İTÜ’den Yeni Bir Eğitim Ortaklığı Programı Anlaşması
Kas 06, 2013


İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi ile LECTRA Firması arasında Eğitim Ortaklığı Programı Anlaşması İmzalandı.

Fakülte binasında 1 Kasım 2013 Cuma günü yapılan imza törenine LECTRA firmasından Ortadoğu ve Türkiye Bölge Sorumlusu Jean-Patrice Gros, Pazarlama Müdürü Mine Yurdagel, Finans ve Mali İşler Müdürü Ebru Tükenmez,  Stratejik Müşteriler Yöneticisi Gürkan Erol ve Tasarımı Yazılımı Çözüm Uzmanı (aynı zamanda İTÜ-FIT Programı Mezunu) Tuğçe Uluaşk  ile Fakülte Dekanı Prof. Dr. Emel Önder Karaoğlu, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Berk Berkalp, Moda Tasarımı Programı Koordinatörü Prof. Dr. Cevza Candan ve Moda Tasarımı Programı Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu katıldı.

DSC_0010

Yapılan anlaşma ile moda tasarımı ve tekstil mühendisliği program öğrencilerinin uygulamalı öğrenme deneyimlerini geliştirmesi, CAD/CAM teknolojisinin kullanımının teşvik edilmesi, en yeni tasarım ve hazır giyim üretim çözümleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitimlerle donanan öğrenci ve mezunlarımızın tekstil ve hazırgiyim sektörlerinde istihdamlarını arttırılmasının yanında öğretim üyelerinin ve eğitmenlerin LECTRA özel endüstri etkinliklerine ve eğitimlerine katılarak bu sistemlere ilişkin güncel bilgilere erişimlerinin sağlanması hedefleniyor.

DSC_0019

Anlaşma kapsamında, LECTRA-Systems CAD-CAM Firması tarafından, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi "Kaledo Style Tasarım, Teknik Çizim ve Koleksiyon Çözümü ve Kaledo Print Baskı Desen Tasarım Çözümü" yazılımlarının bağışlandığı ve yazılımlara ait eğitimlerin de Lectra tarafından ücretsiz olarak verileceği bildirildi.