• Modern ve Klasik Hat Sanatı Sergisi
  Oca 30, 2015
  İTÜ, Bahar Yarıyılına sanatla merhaba diyecek. Klasik ve modern hat sanatına dair çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Nihad Dukhan’ın eserlerinin yer aldığı sergi, şubat ayı boyunca İTÜ’de ziyaret edilebilecek.

 • İTÜ’den General Electric ile İşbirliği
  Oca 29, 2015
  İTÜ, Türkiye’de yerel inovasyonun güçlendirilmesi, bu alanda yetkinliklerin geliştirilmesi ve üretim bazlı çözümlerin yaygınlaştırılması amacıyla ile General Electric (GE) ile önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında GE Garaj çalışmaları yapılacak, seminerler ve çalıştaylar düzenlenecek.

 • İTÜ’nün Musiki Tarihine Yolculuk
  Oca 27, 2015
  İTÜ Geliştirme Vakfı Yayınları “Mühendishane’de Musiki: İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Musiki Çalışmalarının Tarihçesi” kitabı ile “teknik üniversite”nin sanat tarihine derin bir yolculuk yapma fırsatı sunuyor.

 • Bursa’ya İTÜ Evi Açılacak
  Oca 23, 2015
  İTÜ Tanıtım Koordinatörlüğü tarafından yürütülen ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın Türkiye’nin farklı illerinde hem mezunlarımızla hem de lise öğrencilerle bir araya geldiği “İTÜ’lü Olmak” projesi kapsamında ziyaret edilen dördüncü il Bursa oldu.

 • İTÜ Mobil Yayında
  Oca 23, 2015
  İTÜ, Türkiye’nin en gelişmiş üniversite mobil uygulamasına imza attı. Dünyadaki sayılı üniversite mobil uygulaması örnekleri arasına giren “İTÜ Mobil”, tüm İTÜ’lülerin günlük yaşamda ihtiyaç duyduğu çok sayıda işlemi birkaç tuş ile yapabilmesini sağlayacak.

 • Bilimle Çocukları Buluşturan Proje
  Oca 19, 2015
  İTÜ Bilim Merkezi’nin içinde oluşturulan, dezavantajlı (alt sosyo-ekonomik seviyede ve bir kısmı bedensel engelli) çocuklara yönelik Bilim Okulu’nun açılışı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, İstanbul Kalkınma Ajansı Başkanı Aşkın Ayık’ın da katıldığı törenle yapıldı.

 • İTÜ Vakfı Dergisi 66.Sayısı Yayında
  Oca 15, 2015
  İTÜ Vakfı Dergisi, 66. Sayısında “DEPREM” konusunu gündeme taşıdı.

 • Öğrencilerimiz Gurur Verdi: Bir Yarışma İki Derece
  Oca 09, 2015
  Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen “Unilever IdeaTrophy Challenge”da, İTÜ öğrencileri hem birincilik hem de ikincilik alarak, önemli bir başarıya imza attı.

 • Betona Yeni Yorumlar Getiren "Süsün Ardı" Ziyarete Açıldı
  Oca 09, 2015
  İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülname Turan’ın betonu ana malzeme olarak kullandığı işleri, 8 Ocak 2015 Perşembe günü verilen davetle ziyarete açıldı.

 • 7 Ocak Sınavları ve Lisansüstü Mülakatları Ertelemesi
  Oca 06, 2015
  7 Ocak 2015 Çarşamba tarihli bütünleme sınavları, yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Ocak 2015 Cumartesi gününe ertelenmiştir.

 • "Süsün Ardı" Sergisi İTÜ RSG'de
  Oca 05, 2015
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, 2015’in ilk sergisinde sanatseverleri süs kavramını sorgulamaya ve alışılmışın dışında işler görmeye davet ediyor. İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülname Turan’ın betonu ana malzeme olarak kullandığı işleri, 8 Ocak 2015 Perşembe günü ziyarete açılıyor.

 • Rektörümüz İTÜ'nün Bugününü ve Geleceğini Anlattı
  Oca 02, 2015
  İTÜ’de her yıl akademik ve idari personele yapılan yılsonu sunumu, 2014’te alışılmışın dışında bir programla gerçekleştirildi. Her yıl tüm akademik ve idari birimleri kapsayacak biçimde bir kez yapılan, kısıtlı zamanda sınırlı bir etkileşim ile gerçekleştirilen program, yerini tüm birimlere özel yapılan sunumlara bıraktı.

 • İTÜ’lüler Yeniyıl Davetinde Buluştu
  Oca 01, 2015
  İTÜ akademik ve idari personelinin 2014 yılına veda etmek üzere bir araya geldiği geleneksel yılsonu etkinliği, 30 Aralık 2014 Salı günü gerçekleştirildi.