• 2 Ocak Bütünleme Sınavlarının Ertelenmesi Hakkında
  Ara 31, 2014
  2 Ocak 2015 Cuma günü yapılması planlanan ING kodlu derslerin bütünleme sınavları, resmi tatil nedeniyle ertelenmiştir.

 • 2 Ocak Yabancı Diller Yüksekokulu Sınavları Hakkında
  Ara 31, 2014
  2 Ocak 2015 Cuma günü yapılması planlanan B1+ ve B1 Kurları İçin Yarıyıl Sınavları, resmi tatil nedeniyle ertelenmiştir.

 • Kimya Mühendisliğinde Uluslararası Başarı
  Ara 28, 2014
  Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlimiz Doç. Dr. Göktuğ Ahunbay ve tez danışmanlığını yürüttüğü Doktora Öğrencimiz Barış Demir, 8. Endüstriyel Akışkan Özellikleri Simülasyon Yarışmasında 1.’lik ödülü kazandı.

 • MimED Ödüllerine İTÜ Öğrencileri Damga Vurdu
  Ara 28, 2014
  Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED) tarafından 13.’sü gerçekleştirilen “Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri”ne İTÜ öğrencileri damga vurdu. İTÜ hem en fazla ödülün sahibi oldu hem de tüm kategorilerde ödül alan tek üniversite olma başarısını gösterdi.

 • Elginkan Ödülleri Akademisyenlerimizin
  Ara 28, 2014
  Elginkan Vakfı tarafından her yıl verilen ödüller, 2014 için iki ayrı kategoride İTÜ’lü akademisyenlerin oldu. Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. İbrahim Akduman ile Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çayören "Teknoloji" dalında, Öğretim Görevlimiz Süleyman Şenel "Kültür Araştırma" dalında ödüllendirildi.

 • İTÜ’ye Erasmus Kalite Ödülü
  Ara 28, 2014
  İTÜ, 2012-2013 Akademik Yılında Erasmus Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği faaliyetleri kapsamında gösterdiği başarı nedeniyle “Erasmus Kalite Belgesi” ile ödüllendirildi.

 • Snowboard Yıldızları İTÜ’deydi
  Ara 25, 2014
  Uluslararası Kayak Federasyonunun düzenlediği, Türkiye Kayak Federasyonunun desteklediği Snowboard Dünya Kupası Big Air’in finali 20 Aralık Cumartesi günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yer alan İTÜ Stadyumunda yapıldı.

 • Gaziantep'te İTÜ'lülerle ve Aday Öğrencilerle Buluşma
  Ara 22, 2014
  İTÜ Tanıtım Koordinatörlüğünün 2014-2015 Akademik Yılında başlattığı “İTÜ’lü Olmak” projesi, Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştiriliyor. İTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen proje İstanbul’da başlayıp İzmir ve Ankara ile sürdü. Proje kapsamındaki dördüncü il ise Gaziantep oldu.

 • ARI Teknokent’e Avrupa’dan Ödül
  Ara 22, 2014
  İTÜ ARI Teknokent, Güneydoğu Avrupa’nın En Başarılı İnovasyon ve Hızlandırma Merkezi seçildi.

 • Teknoloji KOBİ’leri İTÜ GATE ile Dünyaya Açılıyor
  Ara 22, 2014
  İTÜ ARI Teknokent’in en yeni programı “İTÜ “GATE Start-Up Challenge” programı, vizyonu ölçeğinden büyük olan yolun başındaki teknoloji şirketlerine büyük bir fırsat sunuyor. Bu yıl İTÜ ARI Teknokent ekosistemindeki 17 aday şirket arasından seçilen 8 firma, Chicago’da başlayıp San Francisco’da devam edecek uluslararası iş geliştirme yolculuğuna çıkacak.

 • GİNOVA - General Electric Ortak Semineri
  Ara 21, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından 18 Aralık Perşembe günü “Liderler için Etkileme Yetenekleri” başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.T üm gün süren etkinlikte, grup çalışmaları yapıldı, General Electric Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Liderlik Eğitim Müdürü Tim Highet ise seminer verdi.

 • İTÜ Makina 70 Yaşında
  Ara 20, 2014
  İTÜ’nün simge fakültelerinden Makine, 70. kuruluş yıldönümünü mezunlar, öğrenciler, akademik kadro ve idari personel ile birlikte kutladı.

 • İTÜ’nün Test Aracı Temiz Hava İçin Yollarda
  Ara 20, 2014
  İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezinin (ATUM), İETT işbirliği ile yürüttüğü “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” projesi için test araçları yola çıktı.

 • Öğretim Görevlimize Mustafa Parlar Araştırma Ödülü
  Ara 20, 2014
  Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Görevlimiz Doç. Dr. Barış Kışkan, “2014 ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Araştırma Teşvik Ödülü”nü kazandı.

 • VakıfBank’tan Öğrencimize Araba Hediyesi
  Ara 16, 2014
  VakıfBank’ın likecard.com.tr web sitesinde düzenlediği beşinci dönem çekiliş kampanyasının talihlisi öğrencimiz Muhammet Çiçek oldu.

 • ÇETİN CEVİZ GİRİŞİM KAMPI BAŞLIYOR
  Ara 12, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), öğrencileri zor sorunlara teknolojik çözümler üretmek için yeni bir program başlatıyor. “Çetin Ceviz Girişim Kampı”nın başarılı girişimcileri 150 bin dolar yatırım desteği kazanma şansı yakalayacak.

 • Konservatuvar Öğrencilerimizden İki Birincilik
  Ara 11, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK) öğrencileri katıldıkları iki ayrı yarışmada birincilik derecesi elde etti.

 • Öğretim Üyelerimizin Albümüne Ödül
  Ara 11, 2014
  İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Müdürü Prof. Şehvar Beşiroğlu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Can Karadoğan, Yard. Doç. Dr. Sinem Özdemir ve Arş. Gör. Ozan Sarıer'in de aralarında bulunduğu “İzmir Barok Topluluğu”nun albüm çalışması ödül aldı.

 • Öğretim Üyemize Özel Başarı Ödülü
  Ara 10, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ve Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu, tasarladığı mikrotonal gitar ile yeni bir ödül aldı. Bu yıl 5.’si düzenlenen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Özel Başarı Ödülü”ne değer görüldü. Ödül töreni, 4 Aralık 2014 Perşembe günü Pera Palas’ta gerçekleştirildi.

 • Türkiye’nin İlk Enerji Teknokent’i Açıldı
  Ara 10, 2014
  Sürdürülebilir doğal yaşam ve ulusal stratejiler açısından yeni çağın en önemli konuları arasında yer alan enerji, İTÜ’nün yeni ar-ge atılımının kaynağı oldu. Türkiye’nin ilk ve tek enerji temalı teknokenti İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kuruldu. Enerji sorunu ve yeni teknolojiler üzerine çalışma yürütülecek.

 • Tekstil Fakültemizin Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
  Ara 08, 2014
  İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi kuruluşunun 10. yılını düzenlenen törenle kutladı.

 • Ar-Ge’ye En Fazla Katkı Ödülü İTÜ'nün
  Ara 06, 2014
  Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 3.’sü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” kapsamında, “ar-ge, tasarım, marka ve girişim” ödülleri sahiplerini buldu. İTÜ’ye, “Ar-Ge’ye En Fazla Katkı Yapan Kurum” ödülü verildi.

 • İTÜ Müzikal Topluluğundan Muhteşem Gösteri
  Ara 05, 2014
  İTÜ Müzikal Topluluğu 29 Kasım ve 2 Aralık 2014 tarihlerinde müzikal gecesi ile sahnedeydi.

 • 11. Uluslararası Intel Eğitim Zirvesi İTÜ’de Yapıldı
  Ara 03, 2014
  11. Uluslararası İntel Eğitim Zirvesi, “Eğitimin Kültürler Arası Köprü Olarak Rolü” temasıyla 2-3 Aralık 2014’te İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 30 ülkeden çok sayıda sektör temsilcisi ve akademisyenin katıldığı zirvede, geleceğin teknolojilerinin eğitimde kullanımı farklı boyutlarıyla ele alındı.

 • Jeofizik Mühendisliğinin 40. Yılında Uluslararası Çalıştay
  Ara 03, 2014
  Bu yıl kuruluşunun 40. Yılını kutlayan İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü, yıldönümü etkinlikleri kapsamında uluslararası çalıştay gerçekleştirdi. “Seismological Grand Challenges in Understanding Earth’s Dynamic System” konulu çalıştay, jeofizik mühendisliğinin önde gelen isimleri arasında yer alan İTÜ Eski Rektörü ve TÜBİTAK Eski Başkanı Prof. Dr. Kazım Ergin anısına düzenlendi.

