• İTÜ’de Polonya Sesleri
  Nis 30, 2014
  İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) ve Culture. pl işbirliği ile Türkiye - Polonya diplomatik ilişkilerinin başlangıcının 600. yıldönümü nedeniyle “Polonya’dan Ses Manzaraları” konulu bir etkinlik dizisi düzenlenecek.

 • Arı Ölümlerine Çözüm Arayışı
  Nis 30, 2014
  Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Gilles Ratia İstanbul’a geldi. İTÜ Arıcılık Araştırma Geliştirme Merkezini ziyaret eden Ratia, hem merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı hem de arı ölümlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Müzikseverlerin Tercihi İTÜ Radyosu
  Nis 28, 2014
  Her hafta dinleyici oranları güncellenen Tunein radyo uygulaması verilerine göre, İTÜ Radyosu Rock kanalı, geçtiğimiz hafta dinlenme oranlarında birinciliğe yükseldi.

 • Minik İTÜ'lüler Rektörlükte
  Nis 22, 2014
  Üniversitemizde çalışan akademik ve idari personelin çocuklarının yararlandığı İTÜ Kreş ve Anaokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Rektörlüğümüze konuk oldu.

 • İTÜ’de Bir İlk: IBM Bazlı Sanal Sınıf Sistemi
  Nis 22, 2014
  Kimya Metalurji Fakültesi sınıflarındaki bilgisayarların daha rahat kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan "Sanal Sınıf Sistemi" hizmete girdi.

 • 8. İTÜRO’da 600 Proje Yarıştı
  Nis 22, 2014
  İTÜ’nün gelenekselleştirdiği etkinlikler arasında yer alan Robot Olimpiyatları, 10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında 8. kez düzenlendi.

 • UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Razavi İTÜ’deydi
  Nis 09, 2014
  Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında dünyanın en saygın isimlerinden biri olan UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behzad Razavi, 8 Nisan Salı günü İdris Yamantürk Konferans Salonunda teknik seminer verdi.

 • Kovandan Sofraya
  Nis 04, 2014
  Dünyanın arı gen merkezlerinden biri olan ve yaklaşık 5,5 milyon koloni varlığı ile dünyada ilk beş ülke arasında yer alan Türkiye’de arıcılığın gelişimini sağlamak adına İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından başlatılan “Kovandan Sofraya” projesinin en önemli ayağı olarak, “İzlenebilir Arı Ürünleri Kongresi” düzenlenecek.

 • İTÜ - Kızılay Kan Bağışı Kampanyası
  Nis 03, 2014
  İTÜ – Türk Kızılay’ı işbirliği ile 8-9-10 Nisan 2014 tarihlerinde üniversitemizde kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

 • Egoyu Yenen Spor
  Nis 02, 2014
  Kendo ile İTÜ’de tanışan Merve, 2013 Aralık’ta Türkiye’de düzenlenen Kendo Turnuvasında kadınlar bireysel kategorisinde 2.’lik elde etti. Başarısıyla Kendo Türk Milli Takımına seçildi. 2,5 yıldır bu sporla uğraşan Merve, bu ay Fransa’da düzenlenecek Kendo Turnuvasına katılarak, hem İTÜ’yü hem Türkiye’yi temsil edecek.