• Türkiye Ekonomi Kurumu Araştırma Ödülü İTÜ Öğrencisinin
  Oca 24, 2014
  İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü - İktisat Yüksek Lisans Programından mezun olan Sertaç Babat, bitirme teziyle Türkiye Ekonomi Kurumundan (TEK) ödül aldı. Babat, “Türkiye’de Bireysel Emeklilik Sisteminin Gelişimi: Fırsat Eşitliği Perspektifinden Bir Değerlendirme” başlıklı tezi ile yüksek lisans kategorisinde “Araştırma Ödülü”nün sahibi oldu.

 • Legoyla Gelen Birincilik
  Oca 10, 2014
  İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren ve yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak sağlayan İTÜ Çekirdek Yarışmasında ödüller sahibini buldu. KarıncaLAB ekibi küçük elektronik modüllerden oluşan lego benzeri oyuncak projesiyle İTÜ Çekirdek 2013’ün birincisi oldu.

 • İTÜ Üretimi "Sarsma Masası" Hizmete Girdi
  Oca 10, 2014
  İTÜ İnşaat Fakültesi, Yapı ve Deprem Laboratuvarı’nda tamamen yerli yatırımcıların destekleriyle üretilen "sarsma masası" 8 Ocak tarihinde İnşaat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle hizmete girdi.

 • Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin 25. Yılı
  Oca 06, 2014
  İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin kuruluşunun 25. yılı kutlandı. 25. Yıl nedeniyle İTÜ Vakfı’nca düzenlenen kutlama yemeğinde, İTÜ Rektörü ve Vakfımız Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından üyelere birer teşekkür plaketi sunuldu.

 • "Dünyaya Yeniden Gelsem Gene Bilimi Seçerim"
  Oca 03, 2014
  Bu ayın röportajını İTÜ İnşaat Fakültesi öğretim üyelerinden, birçok ödül sahibi ve dünya çapında sayılı bilim insanlarından Zekai Şen ile gerçekleştirdik.