 • İTÜ Türkiye İnovasyon Haftasında
  Ara 02, 2014
  Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜ Çekirdek’te Birincilik Tabtoy'un
  Ara 01, 2014
  Türkiye’nin en önemli girişimci destek projeleri arasında yer alan İTÜ Çekirdek’te 29 Kasım Cumartesi günü “büyük patlama” gerçekleşti. “Big Bang – Teknolojik Girişimler Sahnede” temasıyla gerçekleştirilen finalde 13 proje yarıştı, Tabtoy birinciliği aldı.

 • Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Ödülleri
  Ara 01, 2014
  Study Portals tarafından yabancı öğrenciler ile yapılan Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Anketinin 2014 sonuçları açıklandı. İTÜ, 10 üzerin 9 puanla “Excellent University” kategorisinde yer aldı.

 • İTÜ GİNOVA Design Thinking Atölyesi Tamamlandı
  Ara 01, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), farklı alanlarda çalışan İTÜ’lüleri “Design Thinking” ile bir araya getirdi. Farklı birikimler ve bakış açılarıyla çözüm üretme pratiğinin geliştirildiği, disiplinlinlerarası çalışma kültürünün sağlamlaştırıldığı atölye çalışması, öğrencilere ulaşacak biçimde devam edecek.

 • Orhan Kemal 100 Yaşında
  Kas 28, 2014
  Türk Edebiyatının değerli kalemi Orhan Kemal, doğumunun 100. yılında İTÜ'de anıldı.

 • Öğretim Üyemize Georg Forster Araştırma Ödülü
  Kas 27, 2014
  Kimya Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Oğuz Okay, “Georg Forster Araştırma Ödülü”nü kazandı. Yaşamboyu bilimsel katkı ve araştırma başarısı nedeniyle verilen bu prestijli ödül, Humboldt Vakfı’nın 3-5 Haziran 2015 tarihlerinde Berlin'de yapılacak yıllık toplantısında takdim edilecek.

 • Rektörümüz Kabataş Öğrencileriyle Buluştu
  Kas 27, 2014
  Ülkemizin en eski liseleri arasında yer alan Kabataş Lisesi öğrencileri İTÜ’yü ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca öğrencilerle söyleşirken hem hedeflerine hem de üniversitemize ilişkin sorularını yanıtladı.

 • Geleceğin Teknolojilerini İzlemeye Davetlisiniz
  Kas 26, 2014
  İTÜ, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında hayata geçirilen İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosisteminde Türkiye’nin geleceğine yön verecek teknolojik girişimler 29 Kasım Cumartesi günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahneye çıkıyor.

 • İnşaat Sektöründe Yeni Bir Dönem Açacak Program İTÜ’de
  Kas 23, 2014
  İTÜ, 3D yazılımın önde gelen firmalarından Autodesk ile Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Uzmanlık Sertifika Programı başlatıyor. İnşaat sektöründe maliyet ve zamandan tasarruf elde edilmesini sağlayan BIM uygulamalarıyla olası iş kazalarının da minimuma indirilmesi hedefleniyor. Türkiye’de ilk ve tek olacak bu programdan yetişecek uzmanlar sayesinde, önemli bir ihtiyaca yanıt verilmesi amaçlanıyor.

 • İTÜ'lü Öğretmenlerin 24 Kasım Kutlaması
  Kas 23, 2014
  İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının (İTÜ GVO) geleneksel Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği, 21 Kasım Cuma günü Condrad Otel'de gerçekleştirildi.

 • Orhan Kemal 100 Yaşında
  Kas 23, 2014
  Türk Edebiyatının değerli kalemi Orhan Kemal, doğumunun 100. yılında İTÜ'de anılacak. İTÜ Türk Dili Bölümü tarafından düzenlenecek edebiyat söyleşisi, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde saat 14.00'te başlayacak.

 • 2. Salon Model Uçak Yarışması
  Kas 22, 2014
  İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi (UUBF) tarafından “Atatürk Kupası 2. Salon Model Uçak Yarışması” gerçekleştirildi.

 • Rektörümüz Elazığ Anadolu Lisesinde
  Kas 21, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın Türkiye'nin farklı kentlerinde lise öğrencileriyle bir araya geldiği söyleşiler, 20 Kasım'da Elazığ ile devam etti.

 • Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile Ortak Deney
  Kas 19, 2014
  İTÜ Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarı uluslararası projelerine bir yenisini ekleyerek Tokyo Teknoloji Enstitüsü ile ortak bir deney çalışması başlattı. Çalışma, mevcut betonarme binaların depreme karşı güçlendirilmesinde Japonya’da geliştirilen bir tür sönümleyicinin Türkiye’deki mühendislik hizmeti görmüş yapılara uygulanabilirliğinin deneysel olarak incelenmesi içeriyor.

 • Türkiye'nin İlk Müzikoloji Çalıştayı İTÜ'de
  Kas 19, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü tarafından, ülkemizin ilk müzikoloji bölümü kurucusu Prof. Dr. Gültekin Oransay anısına çalıştay düzenleyecek. 20 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek çalıştay, ülkemizin bu kapsamdaki ilk etkinliği olma özelliği taşıyor.

 • İTÜ ATUM Projeleriyle 3. İnovasyon Fuarındaydı
  Kas 19, 2014
  İTÜ Prof. Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi (ATUM), bünyesinde gerçekleştirdiği ve devam etmekte olan projeleriyle 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 3. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldı.

 • İTÜ’lüler Anıtkabir'deydi
  Kas 19, 2014
  İTÜ öğrencilerinin her yıl Atatürk Haftasında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Anıtkabir Ziyareti, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleştirildi.

 • Rektörümüz İzmir’de İTÜ’lülerle Buluştu
  Kas 18, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İzmir’de anaokulundan başlayıp mezunlarımıza ulaşan her kademeyi kapsayan bir yelpazede İTÜ’lüler ve İTÜ adaylarıyla bir araya geldi.

 • Atmosfer Modelleme Eğitimi Başladı
  Kas 16, 2014
  Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrencileri ilk kez aldıkları kurs ile normal hava tahminine ek olarak, yenilenebilir enerji kaynakları (rüzgâr, güneş) potansiyeline, hava kalitesine ve fırtına, taşkın, sis gibi farklı hava olaylarına ilişkin doğru tahmin yapmayı öğreniyor.

 • GİNOVA Girişimcilik Haftasını Kutluyor
  Kas 15, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA), 17-23 Kasım tarihlerinde Türkiye’de sekizincisi kutlanacak Global Girişimcilik Haftası paralelinde iki ayrı etkinlik düzenleyecek.

 • Personelimize Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası
  Kas 14, 2014
  İTÜ Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile tüm kadrolu akademik ve idari personelimiz ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına kavuştu. İTÜ tarihinde bir ilk olan bu önemli çalışmanın sağladığı ayrıcalık sayesinde, personelimiz ilk 1 yıl için hiçbir prim ödemeksizin sigortalılık hakkına sahip oldu.

 • Ankara'da Mezunlarımızla ve Öğrencilerle Buluşma
  Kas 12, 2014
  İTÜ Tanıtım Koordinatörlüğü ve İTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyonla Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca Ankara'daki İTÜ mezunlarıyla buluştu ve ülkemizin en köklü liselerinden Ankara Atatürk Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi.

 • Personelimize Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası
  Kas 11, 2014
  İTÜ Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile tüm kadrolu akademik ve idari personelimiz ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına kavuşuyor. İTÜ tarihinde bir ilk olacak bu önemli çalışmanın sağladığı ayrıcalık sayesinde, personelimiz ilk 1 yıl için hiçbir prim ödemeksizin sigortalı olacak.

 • Tarihi Yapıların Depremselliği İçin Uluslararası Çalıştay
  Kas 11, 2014
  İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü tarafından “Tarihi Yapıların Depremselliği” konulu uluslararası çalıştay düzenlendi. 3-5 Kasım 2014 tarihleri arasında Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene, birçok ülkeden alanın uzmanı akademisyenler katıldı.

 • SRC Eğitim Programı Türkiye'de İlk Kez İTÜ'de
  Kas 11, 2014
  İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, telekom sektörünün lider firmalarından Alcatel-Lucent işbirliği ile Türkiye'de ilk kez Service Routing Certification (SRC) eğitimlerini başlatıyor.

 • Müzik Eğitimine Yeni Bir Kaynak
  Kas 11, 2014
  İTÜ Vakfı, müzik eğitiminde başvuru kaynağı olacağı düşünülen önemli bir eseri daha yayınları arasına kattı. Atilla Coşkun Toksoy yazarlığını üstlendiği “ORFF YAKLAŞIMI” Elementer Müzik ve Hareket Eğitimine Giriş adlı kitabın bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülüyor.

 • 38. Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu İTÜ’de Yapıldı
  Kas 11, 2014
  Her yıl 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Dünya Şehircilik Günü Kolokyumunun 38.’si, 6-8 Kasım 2014 tarihleri arasında İTÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. "Kentlerin Geleceği" temasıyla uzmanları bir araya getiren 3 günlük kolokyumda; şehirlere yönelik çevre politikalarından, büyük projelere ve kentlerin geleceğine, mekânsal dönüşüm ve yenilemeden ulaşım politikalarına kadar çok geniş bir yelpazede değerlendirmeler yapıldı.

