• 2 Ocak Bütünleme Sınavlarının Ertelenmesi Hakkında
  Ara 31, 2014
  2 Ocak 2015 Cuma günü yapılması planlanan ING kodlu derslerin bütünleme sınavları, resmi tatil nedeniyle ertelenmiştir.

 • 2 Ocak Yabancı Diller Yüksekokulu Sınavları Hakkında
  Ara 31, 2014
  2 Ocak 2015 Cuma günü yapılması planlanan B1+ ve B1 Kurları İçin Yarıyıl Sınavları, resmi tatil nedeniyle ertelenmiştir.

 • Kimya Mühendisliğinde Uluslararası Başarı
  Ara 28, 2014
  Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlimiz Doç. Dr. Göktuğ Ahunbay ve tez danışmanlığını yürüttüğü Doktora Öğrencimiz Barış Demir, 8. Endüstriyel Akışkan Özellikleri Simülasyon Yarışmasında 1.’lik ödülü kazandı.

 • MimED Ödüllerine İTÜ Öğrencileri Damga Vurdu
  Ara 28, 2014
  Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED) tarafından 13.’sü gerçekleştirilen “Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri”ne İTÜ öğrencileri damga vurdu. İTÜ hem en fazla ödülün sahibi oldu hem de tüm kategorilerde ödül alan tek üniversite olma başarısını gösterdi.

 • Elginkan Ödülleri Akademisyenlerimizin
  Ara 28, 2014
  Elginkan Vakfı tarafından her yıl verilen ödüller, 2014 için iki ayrı kategoride İTÜ’lü akademisyenlerin oldu. Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. İbrahim Akduman ile Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çayören "Teknoloji" dalında, Öğretim Görevlimiz Süleyman Şenel "Kültür Araştırma" dalında ödüllendirildi.

 • İTÜ’ye Erasmus Kalite Ödülü
  Ara 28, 2014
  İTÜ, 2012-2013 Akademik Yılında Erasmus Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği faaliyetleri kapsamında gösterdiği başarı nedeniyle “Erasmus Kalite Belgesi” ile ödüllendirildi.

 • Snowboard Yıldızları İTÜ’deydi
  Ara 25, 2014
  Uluslararası Kayak Federasyonunun düzenlediği, Türkiye Kayak Federasyonunun desteklediği Snowboard Dünya Kupası Big Air’in finali 20 Aralık Cumartesi günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yer alan İTÜ Stadyumunda yapıldı.

 • Gaziantep'te İTÜ'lülerle ve Aday Öğrencilerle Buluşma
  Ara 22, 2014
  İTÜ Tanıtım Koordinatörlüğünün 2014-2015 Akademik Yılında başlattığı “İTÜ’lü Olmak” projesi, Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştiriliyor. İTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen proje İstanbul’da başlayıp İzmir ve Ankara ile sürdü. Proje kapsamındaki dördüncü il ise Gaziantep oldu.

 • ARI Teknokent’e Avrupa’dan Ödül
  Ara 22, 2014
  İTÜ ARI Teknokent, Güneydoğu Avrupa’nın En Başarılı İnovasyon ve Hızlandırma Merkezi seçildi.

 • Teknoloji KOBİ’leri İTÜ GATE ile Dünyaya Açılıyor
  Ara 22, 2014
  İTÜ ARI Teknokent’in en yeni programı “İTÜ “GATE Start-Up Challenge” programı, vizyonu ölçeğinden büyük olan yolun başındaki teknoloji şirketlerine büyük bir fırsat sunuyor. Bu yıl İTÜ ARI Teknokent ekosistemindeki 17 aday şirket arasından seçilen 8 firma, Chicago’da başlayıp San Francisco’da devam edecek uluslararası iş geliştirme yolculuğuna çıkacak.

 • GİNOVA - General Electric Ortak Semineri
  Ara 21, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından 18 Aralık Perşembe günü “Liderler için Etkileme Yetenekleri” başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.T üm gün süren etkinlikte, grup çalışmaları yapıldı, General Electric Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Liderlik Eğitim Müdürü Tim Highet ise seminer verdi.

 • İTÜ Makina 70 Yaşında
  Ara 20, 2014
  İTÜ’nün simge fakültelerinden Makine, 70. kuruluş yıldönümünü mezunlar, öğrenciler, akademik kadro ve idari personel ile birlikte kutladı.

 • İTÜ’nün Test Aracı Temiz Hava İçin Yollarda
  Ara 20, 2014
  İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezinin (ATUM), İETT işbirliği ile yürüttüğü “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” projesi için test araçları yola çıktı.

 • Öğretim Görevlimize Mustafa Parlar Araştırma Ödülü
  Ara 20, 2014
  Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Görevlimiz Doç. Dr. Barış Kışkan, “2014 ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Araştırma Teşvik Ödülü”nü kazandı.

 • VakıfBank’tan Öğrencimize Araba Hediyesi
  Ara 16, 2014
  VakıfBank’ın likecard.com.tr web sitesinde düzenlediği beşinci dönem çekiliş kampanyasının talihlisi öğrencimiz Muhammet Çiçek oldu.

