• İTÜ'lü Akademisyene Hizmet ve Onur Ödülü
  Ara 31, 2013
  İTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Yağcı, Polimer Bilimine evrensel katkıları ve bu bilimin gelişimine hizmetleri nedeniyle 2013 yılı ODTÜ Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Bilim, Hizmet ve Onur Ödülü'ne layık görüldü.

 • İTÜ'de Yıl Boyu Sanat
  Ara 30, 2013

 • İTÜ NOVA TTO'ya TÜBİTAK Desteği
  Ara 29, 2013

 • Uzaya Gidecek İlk Türk Genci İTÜ'den
  Ara 29, 2013
  İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uzay Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Halil Kayıkçı’nın çocukluğundan bu yana kurduğu uzaya gitme hayali, 2015 yılında gerçeğe dönüşecek.

 • Avrasya'nın En Büyük Kariyer Zirvesi İTÜ'de
  Ara 25, 2013

 • İTÜ - Rolls Royce İşbirliği
  Ara 24, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi ile Rolls-Royce arasındaki nükleer konusundaki işbirliği antlaşması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Altuğ Şişman'ın katıldığı Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığında gerçekleştirilen törenle imzalandı.

 • 2013 Yılının İTÜ Haberleri
  Ara 20, 2013

 • Milli Tren 2018'de Raylarda
  Ara 20, 2013
  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yürüttüğü ve İTÜ’nün proje ortağı olarak yer aldığı “Milli Tren”, kamuoyuna tanıtıldı. Proje sayesinde, Türkiye’nin ürettiği yüksek hızlı ilk tren, 2018 yılında raylarda olacak.

 • Kanserli Dokuların Tespiti Artık Daha Kolay
  Ara 19, 2013
  İTÜ’lü mühendisler insan vücudundaki biyolojik dokuları mikrodalgalarla ayırt eden yeni bir cihaz geliştirildi. Cihaz kanserli dokuların teşhisi için büyük önem taşımakta.

 • İTÜ Peyzaj Mimarlığı Öğrencilerinin Başarısı
  Ara 16, 2013
  Haliç bölgesinin yenilenmesi amacıyla Eylül ayında başlatılan peyzaj tasarım yarışmasında kullanıcı profili, güvenlik, kullanılan malzemeler ve uygulanabilirlik açısından incelenen projelerde birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri İTÜ peyzaj mimarlığı bölümünden öğrencilere layık görüldü.

 • İTÜ ile Moskova Havacılık Enstitüsü Arasında İşbirliği
  Ara 12, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi (İTÜ UUBF) 09-10 Aralık 2013 tarihlerinde havacılık teknolojileri alanında dünyanın önde gelen mühendislik üniversitelerinden biri olan Moskova Havacılık Enstitüsü (Moscow Aviation Institute-MAI) heyetini ağırladı.

 • İTÜ’lü Genç Tasarımcılar Atık Malzemelerle Harikalar Yarattı
  Ara 11, 2013
  Gelecekte ünlü bir modacı olma hayali kuran 30 tasarımcının yarıştığı 4. Dream Style Tasarım Yarışması’nın büyük finaline İTÜ Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri damgasını vurdu.

 • Öğretim Üyemizin 37. Sedat Simavi Ödüllerindeki Başarısı
  Ara 10, 2013
  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından 37 yıldır verilen Sedat Simavi Ödülleri’nde bu yıl, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Karabay Korkmaz’ın 2 doktora öğrencisi ile birlikte yürüttüğü Alzheimer hastalığına ilişkin çalışma, övgüye değer bulundu.

 • Uluslararası Eğitime İTÜ Damgası
  Ara 10, 2013
  İTÜ Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimizden, Prof. Dr. Nuh Bilgin, Prof.Dr. Hanifi Çopur ve Doç. Dr. Cemal Balcı’nın “Mechanical Excavation in Mining and Civil Industries” adlı kitabı dünyaca ünlü CRC Press, Taylor & Francis Group uluslararası yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlandı.

