• Sigortam.net İTÜ, Basketbol Süper Lig’de
  Eyl 20, 2019
  Üniversitemizin efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Basket, Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.Geçtiğimiz sezonda Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne (TBL) damga vurarak Play Off şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Sigortam.net İTÜ Basket, yeni sezonda Basketbol Süper Liginde mücadele edecek.

 • Dr. Reyhan Şengür Taşdemir ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya YÖK Üstün Başarı Ödülü
  Eyl 20, 2019
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçme Suyu Arıtımında Nano Gözenekli Membran Filtre Üretimi” konusunda hazırladığı doktora tezi için Dr. Reyhan Şengür Taşdemir’e ve kendisinin Tez Danışmanı Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya Üstün Başarı Ödülü verdi.

 • Ülkemizin İlk Uydu Yer İstasyonu İTÜ UHUZAM'dan İmar Barışına Destek
  Eyl 20, 2019
  Üniversitemiz bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk uydu yer istasyonu olan UHUZAM, yeryüzüne ilişkin iki ve üç boyutlu uydu görüntülerini; doğal afetlerden tarımsal ürünlerin gelişimine kadar birçok alanda kullanılmak üzere ilgili birimlerle paylaşılıyor. ​

 • İTÜ TEKNOFEST 2019’da Yerini Aldı
  Eyl 18, 2019
  Dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başladı. Teknofest kapsamında 17-22 Eylül tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek yarışmalarda İTÜ Proje Takımları ter dökecek.

 • 246. Akademik Yılımızın İlk Dersi Prof. Dr. William Shea’dan
  Eyl 17, 2019
  Üniversitemiz 2019 –2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.

 • Akademisyenimiz Prof. Dr. Tüzin Baycan’a Uluslararası Görev
  Eyl 16, 2019
  İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Akademisyenlerimizden Prof. Dr. Tüzin Baycan’ın da aralarında olduğu bir grup bilim insanına ait proje desteğe değer görüldü. “The Geography of New Working Spaces and the Impact On the Periphery - comeINperiphery” adlı proje, Avrupa Birliği işbirliğiyle gerçekleşen COST (European Cooperation in Science & Technology) Eylem Programınca başarılı bulunan 40 projeden biri oldu.

 • Su Yönetimi Ödülü İTÜ’nün
  Eyl 16, 2019
  Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizdeki su israfının önlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen “1. Türkiye Su Yönetimi Ödülü”nün sahibi İTÜ oldu.

 • Teknoloji Takımlarımız Teknofest 2019’a Hazır
  Eyl 13, 2019
  TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturuyor. İTÜ Teknoloji takımları da bu yarışmalar için son hazırlıklarını tamamladı. 17-22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan Teknofest İstanbul 2019’da Üniversitemizin takımları hem yarışlarda hem de İTÜ standlarında yerlerini alacak.

 • TBMM Başkanı ve Tarım Bakanı İTÜ’deki Yerli Elektrikli Araçları İnceledi
  Eyl 10, 2019
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Yerleşkesinde bulunan yerli ve milli, elektrikli traktör ve araçları test etti.

 • İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin İlk Dersi Rektörden
  Eyl 10, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ MTAL öğrencileri için bir açılış dersi yaptı.

 • İTÜ Abdülhakim Sancak Camisi İbadete Açıldı
  Eyl 06, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü'nde yer alan İTÜ Abdülhakim Sancak Camisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ibadete açıldı.

 • İTÜ Mühendislikte Dünya Üniversiteleriyle Yarışıyor
  Eyl 05, 2019
  İTÜ, URAP 2018-2019 dünya alan sıralamasında tam 14 alanda kendine yer buldu. Aynı sıralamada, en iyi mühendislik derecesi de yine Üniversitemizin oldu.

 • Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Heyeti İTÜ ARI Teknokent’te
  Eyl 04, 2019
  Türkiye ve Çekya arasındaki ikili ilişkiler ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için ülkemize gelen ve bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Çekya Başbakanı Andrej Babis ve beraberindeki heyet İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti.