• İleri Petrol Teknolojisindeki Gelişmeler Semineri
  Eyl 30, 2014
  İTÜ’nün geleneksel Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri serisi kapsamında düzenlenen “İleri Petrol Teknolojisindeki Gelişmeler ve Matematiksel Modellemenin Rolü” konulu seminer, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

 • İklim Değişikliği İçin Farkındalık Geliştirme Projesi
  Eyl 30, 2014
  İklim değişikliğine dikkat çekmek ve alınacak önlemler konusunda farkındalık geliştirmek amacıyla Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Burçkin Dal yürütücü danışmanlığında gerçekleştirilen “İklim Değişikliğinin Etkileri ve İklim Değişikliklerine Uyum Konularında Farkındalık Geliştirme” projesi tamamlandı.

 • İTÜ ARI Teknokent Web Sitesi Yenilendi
  Eyl 29, 2014
  İTÜ ARI Teknokent, inovasyon ruhunu, bu kez internete taşıdı. Yeni dönemde ekosistemi geliştiren programlar ile bölgesinde üretilen yeniliklere ve değerlere odaklanan İTÜ ARI Teknokent, yenilenen web sitesini, yalın ve modern tasarımıyla, güncel bir bilgi ve haber kaynağı olarak, Türkiye’de “teknoloji tabanlı girişimciliğin” hizmetine sundu.

 • Proje Yönetim Konferansı ve Proje Yönetim Zirvesi
  Eyl 26, 2014
  1. Uluslararası Katılımlı Proje Yönetim Konferansı ve 5. Proje Yönetim Zirvesi 19-20 Eylül tarihlerinde İTÜ İşletme Fakültesinde gerçekleştirildi. İşletme Fakültesi tarafından organize edilen zirveye, 40’ın üzerinde sektörden üst-orta düzey yöneticiler ile akademisyenler ve farklı bölümlerden öğrenciler katıldı.

 • İTÜ Radyosu Küresel Canlı Yayında
  Eyl 26, 2014
  Türkiye'nin ilk üniversite radyosu olan ve halen 3 kanaldan yayın yaparak geniş bir dinleyici kitlesi ile buluşan İTÜ Radyosu, uluslararası yayıncılık arenasında ülkemizi temsil edecek. İTÜ Radyosu, 3 Ekim 2014'te gerçekleştirilecek "World College Radio Day" etkinliğine Türkiye adına katılacak tek üniversite radyosu olacak.

 • Kulüpler Şenliği
  Eyl 24, 2014
  İTÜ'deki öğrenci kulüp ve topluluklarının bir araya getirerek yakından tanıma fırsatı sunan geleneksel Kulüpler Şenliği, 24 Eylül 20104 Çarşamba günü başladı. İki gün süren şenlik kapsamında, Ayazağa Yerleşkesindeki açık spor sahalarının bulunduğu yolda (Simmit Kafe önü) stantlar açıldı.

 • Binali Yıldırım'a Fahri Doktora
  Eyl 20, 2014
  İTÜ, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a fahri doktora verdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İTÜ’de deniz bilimleri üzerine alan Yıldırım’a, ülkemize ve İTÜ’ye yaptığı hizmetler nedeniyle iki fakültenin önerisiyle fahri doktora verildi.

 • Elektrikli Araçta İTÜ'den Yeni Bir İlk
  Eyl 19, 2014
  İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Derindere Motorlu Araçlar (DMA) firmasının, İTÜ ile yaptığı ortak çalışma ile ürettiği yüzde 100 elektrik enerjisiyle çalışan yerli minibüs, 18 Eylül 2014 Perşembe günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenen törenle test edildi.