 • Yüce Önder Atatürk'ü Andık
  Kas 10, 2014
  Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 76. yılında, tarih, sanat ve sporla harmanlanan bir dizi programla anıldı.

 • İTÜ TMDK’dan Makedonya ile Ortak Konser
  Kas 08, 2014
  2015 yılında kuruluşunun 40. yılını kutlayacak olan ülkemizin ilk Türk Müziği Konservatuvarı olan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK), bir dizi etkinlikle yeni yaşını karşılıyor.

 • 10 KASIM TÖRENLERİ
  Kas 07, 2014
  İTÜ, Atatürk’ün vefatının 76. Yıldönümünde Büyük Önder’i sevdiği etkinliklerle anacağı bir program hazırladı. Tarih, sanat ve sporla örülen bir anma programı gerçekleştirilecek.

 • İTÜ’lü Modacılardan Yeni Bir Uluslararası Ödül
  Kas 06, 2014
  Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen ödül töreninde, Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi Tekstil Mühendisliği Mezunumuz Bossa Denim Firması Genel Müdürü Dr. Sedef Uncu Akı ve firmayla birlikte yarışmaya katılan Moda Tasarımı Programı mezunumuz Gizem Turan, kumaş ve koleksiyonlarıyla iki kategoride ödül kazandı. Mezunlarımız 10 bin avro para ödülünün de sahibi oldu.

 • Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmasında 2 Ödül
  Kas 05, 2014
  Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması"nda Üniversitemiz yelkenli kategorisinde birincilik ve motoryat kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

 • İTÜ ARIGE'den Çöpüşen Arı Robotuyla 2.'lik
  Kas 04, 2014
  İTÜ ARI Teknoloji Geliştirme Kulübü (İTU ARIGE), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen "IZTECH RoboLeague (IRL)" etkinliğinde ikincilik aldı.

 • U.S. News Ranking
  Kas 04, 2014
  Dünya üniversitelerini çeşitli kriterler doğrultusunda akademik başarılarına göre değerlendiren en prestijli sıralama sonuçları arasında yer alan U.S. News Ranking 2014 raporu yayınlandı. Sonuçlara göre İTÜ dünyanın en iyi 236. üniversitesi, Asya kıtasının en iyi 33. üniversitesi oldu.

 • Nostaljiye Sıradışı Dokunuş
  Kas 03, 2014
  Tasarımcı Gönül Paksoy, ilk kez 12 yıl önce sergilediği ve oldukça ses getiren sıradışı bez bebekleriyle, İTÜ Rektörlük Sanat Galerisine (İTÜ RSG) konuk olacak. 6 Kasım 2014 Perşembe akşamı sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek davetle açılışı yapılacak sergi, aralık ayına kadar ziyaret edilebilecek.

 • İTÜ Çekirdek Firmasından Dünya 2.’liği
  Eki 31, 2014
  İTÜ Çekirdek’in düzenlediği proje yarışmasında 2012 yılında birinci olarak şirketleşme fırsatı elde eden “Imona Cloud - Bulutun Üzerinde” projesi, Dünya Girişimcilik Forumu kapsamındaki yarışmada Dünya 2.’liği kazandı.

 • Cumhuriyet Bayramı Resmi Törenimiz
  Eki 28, 2014
  Cumhuriyet Bayramı resmi törenimiz, 28 Ekim Salı günü Rektörlük Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Özkol, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Tayfun Kındap ile öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve idari personelimiz katıldı.

 • İTÜ Mezunları Derneği'nden Cumhuriyet Balosu
  Eki 26, 2014
  İTÜ Mezunları Derneği, 18 Ekim 2014 Cumartesi akşamı Sheraton Maslak İstanbul'da derneğin kuruluşunun 25. Yılını ve Cumhuriyetimizin ilanının 91. Yılını kutladı. Balo, her yaştan İTÜ mezununu bir araya getirdi.

 • İTÜ Çekirdek'te Final İçin Geri Sayım
  Eki 26, 2014
  İTÜ Çekirdek’te final için geri sayım başladı. Kazanan fikirlere başarılı bir iş hayatının kapılarını açacak olan final, 29 Kasım 2014 Cumartesi günü Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜNOVA TTO Tanıtım Toplantısı
  Eki 25, 2014
  İTÜ ARI Teknokent ve bünyesinde yer alan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), üniversitemizin idari personeline tanıtıldı.

 • Rektörümüz Pertevniyal Lisesi Öğrencileriyle Buluştu
  Eki 24, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, mezunu olduğu Pertevniyal Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi. Ülkemizin en köklü ve başarılı okulları arasında yer alan Pertevniyal Lisesinde İTÜ Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen programda, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya İTÜ’nün araç takımları eşlik etti.

 • Gemi İnşaatı Fakültesine Yeni Araştırma Ofisi
  Eki 24, 2014
  Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde yapılan yeni araştırma ofisi açıldı. Açılış törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 • Uluslararası Osmanlı Mimarlık Kültürü Sempozyumu
  Eki 23, 2014
  İTÜ ve Kubbealtı Akademisinin birlikte hazırladığı, “Uluslararası Osmanlı Mimarlık Kültürü Sempozyumu” 22-23 Ekim 2014 tarihlerinde Taşkışla Yerleşkesi, Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirildi.

 • 8. Liman-Şehir Üniversiteleri Birliği Konferansı İTÜ’deydi
  Eki 23, 2014
  8. Port-city Universities League – Liman-şehir Üniversiteleri Birliği Konferansı – PUL 2014, 20 - 23 Ekim 2014 tarihlerinde, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Denizcilik Fakültemizden Şampiyonluk
  Eki 23, 2014
  Denizcilik Fakültesi Kano ve Kürek Takımımız, 4. Türkiye Dragon Bot Şampiyonasından kupa ile döndü.

 • Siber Güvenlik İTÜ’de Konuşuldu
  Eki 20, 2014
  7. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, 17-18 Ekim tarihlerinde İTÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • MÜHENDİSLİĞİN ADI İTÜ
  Eki 18, 2014
  İTÜ’nün mühendislikte dünya çapındaki akademik başarısını gösteren yeni bir sıralama sonucu daha yayınlandı. Mühendislik alanında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasına Türkiye’den iki üniversite girebilirken, birinciliği İTÜ aldı.

 • Öğrenci Konseyi Seçimleri 22-24 Ekim'de
  Eki 18, 2014
  İTÜ Öğrenci Konseyi için adaylık başvuruları tamamlandı. Seçimler, 22-24 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 • İTÜ GİNOVA’da Yaratıcılık ve Girişimcilik Semineri
  Eki 16, 2014
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından düzenlenen Salı Sohbetleri’nin ilki Oregon State Üniversitesi’nden Dr. Ed Sobey’in “Yaratıcılık ve Girişimcilik Becerilerinizi Nasıl Keşfedersiniz?” başlıklı semineriyle Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 • Öğretim Üyemize Prestijli Ödül
  Eki 15, 2014
  İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Esra Ece Bayat, akademik dünyanın prestijli ödüllerinden “2014 Thomas A. Middlebrooks Award”ın sahibi oldu.

 • Mezunlarımız Modaya Yön Veriyor
  Eki 13, 2014
  Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi - Moda Tasarımı Programı 2009 mezunumuz Aslı Polat, Londra Moda Haftasına katıldı. Moda Tasarımı Programı 2010 mezunumuz Gözde Nadire Bıçaklı ise İstanbul Fashion Week-2014’te yer alacak tasarımcılardan biri olarak üniversitemize gurur veren bir başka başarıya imza attı.

 • İTÜ TMDK’dan Venedik Bienalinde Konser
  Eki 13, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK), Venedik Bienali 58. Uluslararası Çağdaş Müzik Festivalinde sahne aldı.

 • Denizcilik Sektörüne Işık Tutacak Yeni Bir Yayın
  Eki 09, 2014
  İTÜ Vakfı, denizcilik sektörüne yönelik önemli bir eseri daha yayınları arasına kattı. Denizcilik eğitimi veren üniversiteler ve gemi kullanımına yönelik eğitim ve araştırmalar için temel bir başvuru kaynağı olan Theory and Practice of Ship Handling adlı eserin Türkiye'deki yayın hakları, Japonya Kobe Üniversitesi öğretim üyesi Kinzo Inoue tarafından İTÜ Vakfı'na verildi.

 • Prof. Selahattin İçli'yi Anma Konseri
  Eki 02, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Komposizyon Bölümü Kurucusu, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Selahattin İçli, 17 Ekim 2014 Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek özel bir konserle anılacak.

 • İTÜ’den Hızlı Yükseliş
  Eki 02, 2014
  İTÜ’nün, akademik gelişim ve bilimi öncelik alarak attığı adımlar hızlı bir yükseliş ile kendini gösteriyor. Dünyanın en saygın akademik sıralamalarından biri kabul edilen Times Higher Education tarafından açıklanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri-2014 sonuçları ile İTÜ ilk kez en iyi 200 üniversite arasına girdi. Sıralamaya göre, İTÜ dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 165. sırada yer aldı.

 • Rektörümüz Yabancı Dil Okutmanlarımızla Buluştu
  Eki 02, 2014
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne yeni atanan Doç. Dr. Burçkin Dal’ın davetiyle Yabancı Diller Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

 • İleri Petrol Teknolojisindeki Gelişmeler Semineri
  Eyl 30, 2014
  İTÜ’nün geleneksel Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri serisi kapsamında düzenlenen “İleri Petrol Teknolojisindeki Gelişmeler ve Matematiksel Modellemenin Rolü” konulu seminer, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

 • İklim Değişikliği İçin Farkındalık Geliştirme Projesi
  Eyl 30, 2014
  İklim değişikliğine dikkat çekmek ve alınacak önlemler konusunda farkındalık geliştirmek amacıyla Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Burçkin Dal yürütücü danışmanlığında gerçekleştirilen “İklim Değişikliğinin Etkileri ve İklim Değişikliklerine Uyum Konularında Farkındalık Geliştirme” projesi tamamlandı.

 • İTÜ ARI Teknokent Web Sitesi Yenilendi
  Eyl 29, 2014
  İTÜ ARI Teknokent, inovasyon ruhunu, bu kez internete taşıdı. Yeni dönemde ekosistemi geliştiren programlar ile bölgesinde üretilen yeniliklere ve değerlere odaklanan İTÜ ARI Teknokent, yenilenen web sitesini, yalın ve modern tasarımıyla, güncel bir bilgi ve haber kaynağı olarak, Türkiye’de “teknoloji tabanlı girişimciliğin” hizmetine sundu.

 • Proje Yönetim Konferansı ve Proje Yönetim Zirvesi
  Eyl 26, 2014
  1. Uluslararası Katılımlı Proje Yönetim Konferansı ve 5. Proje Yönetim Zirvesi 19-20 Eylül tarihlerinde İTÜ İşletme Fakültesinde gerçekleştirildi. İşletme Fakültesi tarafından organize edilen zirveye, 40’ın üzerinde sektörden üst-orta düzey yöneticiler ile akademisyenler ve farklı bölümlerden öğrenciler katıldı.

 • İTÜ Radyosu Küresel Canlı Yayında
  Eyl 26, 2014
  Türkiye'nin ilk üniversite radyosu olan ve halen 3 kanaldan yayın yaparak geniş bir dinleyici kitlesi ile buluşan İTÜ Radyosu, uluslararası yayıncılık arenasında ülkemizi temsil edecek. İTÜ Radyosu, 3 Ekim 2014'te gerçekleştirilecek "World College Radio Day" etkinliğine Türkiye adına katılacak tek üniversite radyosu olacak.

 • Kulüpler Şenliği
  Eyl 24, 2014
  İTÜ'deki öğrenci kulüp ve topluluklarının bir araya getirerek yakından tanıma fırsatı sunan geleneksel Kulüpler Şenliği, 24 Eylül 20104 Çarşamba günü başladı. İki gün süren şenlik kapsamında, Ayazağa Yerleşkesindeki açık spor sahalarının bulunduğu yolda (Simmit Kafe önü) stantlar açıldı.

 • Binali Yıldırım'a Fahri Doktora
  Eyl 20, 2014
  İTÜ, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a fahri doktora verdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İTÜ’de deniz bilimleri üzerine alan Yıldırım’a, ülkemize ve İTÜ’ye yaptığı hizmetler nedeniyle iki fakültenin önerisiyle fahri doktora verildi.

 • Elektrikli Araçta İTÜ'den Yeni Bir İlk
  Eyl 19, 2014
  İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Derindere Motorlu Araçlar (DMA) firmasının, İTÜ ile yaptığı ortak çalışma ile ürettiği yüzde 100 elektrik enerjisiyle çalışan yerli minibüs, 18 Eylül 2014 Perşembe günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenen törenle test edildi.

 • Uluslararası Bilim İnsanları İTÜ’de
  Eyl 18, 2014
  Üniversitemizin Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri serisi kapsamında, uluslararası düzeyde önemli isimler akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle buluşmaya devam ediyor. Seminerlerin 2014-2015 Akademik Yılı için ilki, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

 • Uluslararası Bilim Konseyinde Bir Kez Daha İTÜ Adı
  Eyl 18, 2014
  İnşaat Fakültesi Geomatik Mühendisliği emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Orhan Altan, Uluslararası Bilim Konseyi’nin (International Council of Science - ICSU), Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen 31. Genel Kurulunda, yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

 • Sualtı Görüntülemede 3 Şampiyonluk
  Eyl 17, 2014
  İTÜ Spor Kulübü Sualtı Sporları Şubesi, eylül ayında üniversitemize 1 Avrupa Şampiyonluğu, 2 Türkiye Şampiyonluğu kazandırdı. 3 - 8 Eylül 2014 tarihleri arasında Portekiz - Azor Adalarında düzenlenen Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu (CMAS) 1. Sualtı Fotoğraf Avrupa Şampiyonasında, Milli Takımımız birincilik kupasının sahibi oldu.

 • İTÜ TMDK'dan Balkanlar'da Kültürel İşbirliği
  Eyl 16, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK), 2015 yılında kuruluşunun 40. yılını kutlamaya hazırlanıyor. 40. yıla özel bir dizi akademik ve sanatsal etkinlik gerçekleştirilecek.

 • RSG’de Yeni Dönem Yağlı Boya ile Başlıyor
  Eyl 15, 2014
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (RSG), yaz aylarında verdiği kısa aranın ardından yeni dönemi yağlı boya sergisi ile açtı. RSG’nin ilk uluslararası sergisiyle İTÜ’ye konuk olan Bairam Bairami’nin eserleri, 17 Eylül’den itibaren bir ay boyunca sanatseverlerle buluştu.

 • Horizon2020’de İTÜ Koordinatörlüğünde İlk Proje
  Eyl 12, 2014
  Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Kalaoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Senem Kurşun Bahadır'ın projesi, Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (Research and Innovation Staff Exchange Scheme-RISE) ilk dönem çağrısı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

 • İSTKA’DAN 10 PROJEMİZE DESTEK
  Eyl 12, 2014
  İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yönetim Kurulu tarafından, 2014 Mali Destek Programları kapsamında, yürütücülüğünü İTÜ’nün yaptığı 8 proje desteklenmeye değer görüldü. Ayrıca, İTÜ’nün ortak olarak yer aldığı 2 proje de destek için kabul edildi.

 • Arkeolojinin En Büyük Buluşması İTÜ’de
  Eyl 09, 2014
  Avrupa Arkeologlar Birliği’nin (EAA – European Association of Archaeologists) 20. Kongresi, İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 10-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Taşkışla Yerleşkesi ve Makine Fakültesinde yapılacak kongre, farklı disiplinlerden yüzlerce bilim insanını bir araya getirecek.

 • 2014-2015 Akademik Yılı Başladı
  Eyl 08, 2014
  Yeni Akademik Yılda aramıza katılan yeni öğrencilerimize hoşgeldiniz der, öğretim üyelerimize ve çalışanlarımıza yeni akademik yılda kolaylıklar, esenlikler dileriz.

 • Hazırlık Sınıfı Oryantasyon Dersleri
  Eyl 08, 2014
  Hazırlık Sınıfı Oryantasyon Ders Programı yayınlanmıştır.

 • İklim Değişimi Temalı Uluslararası Yaz Okulu
  Eyl 05, 2014
  Alman-Arap-Türk üniversite öğrencileri arasında akademik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla, Almanya Akademik Değişim Hizmetleri (DAAD) destekli yaz okulu düzenlendi. İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü koordinatörlüğünde düzenlenen yaz okulu, 24 Ağustos – 3 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 • Yeni Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi
  Eyl 05, 2014
  İTÜ 2014–2015 Akademik Yılı Açılış Töreni, Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcıları, fakülte ve enstitü yönetimleri, akademik kadro ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 • Akademik Yıl Açılış Töreni
  Eyl 02, 2014
  İTÜ 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni, 5 Eylül 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek. Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde saat 10.00’da başlayacak

 • İTÜ Fizik Haftası 10. Kez Yapıldı
  Ağu 29, 2014
  Bu yıl 10. kez düzenlenen İTÜ Fizik Haftası, 25-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında Fen–Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü bünyesinde, Fizik Mühendisliği Kulübünün organizasyonuyla gerçekleştirildi.

 • Kendo Kulübümüzden İki Kupa
  Ağu 29, 2014
  İTÜ Kendo ve İaido Kulübü, bu yıl 4. kez düzenlenen Kendo Kamp Türkiye'ye katılarak, iki kupa aldı. Takımlar karışık turnuvasında; Sercan Çıkıntoğlu takımıyla birlikte 2.'lik, Deniz Yenidoğan ise takımıyla birlikte 3.'lük kupasının sahibi oldu.

 • İstanbul’un Egzos Kaynaklı Kirliliğine İTÜ’den Proje
  Ağu 29, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Elektrik Tünel Tramvay İşletmeleri arasında ortaklaşa geliştirilen “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” adlı proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından “Verimli ve Temiz Enerji Mali Destek Programı” kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

 • Kayıt Günleri
  Ağu 29, 2014
  Yeni öğrencilerimizin kayıtları 1-3 Eylül 2014 tarihleri arasında Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • Büyük Taarruzun 92. Yılı
  Ağu 29, 2014

 • SATRANCIN ŞAMPİYONU İTÜ
  Ağu 29, 2014
  İTÜ Satranç Takımı (İTÜ SOCAR - K.N.I.), Kocaeli’de gerçekleştirilen Türkiye Süper Satranç Liginde şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

 • 10.Çeşme Tekne Gezisi
  Ağu 26, 2014
  İTÜ Mezunları Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 10.su gerçekleştirilecek olan Çeşme Tekne Gezisi 29 Ağustos Cuma günü yapılacak.

 • Güneş Arabası İTÜ’den Sorulur
  Ağu 21, 2014
  İTÜ GAE, TÜBİTAK’ın bu yıl 10.’sunu düzenlediği ve son kez gerçekleştirdiği “Alternatif Enerjili Araç Yarışları”nda Türkiye 2.’si oldu.

 • Erasmus’ta En Büyük Destek İTÜ’ye
  Ağu 15, 2014
  Ulusal Ajans, 2014-2015 Akademik Yılı Erasmus değişim programı hibe dağılımını açıkladı. İTÜ, en yüksek hibeyi almaya hak kazanan üniversite oldu.

 • Yazılım Dünyasına İlk Adım: CoderDojo İTÜ’de
  Ağu 13, 2014
  Dünyanın dört bir yanında gönüllük esasıyla yürütülen programlama atölyeleri CoderDojo, bu yaz İTÜ’de uygulanmaya başlandı.

 • İzmir'de "İTÜ'ye Hoşgeldin" Buluşması
  Ağu 12, 2014
  İTÜ Mezunları Derneği İzmir Şubesi tarafından, 13 Ağustos Çarşamba günü İzmir'den İTÜ'yü kazanan öğrenciler için "hoşgeldin" toplantısı düzenlenecek.

 • TÜBİTAK Proje Desteklerinde Birincilik İTÜ’nün
  Ağu 12, 2014
  TÜBİTAK 2014-1. dönemi 1001, 1005, 3501 proje desteklerinde başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, en fazla proje desteği alan üniversite İTÜ oldu.

 • Uluslararası Konferansta 3 Araştırma Görevlimize Ödül
  Ağu 11, 2014
  Kyoto Institute of Technology'de gerçekleştirilen “CAADRIA 2014 - 19th International Conference of the Association for Computer-Aided Architectural Design Research in Asia” konferansında, 3 araştırma görevlimiz ödül aldı.

 • Kimya Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimize Ödül
  Ağu 05, 2014
  Kimya Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimiz Sadiye Halitoğlu, 20-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Çin - Suzhou'da gerçekleştirilen “The 10th International Congress on Membranes and Membrane Processes (ICOM2014)” kongresinde ödül aldı.

 • İTÜ'den Projeler, TÜBİTAK Başarı Öyküleri Arasında
  Tem 25, 2014
  Kuruluşunun 50. Yılını kutlayan TÜBİTAK, 2004-2014 yılları arasında Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projeleri “Başarı Öyküleri” adıyla kitaplaştırdı. Son 10 yılda desteklenen proje sayısı 10 binin üzerinde olurken, seçilen proje sayısı 120 ile sınırlı kaldı. 120 projeden 9’u ise İTÜ öğretim üyelerine ait oldu.

 • Lisans Mezunlarımız Kep Attı
  Tem 22, 2014
  Üniversitemizin 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 20 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.

 • İTÜ MEZUNLARIYLA KONUŞUYOR
  Tem 22, 2014
  2013-2014 Akademik Yılı Lisans Mezuniyet Töreni için hazırlanan filmde, İTÜ dile geldi...

 • Denizcilik Fakültemizde Kepler Havalandı
  Tem 14, 2014
  Denizcilik Fakültemizin 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramında gerçekleştirildi. İTÜ’nün yeni mezunları, beyazla mavinin buluştuğu ve gurur veren görüntülere sahne olan bir törenle uğurlandı.

 • H2O E-Bülten Yayınlandı
  Tem 14, 2014
  İTÜ NOVA Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından yayınlanan e-bülten H2O, artık 3 ayda bir elektronik dergi olarak da okurlara ulaşacak. Elektronik derginin ilk sayısı yayınlandı.

 • Lisans Mezuniyet Töreni
  Tem 12, 2014
  İTÜ 2013-2014 Akademik Yılı Lisans Mezuniyet Töreni, 20 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. Ülker Sports Arena’da saat 14.00’te başlayacak görkemli törenle, mezunlarımızı İTÜ’lü olma ayrıcalığıyla başlayacakları yeni bir yaşama uğurlayacağız.

 • Mezunlarımıza Uluslararası Prestijli Ödül
  Tem 09, 2014
  İTÜ'nün 3 mezunu, Society of Petroleum Engineers (SPE) tarafından ödüllendirildi. Uluslararası prestije sahip ödüller, 28 Ekim 2014'te Amsterdam'da gerçekleştirilecek SPE Annual Banquet sırasında mezunlarımıza takdim edilecek.

 • TÜBİTAK Lisans Bitirme Projeleri Yarışması 1.'si İTÜ’den
  Tem 04, 2014
  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “2241/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması” sonuçlandı.Toplam bin 7 başvurunun yapıldığı yarışmada, finale kalan 105 proje arasından birincilik ödülünü Maden Mühendisliği Bölümü Öğrencimiz Merve Bulut kazandı.

 • Halk Oyunları Bölümümüz Rusya'da Sahne Aldı
  Tem 03, 2014
  Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK) Türk Halk Oyunları Bölümümüz, Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti Mahaçkale’de düzenlenen 6. Gortsı Festivali’ne katıldı.

 • Prof.Dr. Mustafa Onur’a Seçkin Üye Ödülü
  Tem 03, 2014
  Maden Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Prof.Dr. Mustafa Onur Uluslararası Petrol Mühendisleri Cemiyeti SPE tarafından 2014 Uluslararası SPE Distiguished Membership Award’a layık görüldü.

 • Prof. Dr. Orhan Kural'a Benin Devlet Nişanı
  Tem 03, 2014
  Maden Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Orhan Kural’a Benin Devlet Nişanı verildi.

 • Tercihim İTÜ
  Haz 28, 2014
  İTÜ Tercih Günleri, 9-12 Temmuz 2014 tarihleri arasında saat 09:30-16:30'da Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Ayrıca; 3 Temmuz Perşembe günü İzmir'de (İTÜ İZDER), 8 Temmuz Salı günü Bursa'da (Merinos AKKM), 14 Temmuz Pazartesi günü Ankara'da (İTÜ Evi) tercih günü düzenlenecek.

 • Tarihe Yolculuk Başlıyor
  Haz 24, 2014
  İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesinde bulunan Nadir Eserler Koleksiyonundan seçkiler 26 Haziran Perşembe günü, İTÜ RSG’de ziyarete açıldı. Ziyaretçiler, 8 Temmuz Salı gününe kadar sergiyi görebilecek.

 • Riskin Uzmanları İTÜ’de Buluştu
  Haz 24, 2014
  Risk analizi ve yönetimi konusundaki en prestijli etkinliklerden biri olan “Society for Risk Analysis – Europe Conferance”, İTÜ’de gerçekleştirildi.

 • İTÜ Petrol ve Doğalgaz Semineri 24. Kez Yapıldı
  Haz 23, 2014
  Maden Fakültesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümümüz tarafından gerçekleştirilen “İTÜ Petrol ve Doğalgaz Semineri” bu yıl 24. kez gerçekleştirildi. İhsan Ketin Konferans Salonunda düzenlenen seminer, uzmanları bir araya getirdi.

 • Doktora, Sanatta Yeterlik ve Yüksek Lisans Diploma Töreni
  Haz 20, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı Doktora, Sanatta Yeterlik ve Yüksek Lisans Mezuniyet Törenleri Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Üniversitemizden bu yıl 156 öğrenci doktora derecesini, 943 yüksek lisans öğrencisini mezun ederek yeni yaşamlarına uğurladı.

