• Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kongresi İTÜ’de
  Eki 14, 2019
  Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübümüz tarafından düzenlenen Uluslararası Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kongresi, dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını ağırladı.

 • İTÜ ile Sospitas Şirketi arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Yazılım İş Birliği
  Eki 11, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Sospitas Bilimsel Girişim Ltd. Şti. arasında İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yazılım Hizmeti ve İş Birliği Sözleşmesi imzalandı.

 • İTÜ GİNOVA'nın AB Projesine Uluslararası Destek
  Eki 10, 2019
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi - İTÜ GİNOVA’nın ortakları arasında yer aldığı “The Boundary Spanners Development Programme” başlıklı proje Erasmus Programı + Bilgi Ortaklıkları tarafından kabul edildi.

 • İTÜ, Marmara Uluslararası Kent Forumunda
  Eki 10, 2019
  Üniversitemiz, Marmara Belediyeler Birliği tarafından ilk defa düzenlenen Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda (Marmara Urban Forum - MARUF) akademik paydaş olarak yer aldı.

 • Gelecek Vaat Eden Öğrenciler Sektörünün Öncüsü CEO ile Bir Gün Geçiriyor
  Eki 09, 2019
  Uluslararası üst düzey yönetici araştırma, değerlendirme ve liderlik gelişimi alanının liderlerinden Odgers Berndtson, global olarak gerçekleştirdiği Bir Gün CEO programı ile üçüncü ve dördüncü sınıf lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencilerini ülkemizin önde gelen CEO’ları ile bir araya getiriyor. Program, üçüncü döneminde İTÜ’lü öğrencileri bekliyor.

 • Google DeepMind’dan Dr. Alhussein Fawzi’yi Ağırladık
  Eki 09, 2019
  İTÜ Yapay Zeka Merkezi ve Bilgi Ekonomisi Derneği ile birlikte düzenlenen, Bilim ve Teknoloji Zirvesi Konuşmaları Serisi kapsamında, Dr. Alhussein Fawzi “Fooling Deep Networks” başlıklı konuşmasıyla İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeydi.

 • Yeniden Ev Kurmak Temalı TÜBİTAK Proje Çalıştayı İTÜ’de Yapıldı
  Eki 08, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Cordan’ın yürütücülüğünü yaptığı, “Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilerin Uyumu İçin Modern Yaşam ve Kültürel Koşullara Uygun İç Mekana Yönelik Konut Tasarlama İlkelerinin Belirlenmesi ve Tasarım Önerilerinin Geliştirilmesi” başlıklı TÜBİTAK Projesi kapsamında, [YENİDEN]+ EV KURMAK temalı çalıştay, 4 Ekim 2019 tarihinde, İTÜ Taşkışla Kampüsünde gerçekleştirildi.

 • Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su listesinde 5 İTÜ'lü
  Eki 08, 2019
  “CEO Club 50 Güçlü Kadın CEO Zirvesi” kapsamında, Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su ödülleri sahiplerini buldu. İTÜ Mezunlar Derneği (İTÜMD) Yönetim Kurulu Üyelerimiz Feyza Narlı ve Selda Badat Bahadır'ın aralarında bulunduğu listede mezunlarımız Jaklin Güner, Evrim Hizaler ve Fatmagül Cengaver yer aldı.

 • Kariyer Basamakları İTÜ Sektör Zirvesinden Geçiyor
  Eki 07, 2019
  İTÜ Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Sektör Zirvesi, 02-23 Ekim tarihlerinde 8 farklı sektörün çalışmalarını İTÜ’lülerle buluşturuyor. Finans ve yatırım odaklı sektör temsilcilerinin ağırlandığı ilk oturumuyla Sektör Zirvesi, 2 Eylül günü Ayazağa Kampüsümüzde açılışını yaptı.

 • Minikler Rengârenk Kuş Yuvalarıyla İTÜ’de
  Eki 04, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde GreenMetric’e göre Dünyanın 67. Avrupa'nın 32. En Yeşil Kampüsünde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 • Mezunumuz Dr. Deniz Turan Kunter’e Uluslararası Genç Bilim İnsanı Ödülü
  Eki 04, 2019
  Mezunumuz Dr. Deniz Turan Kunter, Uluslararası Mühendislik ve Gıda Topluluğu tarafından gıda alanındaki en prestijli ödül olarak bilinen “Nestle Genç Bilim İnsanı” ödülüne değer görüldü.

 • Eğlendikçe Burs Kazandıran Festival: İTÜ FEST
  Eki 03, 2019
  Son yılların gözde etkinliklerinden olan tek günlük yerli festivallerden İTÜ FEST, müzik dünyasının birbirinden renkli isimlerini 28 Eylül’de İTÜ Stadyumu’nda buluşturdu.

 • Metaforlardan Dijital Dünyaya Mekanlarda Yenilikçi Etkileşimler
  Eki 03, 2019
  Prof. Dr. Mary Lou Maher İTÜ Mimarlık Fakültesi “architalkture” seminer serisi kapsamında “Metaphorical Concepts for Designing Interactive Buildings” konusunu değerlendirdi.

 • İTÜ Radyosu, 'World College Radio Day' Etkinliğinde
  Eki 02, 2019
  İTÜ Radyosu, "World College Radio Day" küresel canlı yayın maratonunda ülkemizi temsil edecek.

 • Uzay Hukuku ve Politikası Konferansı İTÜ Desteğiyle Gerçekleşti
  Eki 02, 2019
  Uzay Hukuku ve Politikası Konferansı; Türkiye Cumhuriyeti ev sahipliğinde TÜBİTAK, Türkiye Uzay Ajansı ve Asya-Pasifik Uzay İş Birliği Örgütü (APSCO) organizasyonuyla ve İTÜ desteğiyle 23-26 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

 • İTÜ ve İTHİB İş Birliği ile Türkiye'de Bir İlk: Tezli Teknik Tekstiller Yüksek Lisans Programı
  Eki 01, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi ile İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden tekstildeki dönüşümün somut adımlarını lisansüstü program iş birliği ile atıyor. Programın, Türkiye’de “teknik tekstiller” alanında sektörün gelişimine liderlik edecek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine ve üniversite-sanayi işbirliği vasıtasıyla firmaların AR-GE potansiyellerinin geliştirilmesine katkı sağlaması hedefleniyor.

 • 246 Kulüp ile Back to School Festivalinde Yeni Arılara “Merhaba!”
  Eki 01, 2019
  İTÜ Ailesinin akademik yıla eğlenceli bir başlangıç yapması için düzenlenen ve Üniversitemiz öğrenci kulüplerinin tanıtıldığı “Back to School Festivali” 25-27 Eylül’de Ayazağa Kampüsünde gerçekleşti. İTÜ 246. yılında 246 kulüple yeni arılara “merhaba” dedi.