 • Uluslararası Bilim İnsanları İTÜ’de
  Eyl 18, 2014
  Üniversitemizin Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri serisi kapsamında, uluslararası düzeyde önemli isimler akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle buluşmaya devam ediyor. Seminerlerin 2014-2015 Akademik Yılı için ilki, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

 • Uluslararası Bilim Konseyinde Bir Kez Daha İTÜ Adı
  Eyl 18, 2014
  İnşaat Fakültesi Geomatik Mühendisliği emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Orhan Altan, Uluslararası Bilim Konseyi’nin (International Council of Science - ICSU), Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen 31. Genel Kurulunda, yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

 • Sualtı Görüntülemede 3 Şampiyonluk
  Eyl 17, 2014
  İTÜ Spor Kulübü Sualtı Sporları Şubesi, eylül ayında üniversitemize 1 Avrupa Şampiyonluğu, 2 Türkiye Şampiyonluğu kazandırdı. 3 - 8 Eylül 2014 tarihleri arasında Portekiz - Azor Adalarında düzenlenen Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu (CMAS) 1. Sualtı Fotoğraf Avrupa Şampiyonasında, Milli Takımımız birincilik kupasının sahibi oldu.

 • İTÜ TMDK'dan Balkanlar'da Kültürel İşbirliği
  Eyl 16, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK), 2015 yılında kuruluşunun 40. yılını kutlamaya hazırlanıyor. 40. yıla özel bir dizi akademik ve sanatsal etkinlik gerçekleştirilecek.

 • RSG’de Yeni Dönem Yağlı Boya ile Başlıyor
  Eyl 15, 2014
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (RSG), yaz aylarında verdiği kısa aranın ardından yeni dönemi yağlı boya sergisi ile açtı. RSG’nin ilk uluslararası sergisiyle İTÜ’ye konuk olan Bairam Bairami’nin eserleri, 17 Eylül’den itibaren bir ay boyunca sanatseverlerle buluştu.

 • Horizon2020’de İTÜ Koordinatörlüğünde İlk Proje
  Eyl 12, 2014
  Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Kalaoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Senem Kurşun Bahadır'ın projesi, Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (Research and Innovation Staff Exchange Scheme-RISE) ilk dönem çağrısı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

 • İSTKA’DAN 10 PROJEMİZE DESTEK
  Eyl 12, 2014
  İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yönetim Kurulu tarafından, 2014 Mali Destek Programları kapsamında, yürütücülüğünü İTÜ’nün yaptığı 8 proje desteklenmeye değer görüldü. Ayrıca, İTÜ’nün ortak olarak yer aldığı 2 proje de destek için kabul edildi.

 • Arkeolojinin En Büyük Buluşması İTÜ’de
  Eyl 09, 2014
  Avrupa Arkeologlar Birliği’nin (EAA – European Association of Archaeologists) 20. Kongresi, İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 10-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Taşkışla Yerleşkesi ve Makine Fakültesinde yapılacak kongre, farklı disiplinlerden yüzlerce bilim insanını bir araya getirecek.

 • 2014-2015 Akademik Yılı Başladı
  Eyl 08, 2014
  Yeni Akademik Yılda aramıza katılan yeni öğrencilerimize hoşgeldiniz der, öğretim üyelerimize ve çalışanlarımıza yeni akademik yılda kolaylıklar, esenlikler dileriz.

 • Hazırlık Sınıfı Oryantasyon Dersleri
  Eyl 08, 2014
  Hazırlık Sınıfı Oryantasyon Ders Programı yayınlanmıştır.

 • İklim Değişimi Temalı Uluslararası Yaz Okulu
  Eyl 05, 2014
  Alman-Arap-Türk üniversite öğrencileri arasında akademik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla, Almanya Akademik Değişim Hizmetleri (DAAD) destekli yaz okulu düzenlendi. İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü koordinatörlüğünde düzenlenen yaz okulu, 24 Ağustos – 3 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 • Yeni Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi
  Eyl 05, 2014
  İTÜ 2014–2015 Akademik Yılı Açılış Töreni, Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcıları, fakülte ve enstitü yönetimleri, akademik kadro ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 • Akademik Yıl Açılış Töreni
  Eyl 02, 2014
  İTÜ 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni, 5 Eylül 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek. Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde saat 10.00’da başlayacak