• İTÜ’den 17 Ağustos Depremi 20. Yıl Çalışmaları
  Ağu 16, 2019
  İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, Türkiye-Fransa iş birliği ile TÜBİTAK tarafından da desteklenen proje kapsamında, hassas mesafe ölçen cihazlarla deniz tabanındaki hareketliliğin anlık olarak incelendiğini söyledi.

 • İTÜ IMIAD “Yaşam” Temalı Atölye için Stuttgart’ta
  Ağu 09, 2019
  İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İç Mimari Tasarım Uluslararası Yüksek Lisans Programı-IMIAD ve program ortağı üniversiteler, Hochshule für Technik Stuttgart Üniversitesi’nde (Almanya) “bugün ve yakın gelecekte yaşam” temasıyla bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

 • İTÜ’lüler Facebook İçin Geliştiriyor
  Ağu 07, 2019
  İTÜ Matematik Mühendisliği öğrencilerimiz Nemat Jahangirov, Hakan Turğay, Aytaç İmişçi’nin aralarında bulunduğu “Manually” takımı Facebook Developer Circle (DevC) İstanbul’un düzenlediği 2019 DevC Community Challenge için gerçekleştirilen Build Days birincisi oldu.

 • İTÜ’nün Yeni Arıları, 246 Yıllık Ailemize Hoş Geldiniz!
  Ağu 06, 2019
  2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre İstanbul Teknik Üniversitesi lisans programlarına kesin kayıt yaptıracak öğrencilerimizin dikkatine;

 • Prof. Dr. Ahmet Gül’e Temel Bilimler Alanında TÜBİTAK Bilim Ödülü
  Ağu 05, 2019
  İTÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ahmet Gül, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl verilen Bilim, Özel Hizmet ve Teşvik Ödülleri kapsamında Bilim Ödülü’ne değer görüldü.

 • İTÜ Liderliğinde İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi
  Ağu 02, 2019
  İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (PolReC), Kuzey Kutbu’na düzenlenen ilk milli ve bilimsel seferi gerçekleştirdi.