• Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile Ortak Deney
  Kas 19, 2014
  İTÜ Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarı uluslararası projelerine bir yenisini ekleyerek Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile ortak bir deney çalışması başlattı. Çalışma, mevcut betonarme binaların depreme karşı güçlendirilmesinde Japonya’da geliştirilen bir tür sönümleyicinin Türkiye’deki mühendislik hizmeti görmüş yapılara uygulanabilirliğinin deneysel olarak incelenmesi içeriyor.

 • Türkiye'nin İlk Müzikoloji Çalıştayı İTÜ'de
  Kas 19, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü tarafından, ülkemizin ilk müzikoloji bölümü kurucusu Prof. Dr. Gültekin Oransay anısına çalıştay düzenleyecek. 20 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek çalıştay, ülkemizin bu kapsamdaki ilk etkinliği olma özelliği taşıyor.

 • İTÜ ATUM Projeleriyle 3. İnovasyon Fuarındaydı
  Kas 19, 2014
  İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi (ATUM), bünyesinde gerçekleştirdiği ve devam etmekte olan projeleriyle 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 3. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldı.

 • İTÜ’lüler Anıtkabir'deydi
  Kas 19, 2014
  İTÜ öğrencilerinin her yıl Atatürk Haftasında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Anıtkabir Ziyareti, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleştirildi.