• Orhan Kemal 100 Yaşında
    Kas 28, 2014
    Türk Edebiyatının değerli kalemi Orhan Kemal, doğumunun 100. yılında İTÜ'de anıldı.

  • Öğretim Üyemize Georg Forster Araştırma Ödülü
    Kas 27, 2014
    Kimya Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Oğuz Okay, “Georg Forster Araştırma Ödülü”nü kazandı. Yaşamboyu bilimsel katkı ve araştırma başarısı nedeniyle verilen bu prestijli ödül, Humboldt Vakfı’nın 3-5 Haziran 2015 tarihlerinde Berlin'de yapılacak yıllık toplantısında takdim edilecek.

  • Rektörümüz Kabataş Öğrencileriyle Buluştu
    Kas 27, 2014
    Ülkemizin en eski liseleri arasında yer alan Kabataş Lisesi öğrencileri İTÜ’yü ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca öğrencilerle söyleşirken hem hedeflerine hem de üniversitemize ilişkin sorularını yanıtladı.

  • Geleceğin Teknolojilerini İzlemeye Davetlisiniz
    Kas 26, 2014
    İTÜ, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında hayata geçirilen İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosisteminde Türkiye’nin geleceğine yön verecek teknolojik girişimler 29 Kasım Cumartesi günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahneye çıkıyor.

  • İnşaat Sektöründe Yeni Bir Dönem Açacak Program İTÜ’de
    Kas 23, 2014
    İTÜ, 3D yazılımın önde gelen firmalarından Autodesk ile Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Uzmanlık Sertifika Programı başlatıyor. İnşaat sektöründe maliyet ve zamandan tasarruf elde edilmesini sağlayan BIM uygulamalarıyla olası iş kazalarının da minimuma indirilmesi hedefleniyor. Türkiye’de ilk ve tek olacak bu programdan yetişecek uzmanlar sayesinde, önemli bir ihtiyaca yanıt verilmesi amaçlanıyor.

  • İTÜ'lü Öğretmenlerin 24 Kasım Kutlaması
    Kas 23, 2014
    İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının (İTÜ GVO) geleneksel Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği, 21 Kasım Cuma günü Condrad Otel'de gerçekleştirildi.

  • Orhan Kemal 100 Yaşında
    Kas 23, 2014
    Türk Edebiyatının değerli kalemi Orhan Kemal, doğumunun 100. yılında İTÜ'de anılacak. İTÜ Türk Dili Bölümü tarafından düzenlenecek edebiyat söyleşisi, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde saat 14.00'te başlayacak.

  • 2. Salon Model Uçak Yarışması
    Kas 22, 2014
    İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi (UUBF) tarafından “Atatürk Kupası 2. Salon Model Uçak Yarışması” gerçekleştirildi.

  • Rektörümüz Elazığ Anadolu Lisesinde
    Kas 21, 2014
    Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın Türkiye'nin farklı kentlerinde lise öğrencileriyle bir araya geldiği söyleşiler, 20 Kasım'da Elazığ ile devam etti.

  • Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile Ortak Deney
    Kas 19, 2014
    İTÜ Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarı uluslararası projelerine bir yenisini ekleyerek Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile ortak bir deney çalışması başlattı. Çalışma, mevcut betonarme binaların depreme karşı güçlendirilmesinde Japonya’da geliştirilen bir tür sönümleyicinin Türkiye’deki mühendislik hizmeti görmüş yapılara uygulanabilirliğinin deneysel olarak incelenmesi içeriyor.

  • Türkiye'nin İlk Müzikoloji Çalıştayı İTÜ'de
    Kas 19, 2014
    İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü tarafından, ülkemizin ilk müzikoloji bölümü kurucusu Prof. Dr. Gültekin Oransay anısına çalıştay düzenleyecek. 20 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek çalıştay, ülkemizin bu kapsamdaki ilk etkinliği olma özelliği taşıyor.

  • İTÜ ATUM Projeleriyle 3. İnovasyon Fuarındaydı
    Kas 19, 2014
    İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi (ATUM), bünyesinde gerçekleştirdiği ve devam etmekte olan projeleriyle 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 3. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldı.

  • İTÜ’lüler Anıtkabir'deydi
    Kas 19, 2014
    İTÜ öğrencilerinin her yıl Atatürk Haftasında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Anıtkabir Ziyareti, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleştirildi.

  • Rektörümüz İzmir’de İTÜ’lülerle Buluştu
    Kas 18, 2014
    Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İzmir’de anaokulundan başlayıp mezunlarımıza ulaşan her kademeyi kapsayan bir yelpazede İTÜ’lüler ve İTÜ adaylarıyla bir araya geldi.

  • Atmosfer Modelleme Eğitimi Başladı
    Kas 16, 2014
    Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrencileri ilk kez aldıkları kurs ile normal hava tahminine ek olarak, yenilenebilir enerji kaynakları (rüzgâr, güneş) potansiyeline, hava kalitesine ve fırtına, taşkın, sis gibi farklı hava olaylarına ilişkin doğru tahmin yapmayı öğreniyor.

  • GİNOVA Girişimcilik Haftasını Kutluyor
    Kas 15, 2014
    İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), 17-23 Kasım tarihlerinde Türkiye’de sekizincisi kutlanacak Global Girişimcilik Haftası paralelinde iki ayrı etkinlik düzenleyecek.

