İTÜ ATUM Projeleriyle 3. İnovasyon Fuarındaydı
Kas 19, 2014


İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi (ATUM), bünyesinde gerçekleştirdiği ve devam etmekte olan projeleriyle 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 3. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK, KOSGEB, TSE Kalkınma Ajansları teknoparklar ve çeşitli üniversitelerin yer aldığı fuarda İTÜ’nün standına ilgi büyüktü.

Fuar süresince ATUM ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” ve “İstanbul’daki Soy Metal İşleme ve Geri Kazanım Tesis Çalışanlarının ve Bunları Kamu Adına Denetleyen Mühendislerin Eğitimi”  adlı iki proje sergilendi.

Proje koordinatörleri tarafından katılımcılara ve ziyaretçilere her iki araştırma projesinin genel amaçları,  eğitim görselleri, çevre ve insan sağlığına yönelik beklenen faydaları aktarıldı. Ayrıca merkezin ve işbirliği içinde olduğu laboratuvarların altyapı olanakları hakkında, hazırlanan kitapçık ve broşürler ile bilgiler verildi.