 • İTÜ’nün Genç Tasarımcılarından 2015 Modası
  Haz 17, 2014
  İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Moda Tasarımı Programı ve New York Fashion Institute of Technology (FIT) ortak programının 7. yıl mezunlarının hazırladığı tasarımlardan oluşan İTÜ Fashion Show 2014 gerçekleştirildi.

 • İTÜ'lü Model Uydu Dünya Birincisi
  Haz 17, 2014
  İTÜ ARISAT Model Uydu Takımı, Amerika’da düzenlenen “CanSat Competition”da Dünya Birincisi oldu.

 • Cenevre Kalkınma Enstitüsü Araştırmacıları İTÜ’de
  Haz 13, 2014
  İstanbul Kalkınma Ajansını ziyaret eden Cenevre Kalkınma Enstitüsü Kalkınma Programı yüksek lisans öğrencileri ve öğretim üyeleri,“Kovanımı İzliyorum” projesi hakkında bilgi almak üzere İTÜ'ye konuk oldu.

 • Engelsiz Tekstil Projemize "Kırmızı Ödüller"
  Haz 13, 2014
  İTÜ Engelsiz Tekstil Projesi, Hürriyet Kırmızı Ödüllerinden 2'sinin sahibi oldu.

 • Gemisyon Projesi Sona Erdi
  Haz 11, 2014
  İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından 2012 Yılı 2. Dönem Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik ‘Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı’ kapsamında desteklenen Gemisyon Projesi 30 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen konferans ile tamamlandı.

 • Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni
  Haz 10, 2014
  2013-2014 Akademik Yılı Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni, 13 Haziran 2014 Cuma günü saat 14.00'te, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜ'den Yayılan Kocaman Gülümseme
  Haz 10, 2014
  İTÜ merkez yerleşkesinde Fanfan adıyla açılan ve mutfağında da servisinde de down sendromlu öğrencilerin çalıştığı kafenin açılışı, 12 Haziran Perşembe günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek.

 • TÜBA'dan Öğretim Üyelerimize Ödül
  Haz 09, 2014
  İTÜ Öğretim Üyeleri, mühendislik bilimleri alanındaki eserleriyle TÜBA Telif ve Çeviri Eser Ödülünü (TEÇEP) aldı.

 • Doktora ve Sanatta Yeterlilik Diploma Töreni
  Haz 09, 2014
  2013-2014 Akademik Yılı Doktora ve Sanatta Yeterlik Diploma Töreni, 10 Haziran 2014 Salı günü saat 14.00'te, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 • Minik İTÜ’lüler Mezun Oldu
  Haz 04, 2014
  Üniversitemizin Ayazağa ve Maçka Yerleşkelerinde hizmet veren İTÜ Kreş ve Anaokulunun 6 yaş grubu yılsonu mezuniyet töreni, 4 Haziran Cuma günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 • En "Havalı" Kariyer Günü
  Haz 03, 2014
  Ülkemizde meteoroloji mühendisi yetiştiren ilk ve tek bölüm olan İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi (UUBF) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü ile TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası tarafından "Meteoroloji Mühendisliği Kariyer Günü” düzenlendi.

 • Türkiye’nin İlk Kreatif Ar-Ge Merkezi İTÜ’de Açıldı
  Haz 02, 2014
  Dünyanın öncü teknoloji firmalarından INTEL, Türkiye’deki yüksek teknoloji yatırımları kapsamında ilk ar-ge merkezini İTÜ Arı Teknokent’te açtı. Türkiye’nin ilk “kreatif ar-ge merkezi” olan INTEL Ar-Ge, kullanıcı deneyimi odaklı ar-ge faaliyetleri gerçekleştirerek yeni bir yaklaşım getirecek.

 • İTÜ Eurostat Araştırma Kurumu Oldu
  Haz 02, 2014
  İTÜ, araştırmacılar için önemli bir veritabanı olan Eurostat nezdinde araştırma kurumu olarak resmen tanındı. Mikroverilere erişim için İTÜ’lü tüm araştırmacılar projelerini sunarak başvuruda bulunabiliyor.

 • İTÜ Vakfı Dergisi 64.Sayısı Yayında
  Haz 02, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı'nın yayın organı olan ve 21 yıldır kesintisiz olarak yayınına devam eden İTÜ Vakfı Dergisi, 64. sayısını, İTÜ: BUGÜN ve GELECEK konusuna yer verdi.

 • Güzel Sanatlar Bölümümüz 30 Yaşında
  Haz 01, 2014
  İTÜ Güzel Sanatlar Bölümünün (GSB) 30. kuruluş yıldönümü, Taşkışla Yerleşkesinde gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlandı.

 • ARI TEKNOKENT’E 2 ÖDÜL
  May 30, 2014
  TÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye Teknoloji Ödülleri ve Kongresi” bu yıl 11. kez gerçekleştirildi. İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki firmalar 2 dalda ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

 • Denizcilik Fakültemizden Uluslararası Başarı
  May 30, 2014
  Sailing Training International tarafından düzenlenen ve Karadeniz’de Varna limanından hareketle Novorossiysk limanına yelkenle gidilmesini kapsayan 440 millik “SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2014” yarışında, ülkemizi İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri temsil etti.

 • Satranç Takımımızdan İstanbul Derecesi
  May 29, 2014
  İTÜ Satranç Takımı, “İstanbul Üniversiteler Arası Satranç Turnuvası"nda 2. oldu. Takımımız, FMV Işık Okulları 9. Satranç Takım Turnuvasında ise üniversiteler kategorisinde 5.'lik elde etti. Sporcularımız Emre Hasgüleç ve Egemen Karakaş ise masa derecesi yaptı.

 • Girişimcilik ve İnovasyonun Merkezi İTÜ
  May 29, 2014
  Yenilikçi fikirlerin hayat bulmasını desteklemek, girişimcilik ruhunu güçlendirmek ve yaymak amacıyla İTÜ’de atılan önemli adımlara bir yenisi daha eklendi: İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Uygulama Araştırma Merkezi (İTÜ GİNOVA) açıldı.

 • Gemisyon Projesi Eğitimleri Sona Erdi
  May 29, 2014
  Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde, 21 Nisan ve 6 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen 2 günlük 4 eğitim programına, kamu ve özel sektör kuruluşlarından yaklaşık 100 kişi katıldı.

 • Eskrim Şampiyonasında İTÜ'ye 3 Madalya
  May 28, 2014
  Eskrim Takımımız, Konya' da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Eskrim Şampiyonasından 3 madalya ile döndü. Flöre Erkek Takımı 2.'lik, Epe Erkek Takımı 3.'lük elde etti.

 • İTÜ'lüler 241. Yıl Gururuyla Bir Araya Geldi
  May 26, 2014
  Üniversitemizin geleneksel etkinliklerinden olan ve her yaştan İTÜ’lüleri bir araya getiren “İTÜ Günü”, 23-24 Mayıs’ta Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

 • Dünyaca Ünlü Bilim İnsanı Paul Weiss İTÜ’deydi
  May 26, 2014
  Nano-bilim alanında dünyaca tanınan bilim insanı UCLA (University of California, Los Angeles) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Paul S. Weiss, 23 Mayıs Cuma günü İTÜ’ye konuk oldu.

 • Justin Timberlake Konserinin Geliri Soma Bursu Olacak
  May 26, 2014
  26 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek Justin Timberlake konserinden İTÜ Vakfı aracılığıyla sağlanacak gelirin, zorunlu masraflar karşılandıktan sonra kalan önemli bir bölümünün, “Soma Bursu” adıyla yeni bir fon oluşturulması için kullanılması kararı alınmıştır.

 • 6. Uluslararası Hava Taşımacılığı Araştırmaları Konferansı
  May 21, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi, 26-30 Mayıs 2014 tarihlerinde “6. Uluslararası Hava Taşımacılığı Araştırmaları Konferansı”na (ICRAT - International Conference on Research in Air Transportation) ev sahipliği yapacak.

 • UCLA Öğretim Üyesinden Seminer
  May 21, 2014
  İTÜ Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri, UCLA Öğretim Üyesi Paul Weiss ile devam ediyor. Weiss, 23 Mayıs Cuma günü saat 10.30'da Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü - Remzi Ülker Konferans Salonunda, İTÜ'nün konuğu olacak.

 • İTÜ Günü Uçurtma Şenliği
  May 20, 2014
  Üniversitemizin geleneksel İTÜ Günü kapsamında düzenlenen “Uçurtma Şenliği”, 24 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Her yaştan İTÜ mezunlarının ve mensuplarının katılacağı etkinlik, 11.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek.

 • İTÜ Personeline Temel İlk Yardım Eğitimi
  May 16, 2014
  Üniversitemizin muhtelif birimlerinde görev yapan idari personeline Kızılay’ın uzman eğitimcileri tarafından "Temel İlk Yardım Eğitimi" verildi.

