İTÜ ile Cisco Arasında İş Birliği Protokolü
Haz 28, 2018


Üniversitemiz bilişim teknolojileri konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden Cisco ile teknoloji ve inovasyonda iş birliği protokolü imzaladı.

Üniversite - sanayi işbirliği sürecine yenilikçi projeleriyle katkı sunan Üniversitemiz, bilişim teknolojileri konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden Cisco ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol; İTÜ ARI Teknokent’te Nisan ayında açılan Cisco İnovasyon Merkezi çerçevesinde teknoloji ve inovasyon alanında yeni iş birliği fırsatlarının tespit edilmesi konusunu kapsıyor. İTÜ Rektörlük’te gerçekleştirilen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alper Ünal, Cisco Başkan Yardımcısı David Meads, Cisco Türkiye Genel Müdürü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 1997 yılı mezunumuz Cenk Kıvılcım ve Rektör Danışmanı ve Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Prof. Dr. Gülname Turan katıldı.

cisco-protokol-2018 (2)

Fikirlerin Hayata Geçme Süresi Daha Da Kısalacak

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Cisco ile İTÜ arasında 20 yıla yakın süredir ortak çalışmaların olduğunu iletti. Türkiye’de inovasyon merkezi açan Cisco’nun bu alandaki ilk çalışmalarının da İTÜ’de başladığını vurgulayarak şunları söyledi:
“Cisco, Dünyadaki 10’uncu inovasyon merkezini geçtiğimiz aylarda İTÜ Arı Teknokent’te açtı. Türkiye’deki dijital inovasyon hızının artırılmasını hedefleyen Cisco, Türkiye’deki ilk iş birliğini de ilklerin üniversitesi İTÜ ile yaptı. Yapılan iş birliğiyle start-up’lar büyütülecek. Girişimciler, araştırmacılar ve öğrenciler için yeni ortamlar oluşturulacak. Böylelikle dijital inovasyon ekosistemine katkı sunulacak. Bu iş birliğiyle fikirlerin hayata geçirilmesini ve ürünlerin geliştirme süreçlerini daha da hızlandırmayı hedefliyoruz.”

CİSCO Hakkında

Cisco (NASDAQ: CSCO), 1984 yılında çoklu protokol internet kullanımını hayata geçiren dünya çapında teknoloji lideridir. Çalışanları, ürünleri ve iş ortaklarıyla toplumun güvenli bir şekilde bağlanmasına ve yarının dijital fırsatlarını bugünden yakalamasına yardım ediyor.

Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi Hakkında

Cisco’nun dünyadaki 10. inovasyon merkezi olan Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi İTÜ ARI Teknokent’te Türkiye’nin dijital dönüşümünü destekleyecek ve önemli sektörlerin iş sorunlarına dokunacak çözümler geliştirmek için açık, yaratıcı bir ortam sunmak amacı ile hayata geçirildi. Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden lojistik, taşımacılık ve üretim alanlarında nesnelerin interneti uygulamaları ve ülkenin dijitalleşmesi için inovasyonlara odaklanacak olan merkez, Cisco müşterilerini, iş ortaklarını, start-up’ları, kamu kuruluşlarını ve akademik çevreleri bir araya getirerek güçlü bir inovasyon ekosistemi oluşturulmasını hedefliyor. Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi sayesinde girişimciler Cisco’nun geniş teknoloji portföyüne ve uluslararası ağına erişerek fikirlerini hayata geçirme ve ürün geliştirme süreçlerini hızlandırabilecekler.

Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi