyelerini yazmak isteyen takımlar, Demo Day'de projelerini jüri ve izleyicilerle paylaştı. Geçtiğimiz yıllarda Lisa, Porter ve Others gibi başarılı girişimlerin çıkış noktası olan kampta bu yıl da gelecek vaad eden takımlar yer aldı. Demo Day’da bu takımlarda 5’i sunumlarını yaparak, jüriyi ve izleyicileri etkilemeye çalıştı.

demo-days-cetin-ceviz (4)

Avukatlara kolaylık sağlayan yapay öğrenme temelli dava arama motoru “KararNet”, yeni yerler keşfetmek isteyen gezginlerin nerede, nasıl ve ne kadar sorularını yanıtlayan tecrübe odaklı web platformu “Passenger” ve potansiyel gönüllülerle, toplulukları bir araya getiren girişim “Gönüllülük Çemberi” sunum yapan diğer girişimler arasındaydı.

demo-days-cetin-ceviz (5)

Çetin Ceviz Girişim Kampı; yenilikçi, yaratıcı ve potansiyeli yüksek fikirlere sahip öğrenci ve yeni mezunlara yönelik bir eğitim programı olarak öne çıktı. Kampta, fikirden ürüne giden yolculukta sorun-çözüm tespiti, müşteri doğrulama gibi konularda katılımcıların başarılı olmalarına yardımcı olacak bir düşünce yapısı kazandırmak hedefleniyor. Kampa katılan ekiplere sertifikaları İTÜ GİNOVA Müdürü Prof. Dr. Şebnem Burnaz ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Zeynep Erden Bayazıt tarafından takdim edildi.

Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi