Üniversitemiz Elektrikli Araçlar Zirvesine Ev Sahipliği Yaptı
Ara 05, 2018


İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Elektrikli Araçlar Zirvesi (EAZ) 29-30 Kasım tarihlerinde Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Elektirikli_araclar_zirvesi_2018 (5)

Etkinlik, günden güne büyüyen ve önemi yadsınamaz olan elektrikli araçlar sektöründeki son gelişmeleri, yenilikleri ve yatırımları paylaşarak; öğrenci, akademisyen ve sektörden çalışanları aynı ortamda buluşturdu.

Elektirikli_araclar_zirvesi_2018 (4)

Sektör liderleri öğrencilerle buluştu

Panel ve söyleşileri barındıran etkinlikte, elektrikli araçlarda enerji depolama ve şarj teknolojileri, enerji altyapısı gereksinimleri, elektrikli otobüs ve raylı sistemler, elektrikli hava araçlarının savunma sanayiinde kullanımı ve otonom sürüş sistemi olmak üzere birçok önemli konu başlığı işlendi.

Elektirikli_araclar_zirvesi_2018 (6)

Sunumların yansıra, drone gösterisi, Tesla araba gösterimi ve İTÜ elektrikli araba takımları da EAZ'18'de yer aldı. Aselsan, Mercedes, AVL, Temsa, Otokar, İBB Metro, Microsoft ve Ford gibi sektör liderleriyle katılımcıları aynı platformda buluşturan EAZ’18’da, ülkenin dört bir tarafından gelen üniversite ve lise öğrenci grupları da ağırlandı.


Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi