• İTÜ Kurumsal Akademi Açıldı
  Oca 18, 2019
  245 yıldır hayatın farklı alanlarına yön veren Üniversitemiz, idari kadromuzun kişisel ve mesleki donanımına katkı sağlayacak İTÜ Kurumsal Akademi’yi hayata geçirdi.

 • “Akıllı Bina ve Tesis Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Açılıyor
  Oca 18, 2019
  Yeni nesil akıllı bina ve tesislerin bakımını yapabilecek, işletimini yönetebilecek mühendisler yetiştirmeyi hedefleyen Üniversitemiz, “Akıllı Bina ve Tesis Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı”nı hayata geçiriyor.

 • “Derin Öğrenme” Dersi Projeleri Yarıştı
  Oca 18, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bu yıl ilk kez açılan Deep Learning “Derin Öğrenme” (BLG 561E) dersi heyecan verici bir proje yarışması ile sonuçlandı. Proje sunum yarışmasının birincisi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisi Can Erhan oldu.

 • Gelenek Sürüyor: İTÜ Çekirdek, Webrazzi Ödülleri’nin Zirvesinde
  Oca 17, 2019
  Girişimcilik ekosistemimizin en önemli parçalarından olan İTÜ Çekirdek, Webrazzi Ödülleri 2018’in En İyi Girişim Hızlandırıcısı kategorisinde en yüksek oyu alarak birinci seçildi. 2015 yılından beri bu yarışmaya katılan platform, bu ödülü üst üste 4. kez kazanarak geleneği devam ettirdi.

 • Milli Eğitim Bakanlığı ve İTÜ'den Bir İlk: "İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"
  Oca 16, 2019
  Milli Eğitim Bakanlığı ile İTÜ, bilişim teknolojisi, biyomedikal cihaz teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi ve denizcilik alanlarında iş birliği protokolü imzaladı. MEB 2023 eğitim vizyonu kapsamında imzalanan protokol ile Türkiye’de bir ilk olacak olan İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak.

 • Emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Nadir Yücel'i Kaybettik
  Oca 10, 2019
  Ülkemizde bilgisayar mühendisliğinin kurulması ve gelişmesi yolunda çok önemli hizmetlerde bulunan emekli öğretim üyemiz Prof. Dr. Nadir Yücel aramızdan ayrıldı.

 • 4 Yılın Gururuyla: İyi ki doğdun İTÜ PolRec
  Oca 10, 2019
  Türkiye’nin kutup araştırmaları alanında en aktif kuruluşlarından olan ve bu konuda ülkemizde farkındalık oluşturan İTÜ Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi (İTÜ PolRec), 4. yaş gününü kutladı.

 • Yazılım Altyapımızı MSC One ile Geliştirdik
  Oca 09, 2019
  Bilgisayar Destekli Analiz (CAE) yazılımları üreten MSC, üniversitemizin yazılım sponsoru oldu. Sponsorluk kapsamında, İTÜ akademisyenleri ve öğrencilerinin eğitimlerde ve bilimsel araştırmalarda yararlanacağı MSC One yazılım paketi ve gerekli lisanslar tedarik edildi.

 • Takipçilerimize 50 Bin Kez Teşekkürlerimizle
  Oca 03, 2019
  2019’a, resmi Instagram hesabımız @itu1773 ’ün 50 bin takipçiye ulaşmasıyla “merhaba” diyoruz.

 • İTÜ ROV Takımı’na Roboik Yarışmaları Ödülü
  Oca 03, 2019
  Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen İnsansız Su Altı Araçları Prototip Yarışmasında üniversitemiz adına yarışan İTÜ Pruva ROV Takımı, 10 bin liralık üçüncülük ödülünü Roboik Yarışmaları kapsamında düzenlenen törende aldı.