• İTÜ Sanat Günleri Başlıyor
  Mar 31, 2014
  Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek İTÜ Sanat Günleri ile İTÜ kampüsleri baharın renklerine sanatın renklerini ekleyecek.

 • Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi Açıldı
  Mar 31, 2014
  İTÜ Enerji Enstitüsü bünyesinde ARI 6 binasında kurulan Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi faaliyete geçti. Kasım 2013’te Enerji Enstitüsünde; İTÜ, İTÜ Arı Teknokent, Rosatom ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan protokolle temelleri atılan merkezin teknik açılışı, 24 Mart 2014 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

 • İstiklal Marşımızın 93. Yılında Milli Şairimizi Anma Töreni
  Mar 28, 2014
  İstiklal Marşımızın kabulünün 93. yıldönümü ve marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un 141. doğum yılı dönümü 26 Mart 2014 Çarşamba günü İTÜ Türk Dili Bölümünce düzenlenen program ile kutlandı.

 • UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Razavi'nin Semineri
  Mar 27, 2014
  UCLA (University of California, Los Angeles) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behzad Razavi, 8 Nisan 2014 Salı günü, üniversitemizin konuğu olarak Türkiye’ye gelerek, Elektrik Elektronik Fakültemizde tüm gün sürecek bir seminer verecek.

 • Anadolu Keçeciliğinin Modern Yorumu
  Mar 27, 2014
  Selçuk Gürışık ve Ali Alev’in ortak çalışmalarıyla “giyilebilir sanat”ın deneysel örnekleri ilk kez sergileniyor. Doğa dostu tekstilin sanatla buluşması, 30 Nisan'a kadar İTÜ RSG'de...

 • Denizcilik Fakültesi Şehitlerimizi Çanakkale’de Andı
  Mar 27, 2014
  İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 99. yıl dönümünü kutlamak ve Çanakkale Şehitlerini anmak için, fakültenin SİSMİK-I eğitim gemisi ile Çanakkale’ye gitti.

 • Dünya Meteoroloji Günü İTÜ’de Kutlandı
  Mar 27, 2014
  İTÜ Uçak ve Uzak Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü, Dünya Meteoroloji Günü kutlama programı düzenledi.

 • Prof. Dr. Celal Şengör’ün Makalesi BBC’de
  Mar 25, 2014
  Prof. Dr. Şengör’ün, Merkür’deki büzüşmeye ilişkin “Mercury’s Global Contraction Much Greater Than Earlier Estimates” konulu makalesi, Nature Geoscience dergisinde yayınlandı. Makale BBC’de de geniş yer buldu.

 • TÜBİTAK Bölge Finali İTÜ Ev Sahipliğinde Yapıldı
  Mar 24, 2014
  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge Finali 17-19 Mart tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Emekli Öğretim Üyemize Almanya Liyakat Nişanı
  Mar 24, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Mete Tapan ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Tapan’a Alman-Türk ilişkilerine, özellikle yükseköğretim ve bilim alanlarındaki katkılarından dolayı Federal Almanya Bantlı Liyakat Nişanı verildi.

 • 50. Kütüphane Haftası Kutlamaları
  Mar 24, 2014
  İTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, 50. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İTÜ’lülerin gözüyle İTÜ kütüphanelerini anlatan fotoğraf yarışması düzenlendi. İTÜ öğrencilerinin, akademisyenlerinin ve idari personelinin katılımına açık yarışmaya son başvuru tarihi, 11 Nisan 2014. Yarışmada, toplam 6 ödül verilecek:

 • İTÜ Kayaşehir Konutları Sahiplerini Buldu
  Mar 21, 2014
  İTÜ Rektörlüğü ile TOKİ arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, Kayaşehir’de yapılan toplu konut projesinde İTÜ çalışanlarının yararlanacağı 29 konutun kura çekimi, önceden duyurulduğu üzere 21 Mart 2014 Cuma günü yapıldı.

 • Eski Anadolu'da Metal Bilimi ve Sanatı Atölyesi
  Mar 19, 2014
  İTÜ Bilim Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ilk kez düzenlenen ve Eğlen-Bilim Bilim İletişim Grubu tarafından sertifikalı bir etkinliğe dönüştürülen "Eski Anadolu’da Metal Bilimi ve Sanatı" atölye çalışması, 8-9 ve 15-16 Mart 2014 tarihlerinde İTÜ Bilim Merkezinde gerçekleştirildi.

 • Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü Kutlandı
  Mar 19, 2014
  Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi 80. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen program ile kutlandı.

 • Dünya Meteoroloji Günü Kutlamaları
  Mar 19, 2014
  Dünya Meteoroloji Günü etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü ve Meteoroloji Mühendisleri Odasının ortaklaşa düzenlediği Meteoroloji Mühendisliği ve Çevre Etki Değerlendirme Çalıştayı 21 Mart Cuma günü İTÜ, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, TAV Salonunda gerçekleştirilecek.

 • İTÜ'den Tekstilde Engelsiz Adım
  Mar 14, 2014
  İTÜ engelsiz tekstil için harekete geçti. Sosyal sorumluluk bilinciyle Tekstil Mühendisliği Bölümü öncülüğünde düzenlenen “Engelli Bireyler İçin Giysi Tasarım Çalıştayı” hem uzmanları hem de engellileri ve ailelerini bir araya getirdi.

 • Geleceğin Bilim İnsanlarının Projeleri İTÜ'de
  Mar 13, 2014
  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge Finali 17-19 Mart tarihleri arasında yapılacak. “Göz kapaklarıyla iletişim cihazı”ndan, “Atık insan saçı ve çay posasıyla ısı yalıtımı”na kadar genç beyinlerin birbirinden yaratıcı 100 projesi bir araya gelecek.

 • İTÜ'de Dünya Kadınlar Günü
  Mar 09, 2014

 • İstanbul ‘un Hava Kalitesi İTÜ’de Konuşuldu
  Mar 07, 2014
  Hava kalitesi ve modellenmesi ile ilgili birçok çalışması bulunan İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Toros, 6 Mart 2014 Perşembe günü “Hava Kirliliği ve İstanbul İçin Bir Afet Senaryosu” konulu seminer verdi.

 • İTÜ'de Dünya Kadınlar Günü
  Mar 04, 2014
  Dünya Kadınlar Günü İTÜ’de, 7 Mart 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek programla kutlanacak. 2014 için “Kadınız Farkındayız” mottosunu benimseyerek, meme kanserine karşı bilinç düzeyini artırma hedefiyle hazırlanan program, bu çerçevede iki önemli seminere ev sahipliği yapacak.

 • İstiklal Marşımızın 93. Yılı
  Mar 01, 2014