  • Personelimize Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası
    Kas 14, 2014
    İTÜ Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile tüm kadrolu akademik ve idari personelimiz ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına kavuştu. İTÜ tarihinde bir ilk olan bu önemli çalışmanın sağladığı ayrıcalık sayesinde, personelimiz ilk 1 yıl için hiçbir prim ödemeksizin sigortalılık hakkına sahip oldu.

  • Ankara'da Mezunlarımızla ve Öğrencilerle Buluşma
    Kas 12, 2014
    İTÜ Tanıtım Koordinatörlüğü ve İTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyonla Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca Ankara'daki İTÜ mezunlarıyla buluştu ve ülkemizin en köklü liselerinden Ankara Atatürk Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi.

  • Personelimize Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası
    Kas 11, 2014
    İTÜ Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile tüm kadrolu akademik ve idari personelimiz ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına kavuşuyor. İTÜ tarihinde bir ilk olacak bu önemli çalışmanın sağladığı ayrıcalık sayesinde, personelimiz ilk 1 yıl için hiçbir prim ödemeksizin sigortalı olacak.

  • Tarihi Yapıların Depremselliği İçin Uluslararası Çalıştay
    Kas 11, 2014
    İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü tarafından “Tarihi Yapıların Depremselliği” konulu uluslararası çalıştay düzenlendi. 3-5 Kasım 2014 tarihleri arasında Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene, birçok ülkeden alanın uzmanı akademisyenler katıldı.

  • SRC Eğitim Programı Türkiye'de İlk Kez İTÜ'de
    Kas 11, 2014
    İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, telekom sektörünün lider firmalarından Alcatel-Lucent işbirliği ile Türkiye'de ilk kez Service Routing Certification (SRC) eğitimlerini başlatıyor.

  • Müzik Eğitimine Yeni Bir Kaynak
    Kas 11, 2014
    İTÜ Vakfı, müzik eğitiminde başvuru kaynağı olacağı düşünülen önemli bir eseri daha yayınları arasına kattı. Atilla Coşkun Toksoy yazarlığını üstlendiği “ORFF YAKLAŞIMI” Elementer Müzik ve Hareket Eğitimine Giriş adlı kitabın bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülüyor.

  • 38. Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu İTÜ’de Yapıldı
    Kas 11, 2014
    Her yıl 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Dünya Şehircilik Günü Kolokyumunun 38.’si, 6-8 Kasım 2014 tarihleri arasında İTÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. "Kentlerin Geleceği" temasıyla uzmanları bir araya getiren 3 günlük kolokyumda; şehirlere yönelik çevre politikalarından, büyük projelere ve kentlerin geleceğine, mekânsal dönüşüm ve yenilemeden ulaşım politikalarına kadar çok geniş bir yelpazede değerlendirmeler yapıldı.

  • Yüce Önder Atatürk'ü Andık
    Kas 10, 2014
    Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 76. yılında, tarih, sanat ve sporla harmanlanan bir dizi programla anıldı.

  • İTÜ TMDK’dan Makedonya ile Ortak Konser
    Kas 08, 2014
    2015 yılında kuruluşunun 40. yılını kutlayacak olan ülkemizin ilk Türk Müziği Konservatuvarı olan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK), bir dizi etkinlikle yeni yaşını karşılıyor.

  • 10 KASIM TÖRENLERİ
    Kas 07, 2014
    İTÜ, Atatürk’ün vefatının 76. Yıldönümünde Büyük Önder’i sevdiği etkinliklerle anacağı bir program hazırladı. Tarih, sanat ve sporla örülen bir anma programı gerçekleştirilecek.

  • İTÜ’lü Modacılardan Yeni Bir Uluslararası Ödül
    Kas 06, 2014
    Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen ödül töreninde, Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi Tekstil Mühendisliği Mezunumuz Bossa Denim Firması Genel Müdürü Dr. Sedef Uncu Akı ve firmayla birlikte yarışmaya katılan Moda Tasarımı Programı mezunumuz Gizem Turan, kumaş ve koleksiyonlarıyla iki kategoride ödül kazandı. Mezunlarımız 10 bin avro para ödülünün de sahibi oldu.

  • Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmasında 2 Ödül
    Kas 05, 2014
    Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması"nda Üniversitemiz yelkenli kategorisinde birincilik ve motoryat kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

  • İTÜ ARIGE'den Çöpüşen Arı Robotuyla 2.'lik
    Kas 04, 2014
    İTÜ ARI Teknoloji Geliştirme Kulübü (İTU ARIGE), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen "IZTECH RoboLeague (IRL)" etkinliğinde ikincilik aldı.

  • U.S. News Ranking
    Kas 04, 2014
    Dünya üniversitelerini çeşitli kriterler doğrultusunda akademik başarılarına göre değerlendiren en prestijli sıralama sonuçları arasında yer alan U.S. News Ranking 2014 raporu yayınlandı. Sonuçlara göre İTÜ dünyanın en iyi 236. üniversitesi, Asya kıtasının en iyi 33. üniversitesi oldu.

  • Nostaljiye Sıradışı Dokunuş
    Kas 03, 2014
    Tasarımcı Gönül Paksoy, ilk kez 12 yıl önce sergilediği ve oldukça ses getiren sıradışı bez bebekleriyle, İTÜ Rektörlük Sanat Galerisine (İTÜ RSG) konuk olacak. 6 Kasım 2014 Perşembe akşamı sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek davetle açılışı yapılacak sergi, aralık ayına kadar ziyaret edilebilecek.