 • 241. YIL İTÜ GÜNÜ
  May 15, 2014
  Geleneksel “İTÜ Günü”, 23-24 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenecek törenlerde, her yıl olduğu gibi İTÜ mezunları ile İTÜ’de 30., 40. ve 50. hizmet yılını tamamlayan akademik ve idari personele anı plaketleri takdim edilecek.

 • Başımız Sağolsun
  May 14, 2014
  Manisa Soma’da yaşanan maden faciası, tüm ülkemizi olduğu gibi İTÜ’yü de yasa boğmuştur. Yaşamını yitiren tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı madencilerimize de acil şifalar diliyoruz.

 • İSTKA Projesi Sertifika Dağıtım Töreni Yapıldı
  May 14, 2014
  İSTKA Projesi Sertifika Dağıtım Töreni 9 Mayıs 2014 tarihinde ATUM’da gerçekleştirildi.

 • Megastar Yılın İlk Konserini İTÜ'de Verecek
  May 09, 2014
  Megastar Tarkan, 13 Mayıs 2014 Salı akşamı saat 21.00'de İTÜ Stadyumunda İTÜFEST'in kapanış konserini verecek. Konser, Tarkan'ın 2014 yılındaki ilk konseri olacak.

 • İTÜ’den Türkiye’de Bir İlk
  May 08, 2014
  İlklerin öncüsü, teklerin sahibi üniversite İTÜ, Türkiye’de ilk niteliğinde bir başka çalışmayı daha hayata geçiriyor. Türkiye’de ilk kez uluslararası öğrenci almaya olanak tanıyan ortak lisans programı açıldı.

 • İTÜ Kano Takımı Türkiye Üçüncüsü Oldu
  May 08, 2014
  İTÜ Spor Kulübü Kano Takımı, Türkiye 3.’sü olarak yarışları tamamladı. Takımımızı kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

 • UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
  May 05, 2014
  İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından Anadolu Grubu ana sponsorluğunda 7.’si gerçekleştirilen UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sona erdi. Yarışmanın 1. grubu 4 of a Kind, 2. grubu Stars-Up,3. grubu ise Futuristler oldu.

 • İTÜ HORNETS Türkiye Şampiyonu
  May 05, 2014
  Korumalı Futbol Süper Lig final karşılaşması 4 Mayıs Pazar günü oynandı. İTÜ Hornest ile ODTÜ Falcons’un karşı karşıya geldiği maçta, takımımız 15-7’lik skora imza atarak Türkiye Şampiyonu oldu.

 • Ebrunun Taşlarla Buluşması Mayısta İTÜ RSG'de
  May 05, 2014

 • Ulusal Mimarlık Ödüllerinde İTÜ’ye çifte gurur
  May 02, 2014
  Projesi öğretim üyelerimize ait olan Merkezi Derslik binamız Ulusal Mimarlık Yapı Dalı Başarı Ödülüne değer görüldü.

 • İTÜ’de Polonya Sesleri
  Nis 30, 2014
  İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) ve Culture. pl işbirliği ile Türkiye - Polonya diplomatik ilişkilerinin başlangıcının 600. yıldönümü nedeniyle “Polonya’dan Ses Manzaraları” konulu bir etkinlik dizisi düzenlenecek.

 • Arı Ölümlerine Çözüm Arayışı
  Nis 30, 2014
  Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Gilles Ratia İstanbul’a geldi. İTÜ Arıcılık Araştırma Geliştirme Merkezini ziyaret eden Ratia, hem merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı hem de arı ölümlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Müzikseverlerin Tercihi İTÜ Radyosu
  Nis 28, 2014
  Her hafta dinleyici oranları güncellenen Tunein radyo uygulaması verilerine göre, İTÜ Radyosu Rock kanalı, geçtiğimiz hafta dinlenme oranlarında birinciliğe yükseldi.

 • Minik İTÜ'lüler Rektörlükte
  Nis 22, 2014
  Üniversitemizde çalışan akademik ve idari personelin çocuklarının yararlandığı İTÜ Kreş ve Anaokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Rektörlüğümüze konuk oldu.

 • İTÜ’de Bir İlk: IBM Bazlı Sanal Sınıf Sistemi
  Nis 22, 2014
  Kimya Metalurji Fakültesi sınıflarındaki bilgisayarların daha rahat kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan "Sanal Sınıf Sistemi" hizmete girdi.

 • 8. İTÜRO’da 600 Proje Yarıştı
  Nis 22, 2014
  İTÜ’nün gelenekselleştirdiği etkinlikler arasında yer alan Robot Olimpiyatları, 10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında 8. kez düzenlendi.

 • UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Razavi İTÜ’deydi
  Nis 09, 2014
  Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında dünyanın en saygın isimlerinden biri olan UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behzad Razavi, 8 Nisan Salı günü İdris Yamantürk Konferans Salonunda teknik seminer verdi.

 • Kovandan Sofraya
  Nis 04, 2014
  Dünyanın arı gen merkezlerinden biri olan ve yaklaşık 5,5 milyon koloni varlığı ile dünyada ilk beş ülke arasında yer alan Türkiye’de arıcılığın gelişimini sağlamak adına İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından başlatılan “Kovandan Sofraya” projesinin en önemli ayağı olarak, “İzlenebilir Arı Ürünleri Kongresi” düzenlenecek.

 • İTÜ - Kızılay Kan Bağışı Kampanyası
  Nis 03, 2014
  İTÜ – Türk Kızılay’ı işbirliği ile 8-9-10 Nisan 2014 tarihlerinde üniversitemizde kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

 • Egoyu Yenen Spor
  Nis 02, 2014
  Kendo ile İTÜ’de tanışan Merve, 2013 Aralık’ta Türkiye’de düzenlenen Kendo Turnuvasında kadınlar bireysel kategorisinde 2.’lik elde etti. Başarısıyla Kendo Türk Milli Takımına seçildi. 2,5 yıldır bu sporla uğraşan Merve, bu ay Fransa’da düzenlenecek Kendo Turnuvasına katılarak, hem İTÜ’yü hem Türkiye’yi temsil edecek.

 • İTÜ Sanat Günleri Başlıyor
  Mar 31, 2014
  Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek İTÜ Sanat Günleri ile İTÜ kampüsleri baharın renklerine sanatın renklerini ekleyecek.

 • Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi Açıldı
  Mar 31, 2014
  İTÜ Enerji Enstitüsü bünyesinde ARI 6 binasında kurulan Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi faaliyete geçti. Kasım 2013’te Enerji Enstitüsünde; İTÜ, İTÜ Arı Teknokent, Rosatom ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan protokolle temelleri atılan merkezin teknik açılışı, 24 Mart 2014 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

 • İstiklal Marşımızın 93. Yılında Milli Şairimizi Anma Töreni
  Mar 28, 2014
  İstiklal Marşımızın kabulünün 93. yıldönümü ve marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un 141. doğum yılı dönümü 26 Mart 2014 Çarşamba günü İTÜ Türk Dili Bölümünce düzenlenen program ile kutlandı.

 • UCLA Öğretim Üyesi Prof. Dr. Razavi'nin Semineri
  Mar 27, 2014
  UCLA (University of California, Los Angeles) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behzad Razavi, 8 Nisan 2014 Salı günü, üniversitemizin konuğu olarak Türkiye’ye gelerek, Elektrik Elektronik Fakültemizde tüm gün sürecek bir seminer verecek.

 • Anadolu Keçeciliğinin Modern Yorumu
  Mar 27, 2014
  Selçuk Gürışık ve Ali Alev’in ortak çalışmalarıyla “giyilebilir sanat”ın deneysel örnekleri ilk kez sergileniyor. Doğa dostu tekstilin sanatla buluşması, 30 Nisan'a kadar İTÜ RSG'de...

 • Denizcilik Fakültesi Şehitlerimizi Çanakkale’de Andı
  Mar 27, 2014
  İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 99. yıl dönümünü kutlamak ve Çanakkale Şehitlerini anmak için, fakültenin SİSMİK-I eğitim gemisi ile Çanakkale’ye gitti.

 • Dünya Meteoroloji Günü İTÜ’de Kutlandı
  Mar 27, 2014
  İTÜ Uçak ve Uzak Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü, Dünya Meteoroloji Günü kutlama programı düzenledi.

 • Prof. Dr. Celal Şengör’ün Makalesi BBC’de
  Mar 25, 2014
  Prof. Dr. Şengör’ün, Merkür’deki büzüşmeye ilişkin “Mercury’s Global Contraction Much Greater Than Earlier Estimates” konulu makalesi, Nature Geoscience dergisinde yayınlandı. Makale BBC’de de geniş yer buldu.