 • ÇETİN CEVİZ GİRİŞİM KAMPI BAŞLIYOR
  Ara 12, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), öğrencileri zor sorunlara teknolojik çözümler üretmek için yeni bir program başlatıyor. “Çetin Ceviz Girişim Kampı”nın başarılı girişimcileri 150 bin dolar yatırım desteği kazanma şansı yakalayacak.

 • Konservatuvar Öğrencilerimizden İki Birincilik
  Ara 11, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK) öğrencileri katıldıkları iki ayrı yarışmada birincilik derecesi elde etti.

 • Öğretim Üyelerimizin Albümüne Ödül
  Ara 11, 2014
  İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Müdürü Prof. Şehvar Beşiroğlu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Can Karadoğan, Yard. Doç. Dr. Sinem Özdemir ve Arş. Gör. Ozan Sarıer'in de aralarında bulunduğu “İzmir Barok Topluluğu”nun albüm çalışması ödül aldı.

 • Öğretim Üyemize Özel Başarı Ödülü
  Ara 10, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ve Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu, tasarladığı mikrotonal gitar ile yeni bir ödül aldı. Bu yıl 5.’si düzenlenen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Özel Başarı Ödülü”ne değer görüldü. Ödül töreni, 4 Aralık 2014 Perşembe günü Pera Palas’ta gerçekleştirildi.

 • Türkiye’nin İlk Enerji Teknokent’i Açıldı
  Ara 10, 2014
  Sürdürülebilir doğal yaşam ve ulusal stratejiler açısından yeni çağın en önemli konuları arasında yer alan enerji, İTÜ’nün yeni ar-ge atılımının kaynağı oldu. Türkiye’nin ilk ve tek enerji temalı teknokenti İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kuruldu. Enerji sorunu ve yeni teknolojiler üzerine çalışma yürütülecek.

 • Tekstil Fakültemizin Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
  Ara 08, 2014
  İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi kuruluşunun 10. yılını düzenlenen törenle kutladı.

 • Ar-Ge’ye En Fazla Katkı Ödülü İTÜ'nün
  Ara 06, 2014
  Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 3.’sü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” kapsamında, “ar-ge, tasarım, marka ve girişim” ödülleri sahiplerini buldu. İTÜ’ye, “Ar-Ge’ye En Fazla Katkı Yapan Kurum” ödülü verildi.

 • İTÜ Müzikal Topluluğundan Muhteşem Gösteri
  Ara 05, 2014
  İTÜ Müzikal Topluluğu 29 Kasım ve 2 Aralık 2014 tarihlerinde müzikal gecesi ile sahnedeydi.

 • 11. Uluslararası Intel Eğitim Zirvesi İTÜ’de Yapıldı
  Ara 03, 2014
  11. Uluslararası İntel Eğitim Zirvesi, “Eğitimin Kültürler Arası Köprü Olarak Rolü” temasıyla 2-3 Aralık 2014’te İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 30 ülkeden çok sayıda sektör temsilcisi ve akademisyenin katıldığı zirvede, geleceğin teknolojilerinin eğitimde kullanımı farklı boyutlarıyla ele alındı.

 • Jeofizik Mühendisliğinin 40. Yılında Uluslararası Çalıştay
  Ara 03, 2014
  Bu yıl kuruluşunun 40. Yılını kutlayan İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü, yıldönümü etkinlikleri kapsamında uluslararası çalıştay gerçekleştirdi. “Seismological Grand Challenges in Understanding Earth’s Dynamic System” konulu çalıştay, jeofizik mühendisliğinin önde gelen isimleri arasında yer alan İTÜ Eski Rektörü ve TÜBİTAK Eski Başkanı Prof. Dr. Kazım Ergin anısına düzenlendi.

 • İTÜ Türkiye İnovasyon Haftasında
  Ara 02, 2014
  Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜ Çekirdek’te Birincilik Tabtoy'un
  Ara 01, 2014
  Türkiye’nin en önemli girişimci destek projeleri arasında yer alan İTÜ Çekirdek’te 29 Kasım Cumartesi günü “büyük patlama” gerçekleşti. “Big Bang – Teknolojik Girişimler Sahnede” temasıyla gerçekleştirilen finalde 13 proje yarıştı, Tabtoy birinciliği aldı.

 • Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Ödülleri
  Ara 01, 2014
  Study Portals tarafından yabancı öğrenciler ile yapılan Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Anketinin 2014 sonuçları açıklandı. İTÜ, 10 üzerin 9 puanla “Excellent University” kategorisinde yer aldı.

 • İTÜ GİNOVA Design Thinking Atölyesi Tamamlandı
  Ara 01, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), farklı alanlarda çalışan İTÜ’lüleri “Design Thinking” ile bir araya getirdi. Farklı birikimler ve bakış açılarıyla çözüm üretme pratiğinin geliştirildiği, disiplinlinlerarası çalışma kültürünün sağlamlaştırıldığı atölye çalışması, öğrencilere ulaşacak biçimde devam edecek.