 • Fellow Ünvanı İlk Kez Bir İTÜ Mezununa Verildi
  Ara 09, 2013
  Dünyanın en büyük petrol firması, kendi tarihinde ilk Saudi Aramco Fellow ünvanını/ödülünü İTÜ mezunu bilim adamı ve teknolojist Prof. Dr. Ali H. Doğru'ya verdi.

 • Arı Teknokent'e Ödül
  Ara 08, 2013
  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın "2023'e 10 Kala Ar- Ge ve Yenilikte İstanbul" hedefi ile düzenlediği "Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısında İTÜ Arı Teknokent, bakanlık tarafından ödüllendirildi.

 • İTÜ İlk 10'da
  Ara 05, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi, merkezi İngiltere’de bulunan ve dünyanın en saygın sıralama kuruluşlarından birisi olan Times Higher Education (THE), bu yıl ilk ilk kez açıkladığı “BRICS Gelişmekte Olan Ülkelerdeki En İyi Üniversiteler” listesinde 7.sırada yer aldı.

 • Araştırma Bursu ve Ödülü
  Ara 05, 2013
  Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği öğretim üyemiz Prof. Dr. Tuncay Taymaz, Humboldt Araştırma Bursu ve Ödülü’nü aldı.

 • Ulusal Havacılık Gelişim Sürecinde Türk Kadını
  Ara 05, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim, Mühendislik, Teknolojide Kadın Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi (İTÜ BMT-KAUM) ile İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Ulusal Havacılık Gelişim Sürecinde Türk Kadını' konferansı, 2 Aralık 2013 Pazartesi günü İTÜ UUBF TAV Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 • Metalik Fikirler 2. Ar Ge Proje Ödülü İTÜ’lü Öğrencilerin Oldu
  Ara 05, 2013
  İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin bu yıl 2.sini düzenlediği Metalik Fikirler 2. Ar Ge Proje Pazarında Öğrenci kategorisinde birincilik ödülü İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programında doktorasını tamamlayan Miray Çelikbilek ve İTÜ Malzeme Bölümü ve Mühendisliği alanında doktorasını tamamlayan Ali Erçin Ersundu’ya verildi.

 • “İTÜ Kimliği Güçlü Bir Kimliktir”
  Ara 04, 2013
  Türkiye İnovasyon Haftası’nda Geleceğin Alternatif Enerji Kaynakları temalı panelde konuşan İTÜ Makine Mühendisliği Mezunu Dr. Oğuz Can ile panel sonrası bir araya gelerek, enerji, çevre bilinci, çevresel atıklar ile geri dönüşüm ve mühendislik uygulamaları üzerine söyleşi gerçekleştirdik.

 • Türkiye İnovasyon Haftası Sona Erdi
  Ara 04, 2013
  Türkiye İnovasyon Haftası, 28-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 20.yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. T.C. Ekonomi Bakanlığının destekleriyle oluşturulan etkinlikte, Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayici, akademisyen ve üniversite öğrencileri bir araya geldi.

 • Ragıp Devres Ödülleri Sahiplerini Buldu
  Ara 02, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi'nin her yıl Öğretmenler Günü Haftası'nda nitelikli eğitim-öğretimin temel taşı olan öğretmenlerin ödüllendirilmesi için düzenlediği Ragıp Devres Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

 • Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’nda Büyük Ödül İTÜ’lünün
  Ara 02, 2013
  İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Programı doktora öğrencisi Şenol Pişkin, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’nda Bilişim ve Telekomünikasyon Kategorisi’nde verilen 100 bin liralık Turkcell büyük ödülünü kazandı.

 • Ulusal Havacılık Gelişim Sürecinde Türk Kadını Konferansı
  Ara 02, 2013
  Ulusal Havacılık Gelişim Sürecinde Türk Kadını Konferansı 2 Aralık 2013 pazartesi İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi TAV Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

 • Yörüngede Mobil Yolculuk
  Ara 01, 2013
  İTÜ öğrencisi Tunahan, Newton ve Kepler’den ilham aldı, telefon ya da tabletten yörüngede yolculuk yapma fırsatı sunan mobil uygulama geliştirdi.