 • TÜBİTAK Bölge Finali İTÜ Ev Sahipliğinde Yapıldı
  Mar 24, 2014
  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge Finali 17-19 Mart tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Emekli Öğretim Üyemize Almanya Liyakat Nişanı
  Mar 24, 2014
  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Mete Tapan ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Tapan’a Alman-Türk ilişkilerine, özellikle yükseköğretim ve bilim alanlarındaki katkılarından dolayı Federal Almanya Bantlı Liyakat Nişanı verildi.

 • 50. Kütüphane Haftası Kutlamaları
  Mar 24, 2014
  İTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, 50. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İTÜ’lülerin gözüyle İTÜ kütüphanelerini anlatan fotoğraf yarışması düzenlendi. İTÜ öğrencilerinin, akademisyenlerinin ve idari personelinin katılımına açık yarışmaya son başvuru tarihi, 11 Nisan 2014. Yarışmada, toplam 6 ödül verilecek:

 • İTÜ Kayaşehir Konutları Sahiplerini Buldu
  Mar 21, 2014
  İTÜ Rektörlüğü ile TOKİ arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, Kayaşehir’de yapılan toplu konut projesinde İTÜ çalışanlarının yararlanacağı 29 konutun kura çekimi, önceden duyurulduğu üzere 21 Mart 2014 Cuma günü yapıldı.

 • Eski Anadolu'da Metal Bilimi ve Sanatı Atölyesi
  Mar 19, 2014
  İTÜ Bilim Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ilk kez düzenlenen ve Eğlen-Bilim Bilim İletişim Grubu tarafından sertifikalı bir etkinliğe dönüştürülen "Eski Anadolu’da Metal Bilimi ve Sanatı" atölye çalışması, 8-9 ve 15-16 Mart 2014 tarihlerinde İTÜ Bilim Merkezinde gerçekleştirildi.

 • Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü Kutlandı
  Mar 19, 2014
  Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi 80. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen program ile kutlandı.

 • Dünya Meteoroloji Günü Kutlamaları
  Mar 19, 2014
  Dünya Meteoroloji Günü etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü ve Meteoroloji Mühendisleri Odasının ortaklaşa düzenlediği Meteoroloji Mühendisliği ve Çevre Etki Değerlendirme Çalıştayı 21 Mart Cuma günü İTÜ, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, TAV Salonunda gerçekleştirilecek.

 • İTÜ'den Tekstilde Engelsiz Adım
  Mar 14, 2014
  İTÜ engelsiz tekstil için harekete geçti. Sosyal sorumluluk bilinciyle Tekstil Mühendisliği Bölümü öncülüğünde düzenlenen “Engelli Bireyler İçin Giysi Tasarım Çalıştayı” hem uzmanları hem de engellileri ve ailelerini bir araya getirdi.

 • Geleceğin Bilim İnsanlarının Projeleri İTÜ'de
  Mar 13, 2014
  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge Finali 17-19 Mart tarihleri arasında yapılacak. “Göz kapaklarıyla iletişim cihazı”ndan, “Atık insan saçı ve çay posasıyla ısı yalıtımı”na kadar genç beyinlerin birbirinden yaratıcı 100 projesi bir araya gelecek.

 • İTÜ'de Dünya Kadınlar Günü
  Mar 09, 2014

 • İstanbul ‘un Hava Kalitesi İTÜ’de Konuşuldu
  Mar 07, 2014
  Hava kalitesi ve modellenmesi ile ilgili birçok çalışması bulunan İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Toros, 6 Mart 2014 Perşembe günü “Hava Kirliliği ve İstanbul İçin Bir Afet Senaryosu” konulu seminer verdi.

 • İTÜ'de Dünya Kadınlar Günü
  Mar 04, 2014
  Dünya Kadınlar Günü İTÜ’de, 7 Mart 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek programla kutlanacak. 2014 için “Kadınız Farkındayız” mottosunu benimseyerek, meme kanserine karşı bilinç düzeyini artırma hedefiyle hazırlanan program, bu çerçevede iki önemli seminere ev sahipliği yapacak.

 • İstiklal Marşımızın 93. Yılı
  Mar 01, 2014

 • Bulut Bilişimde Türkiye’de Bir İlk
  Şub 28, 2014
  Türkiye’nin ilk “Bulut Bilişim Çözümleri Merkezi” İTÜ – HP ortaklığında kuruldu ve yine bir ilk olarak bulut bilişimde uzman yetiştirmek üzere sertifika programı açıldı.

 • İTÜ Kariyer Planlamanın da Öncüsü
  Şub 28, 2014
  İTÜ Kariyer Merkezi tarafından 24-26 Şubat 2014 tarihleri arasında Kariyer Zirvesi gerçekleştirildi.

 • İTÜ’de Yine Dünya Çapında Başarı
  Şub 26, 2014
  Öğretim Üyemiz Doç. Tolgahan Çoğulu, kendi tasarımı olan “mikrotonal gitar” ile müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden birinin sahibi oldu.

 • İTÜ Öğrencilerine Ödüllü Girişimcilik Programı
  Şub 26, 2014
  TÜBİTAK’ın üniversiteler arasında açtığı Girişimcilik Sertifika Programlarına yönelik destek kapsamında, Türkiye’de bu alandaki en iyi programlar arasına girerek TÜBİTAK desteği almaya hak kazanan İTÜ-Ginova Girişimcilik Sertifika Programı başlıyor.

 • RSG Çiçek Açtı
  Şub 21, 2014
  Işık Güner’in Bitki İllüstrasyon Sergisi 27 Şubat-27 Mart 2014 tarihleri arasında İTÜ RSG’de!

 • Cinsel Taciz ve Mobbing Konuşuldu
  Şub 18, 2014
  Türkiye’de “iş yerinde cinsel taciz” konusundaki çalışmalara öncülük eden ve bu alanda yazılmış kitapları ilk olma özelliği taşıyan Prof. Dr. Kadriye Bakırcı, İTÜ’de konferans verdi.

 • Konservatuvarımız 39 Yaşında
  Şub 16, 2014
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarının (TMDK) 39. kuruluş yıldönümü, 3 Mart Pazartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleştirilen görkemli bir programla kutlandı.

 • Akademisyen Profillerinin Güncellenmesi
  Şub 10, 2014

 • İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi Açıldı
  Şub 07, 2014
  Her ay yenilenecek sergiler ile farklı disiplinlerden eserler, İTÜ ev sahipliğinde sanat dostlarıyla buluşacak. Açılış sergisi İTÜ Öğretim Üyesi Murat Çakan’ın suluboya resimleri ile yapıldı. Sergi 20 Şubat’a kadar ziyarete açık olacak. Rektör Karaca: “İTÜ RSG, İstanbul’da tanınan ve bilinen seçkin bir sanat galerisi olacak"

 • Avrasya'nın En Büyük Kariyer Zirvesi İTÜ'de
  Şub 06, 2014
  İTÜ, 24-26 Şubat’ta Avrasya’nın en büyük kariyer zirvesini gerçekleştirecek. İKZ kısa adıyla markalaşacak organizasyonun 2014 yılındaki mottosu “Yeteneğe Dokun” olarak belirlendi.

 • Türkiye Ekonomi Kurumu Araştırma Ödülü İTÜ Öğrencisinin
  Oca 24, 2014
  İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü - İktisat Yüksek Lisans Programından mezun olan Sertaç Babat, bitirme teziyle Türkiye Ekonomi Kurumundan (TEK) ödül aldı. Babat, “Türkiye’de Bireysel Emeklilik Sisteminin Gelişimi: Fırsat Eşitliği Perspektifinden Bir Değerlendirme” başlıklı tezi ile yüksek lisans kategorisinde “Araştırma Ödülü”nün sahibi oldu.

 • Legoyla Gelen Birincilik
  Oca 10, 2014
  İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren ve yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak sağlayan İTÜ Çekirdek Yarışmasında ödüller sahibini buldu. KarıncaLAB ekibi küçük elektronik modüllerden oluşan lego benzeri oyuncak projesiyle İTÜ Çekirdek 2013’ün birincisi oldu.

 • İTÜ Üretimi "Sarsma Masası" Hizmete Girdi
  Oca 10, 2014
  İTÜ İnşaat Fakültesi, Yapı ve Deprem Laboratuvarı’nda tamamen yerli yatırımcıların destekleriyle üretilen "sarsma masası" 8 Ocak tarihinde İnşaat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle hizmete girdi.

 • Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin 25. Yılı
  Oca 06, 2014
  İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin kuruluşunun 25. yılı kutlandı. 25. Yıl nedeniyle İTÜ Vakfı’nca düzenlenen kutlama yemeğinde, İTÜ Rektörü ve Vakfımız Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından üyelere birer teşekkür plaketi sunuldu.

 • "Dünyaya Yeniden Gelsem Gene Bilimi Seçerim"
  Oca 03, 2014
  Bu ayın röportajını İTÜ İnşaat Fakültesi öğretim üyelerinden, birçok ödül sahibi ve dünya çapında sayılı bilim insanlarından Zekai Şen ile gerçekleştirdik.