• İTÜ Maden Fakültesi 60. Yılını Şölen Havasında Kutluyor
  Kas 22, 2013
  Kuruluşunun 60. yılını düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlayan Maden Fakültesi, 60. yıl etkinliklerini, 21-22 Kasım tarihlerinde düzenlenen “Maden Fakültesi 60. Kuruluş Yıl Şöleni” ile noktalıyor.

 • Zekâi Şen’in Kitabı Çin’de Ders Kitabı Olarak Okutuluyor
  Kas 21, 2013
  İTÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Zekai Şen’in “Solar Energy Fundamentals and Modeling Techniques: Atmosphere, Environment, Climate Change and Renewable Energy” adlı çalışması İTÜ adresi ile dünyaca ünlü Springer yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlandı. Yine aynı yayınevi tarafından Çince olarak da basılan kitap Çin’de ders kitabı olarak da okutuluyor.

 • İTÜ’de “Çalışmayı” Öğrendim
  Kas 19, 2013
  ​İTÜ Makina Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Gürcan Köylügil Boeing’e yaptığı staj başvurusu kabul edilince dördüncü sınıfın ikinci döneminde okulunu dondurup ABD’ye staj yapmaya gitti. Şimdi dondurduğu dönemi okuyan Gürcan’la 6 aylık stajının kendisine kazandırdıklarını konuştuk.

 • İTÜ Projeleri 2. İnovasyon Türkiye Fuarı’nda
  Kas 18, 2013
  Türkiye’de üretilen ve patenti alınan yenilikçi teknoloji ve buluşların en seçkin örneklerinin sergilendiği ‘Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar’ temasıyla düzenlenen 2. İnovasyon Türkiye Fuarı, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 • Selçuk Gürışık ile Keçe Sanatı İTÜ’de
  Kas 15, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, Yrd. Doç. Dr. Selçuk Gürışık’ın keçe sanatını içeren bir atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı.

 • İTÜ Bilek Güreşi Turnuvası Tamamlandı
  Kas 13, 2013
  İTÜ Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı’nca 2. Atatürk ve Cumhuriyet Spor Şenliği kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen İTÜ Bilek Güreşi Turnuvası, 13 Kasım’da İTÜ Ayazağa Kampüsü Merkez Spor Salonu’unda gerçekleştirtildi.

 • 1.Ulusal İTÜ Salon Model Uçak Yarışması
  Kas 13, 2013
  Ülkemizde her yıl ulusal olarak düzenlenen Salon Model Uçak Yarışmalarının ilk ayağı bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

 • Ulu Önder Atatürk İTÜ’de Saygıyla Anıldı
  Kas 13, 2013
  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75.yılında Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı.

 • Şehrin Görünmeyen Yüzü Sergisi İTÜ’de
  Kas 12, 2013
  Şehrin Görünmeyen Yüzü temalı, İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) 179. dönem proje çalışması fotoğraf sergisi 11 Kasım 2013 Pazartesi günü Rektörlük Sergi Alanı’nda düzenlenen törenle açıldı.

 • İTÜ Artık Tescilli Marka
  Kas 08, 2013
  “İstanbul Teknik Üniversitesi 1773” markası, logosu ile birlikte İTÜ adına 13 Aralık 2011 tarihinden itibaren on yıl müddetle 12 Eylül 2013 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından tüm sınıflarda geçerli olmak üzere tescil edildi.

 • İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden Uluslararası Başarı
  Kas 08, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi (İTÜ DF) mezunlarının ve öğrencilerinin bulunduğu 24 kişilik mürettebata sahip STS Bodrum teknesi “LycaMobile Mediterrenean RegettaTallShip 2013” yarışlarında iki dalda birincilik elde etti.

 • İTÜ’den Yeni Bir Eğitim Ortaklığı Programı Anlaşması
  Kas 06, 2013
  İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi ile LECTRA Firması arasında Eğitim Ortaklığı Programı Anlaşması İmzalandı.

 • Japon-Türk Dostluğu Pekişiyor
  Kas 06, 2013
  İTÜ Rektörü Başkanlığında İTÜ TMDK Türk Halk Dansları ve Klasik Türk Müziği Grubu İSTANBULİN Japonya’ya gidiyor.

 • İTÜ’ye Uluslararası Ödül
  Kas 05, 2013
  Türkiye'nin Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanında tanılılırlılığını arttıran bu ödülü almaktan, üniversitemiz ve ülkemiz açısından gurur duymaktayız.

 • Bilim Tarihi ve Felsefesi Seminerleri Başladı
  Kas 05, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nce düzenlenen Bilim Tarihi Seminerleri’nin ilki “Doğa Felsefesinden Modern Bilime - Bir Serüvenin Tarihi” adlı seminer ile başladı.

 • Atlas Tarih Dergisi Röportajı
  Kas 05, 2013
  Türkiye’nin önde gelen tarih dergilerinden Atlas Tarih, 240.yılını kutlayan üniversitemizin tarihini geniş bir boyutta ele aldı.

 • 1773 İTÜ Satış Mekânı Yeni Yerinde Hizmete Girdi
  Kas 01, 2013
  İTÜ Rektörlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İTÜ Kurumsal Kimlik ve Logolu Tasarım Ürünleri Komisyonu'nun öncülüğünde ve İTÜ Mezunları Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen, 1773 İTÜ Satış Mekânı, Ayazağa Kampüsü Merkezi Derslik Binası’ndaki yeni yerinde hizmete girdi.