• 29 Ekim İTÜ Kutlamaları
  Eki 29, 2013
  Cumhuriyetimizin 90. yılını İTÜ ailesi olarak birlikte kutlamak için toplandık.

 • Temiz Enerji, Temiz Toplum
  Eki 28, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, çevre ve temiz enerji konularında öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla, İzmir Alaçatı’da bulunan Çağla Kubat Windsurf Academy’ de “Temiz Enerji Temiz Toplum” adlı etkinlikte buluştu.

 • İTÜ ile Elvan Şirketler Grubu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
  Eki 25, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalurji Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile Elvan Şirketler Grubu arasında üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik bir protokol imzalandı.

 • Boeing'den İstanbul Teknik Üniversitesi'ne Burs
  Eki 23, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi, bugün üniversitede iki yeni hibe programı duyurdu: ilki lisans ve master öğrencileri için havacılık alanında burs, ikincisi ise akademisyenlere yönelik havacılık bilimleri için müfredat geliştirme alanında.

 • Harita Salonu Açıldı
  Eki 23, 2013
  İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi bünyesinde oluşturulan Prof. Dr. Celal Şengör Harita Salonu ve Türkiye’nin ilk kartografya koleksiyonu, açılış töreniyle hizmete girdi.

 • İTÜ’lüler Türk Müziği Korosu’nun 40. Yıl Konserinde Buluştu
  Eki 23, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 240. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Türk Müziği konseri, 21 Ekim Pazartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

 • İTÜ TMDK Yılın En İyi Türk Musikisi Kurumu Seçildi
  Eki 11, 2013
  Beyoğlu Belediyesi’nin, Türk Musikisi Vakfı ile birlikte geleneksel hale getirmeyi hedeflediği “Itri Klasik Türk Musikisi Ödülleri”nin ilki, Aya İrini Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (İTÜ TMDK) Yılın Türk Musiki Kurumu dalında ödüle layık görüldü.

 • İTÜ Kütüphaneleri Zenginleşiyor
  Eki 11, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi kütüphanelerindeki yayın sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmalar son zamanlarda hız kazandı.

 • İTÜ Hazırlık Oryantasyon Dersleri Başladı
  Eki 11, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafınca 2013-2014 eğitim öğretim döneminde İTÜ’ye yeni başlayan öğrencilere yönelik ilk kez düzenlenen “Hazırlık Oryantasyon Dersleri” Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Karaca’nın katılımıyla başladı.

 • İTÜ-KKTC Yerleşkeleri Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı
  Eki 11, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (İTÜ-KKTC) Eğitim Araştırma Yerleşkeleri’nin 2013-2014 Akademik Yılı törenle açıldı.

 • İTÜ İşletme Mühendisliği Öğrencilerine ABD’de Eğitim ve Çift Diploma Fırsatı
  Eki 09, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü ile ABD’nin önde gelen üniversitelerinden Pittsburgh Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü arasında öğrenci değişimi ve çift diploma imkanlarını içeren bir işbirliği anlaşması imzalandı.

 • Temiz bir kampüs için Prof.Dr. Orhan Kural’dan Öneriler
  Eki 07, 2013
  Ülkemizde, özellikle genç nesilde çevre bilincinin oluşması ve gelişmesi amacıyla çalışmalarına 20 yıldır aralıksız devam eden İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, İTÜ Kampüslerinde bu amaçla neler yapıldığını ve ilerleyen günlerde faaliyete geçecek yenilikleri aktardı.

 • İTÜ’lü Öğrenciler Çalıştırdı Şimdi Onlar da Birer İTÜ'lü
  Eki 07, 2013
  İTÜ Gönüllülük Kulübü’nün yürüttüğü “Bir Başka Yol” projesi ile gönüllü İTÜ’lü öğrenciler genç liselileri sınava hazırlıyor.

 • İTÜ Dünya Üniversiteler Sıralamasındaki Yerini Yükseltti
  Eki 04, 2013
  Merkezi İngiltere’de bulunan dünyanın en saygın sıralama kuruluşlarından biri olan Times Higher Education (THE), 2013-2014 dönemi dünya üniversiteleri sıralama sonuçlarını açıkladı.

 • Maden Fakültesi Maden Açık Hava Müzesi ve Kimya Laboratuvarlarının Açılışı Yapıldı
  Eki 02, 2013
  Maden Fakültesi Maden Açık Hava Müzesi ve Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Kimya Laboratuvarları 18 Ekim 2013 Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı.

 • Yaratıcılık Festivali Ödülü İTÜ’lünün
  Eki 02, 2013
  25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali'nde genç reklamcılar için düzenlenen Future 25 yarışmasında İTÜ Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2013 mezunu Nuri Gülver birinci oldu.