• İTÜ Çekirdek Firmasından Dünya 2.’liği
  Eki 31, 2014
  İTÜ Çekirdek’in düzenlediği proje yarışmasında 2012 yılında birinci olarak şirketleşme fırsatı elde eden “Imona Cloud - Bulutun Üzerinde” projesi, Dünya Girişimcilik Forumu kapsamındaki yarışmada Dünya 2.’liği kazandı.

 • Cumhuriyet Bayramı Resmi Törenimiz
  Eki 28, 2014
  Cumhuriyet Bayramı resmi törenimiz, 28 Ekim Salı günü Rektörlük Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Özkol, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Tayfun Kındap ile öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve idari personelimiz katıldı.

 • İTÜ Mezunları Derneği'nden Cumhuriyet Balosu
  Eki 26, 2014
  İTÜ Mezunları Derneği, 18 Ekim 2014 Cumartesi akşamı Sheraton Maslak İstanbul'da derneğin kuruluşunun 25. Yılını ve Cumhuriyetimizin ilanının 91. Yılını kutladı. Balo, her yaştan İTÜ mezununu bir araya getirdi.

 • İTÜ Çekirdek'te Final İçin Geri Sayım
  Eki 26, 2014
  İTÜ Çekirdek’te final için geri sayım başladı. Kazanan fikirlere başarılı bir iş hayatının kapılarını açacak olan final, 29 Kasım 2014 Cumartesi günü Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜNOVA TTO Tanıtım Toplantısı
  Eki 25, 2014
  İTÜ ARI Teknokent ve bünyesinde yer alan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), üniversitemizin idari personeline tanıtıldı.

 • Rektörümüz Pertevniyal Lisesi Öğrencileriyle Buluştu
  Eki 24, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, mezunu olduğu Pertevniyal Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi. Ülkemizin en köklü ve başarılı okulları arasında yer alan Pertevniyal Lisesinde İTÜ Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen programda, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya İTÜ’nün araç takımları eşlik etti.

 • Gemi İnşaatı Fakültesine Yeni Araştırma Ofisi
  Eki 24, 2014
  Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde yapılan yeni araştırma ofisi açıldı. Açılış törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 • Uluslararası Osmanlı Mimarlık Kültürü Sempozyumu
  Eki 23, 2014
  İTÜ ve Kubbealtı Akademisinin birlikte hazırladığı, “Uluslararası Osmanlı Mimarlık Kültürü Sempozyumu” 22-23 Ekim 2014 tarihlerinde Taşkışla Yerleşkesi, Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirildi.

 • 8. Liman-Şehir Üniversiteleri Birliği Konferansı İTÜ’deydi
  Eki 23, 2014
  8. Port-city Universities League – Liman-şehir Üniversiteleri Birliği Konferansı – PUL 2014, 20 - 23 Ekim 2014 tarihlerinde, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Denizcilik Fakültemizden Şampiyonluk
  Eki 23, 2014
  Denizcilik Fakültesi Kano ve Kürek Takımımız, 4. Türkiye Dragon Bot Şampiyonasından kupa ile döndü.

 • Siber Güvenlik İTÜ’de Konuşuldu
  Eki 20, 2014
  7. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, 17-18 Ekim tarihlerinde İTÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • MÜHENDİSLİĞİN ADI İTÜ
  Eki 18, 2014
  İTÜ’nün mühendislikte dünya çapındaki akademik başarısını gösteren yeni bir sıralama sonucu daha yayınlandı. Mühendislik alanında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasına Türkiye’den iki üniversite girebilirken, birinciliği İTÜ aldı.

 • Öğrenci Konseyi Seçimleri 22-24 Ekim'de
  Eki 18, 2014
  İTÜ Öğrenci Konseyi için adaylık başvuruları tamamlandı. Seçimler, 22-24 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 • İTÜ GİNOVA’da Yaratıcılık ve Girişimcilik Semineri
  Eki 16, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından düzenlenen Salı Sohbetleri’nin ilki Oregon State Üniversitesi’nden Dr. Ed Sobey’in “Yaratıcılık ve Girişimcilik Becerilerinizi Nasıl Keşfedersiniz?” başlıklı semineriyle Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 • Öğretim Üyemize Prestijli Ödül
  Eki 15, 2014
  İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Esra Ece Bayat, akademik dünyanın prestijli ödüllerinden “2014 Thomas A. Middlebrooks Award”ın sahibi oldu.

 • Mezunlarımız Modaya Yön Veriyor
  Eki 13, 2014
  Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi - Moda Tasarımı Programı 2009 mezunumuz Aslı Polat, Londra Moda Haftasına katıldı. Moda Tasarımı Programı 2010 mezunumuz Gözde Nadire Bıçaklı ise İstanbul Fashion Week-2014’te yer alacak tasarımcılardan biri olarak üniversitemize gurur veren bir başka başarıya imza attı.

 • İTÜ TMDK’dan Venedik Bienalinde Konser
  Eki 13, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK), Venedik Bienali 58. Uluslararası Çağdaş Müzik Festivalinde sahne aldı.

 • Denizcilik Sektörüne Işık Tutacak Yeni Bir Yayın
  Eki 09, 2014
  İTÜ Vakfı, denizcilik sektörüne yönelik önemli bir eseri daha yayınları arasına kattı. Denizcilik eğitimi veren üniversiteler ve gemi kullanımına yönelik eğitim ve araştırmalar için temel bir başvuru kaynağı olan Theory and Practice of Ship Handling adlı eserin Türkiye'deki yayın hakları, Japonya Kobe Üniversitesi öğretim üyesi Kinzo Inoue tarafından İTÜ Vakfı'na verildi.

 • Prof. Selahattin İçli'yi Anma Konseri
  Eki 02, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Komposizyon Bölümü Kurucusu, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Selahattin İçli, 17 Ekim 2014 Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek özel bir konserle anılacak.

 • İTÜ’den Hızlı Yükseliş
  Eki 02, 2014
  İTÜ’nün, akademik gelişim ve bilimi öncelik alarak attığı adımlar hızlı bir yükseliş ile kendini gösteriyor. Dünyanın en saygın akademik sıralamalarından biri kabul edilen Times Higher Education tarafından açıklanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri-2014 sonuçları ile İTÜ ilk kez en iyi 200 üniversite arasına girdi. Sıralamaya göre, İTÜ dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 165. sırada yer aldı.

 • Rektörümüz Yabancı Dil Okutmanlarımızla Buluştu
  Eki 02, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne yeni atanan Doç. Dr. Burçkin Dal’ın davetiyle Yabancı Diller Yüksekokulu’nu ziyaret etti.