• Artistik Jimnastikte Türkiye Şampiyonluğu
  Şub 24, 2015
  İTÜ Spor Kulübü sporcusu ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Ekrem Elginkan Lisesi öğrencisi Tutya Yılmaz, Artistik Jimnastikte Türkiye Şampiyonu oldu.

 • İTÜ’NÜN SANAT YUVASI 40 YAŞINDA
  Şub 24, 2015
  Ülkemizin ilk Türk Müziği Konservatuvarı olan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK), kuruluşunun 40. yılını özel bir programla kutlayacak.

 • İş Sağlığı ve Güvenliğinde İTÜ Duyarlılığı
  Şub 22, 2015
  İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasını hızlı bir şekilde uygulamaya koyan Rektörlüğümüz tarafından, konuya ilişkin tüm birimleri detaylı biçimde bilgilendirmek amacıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

 • Fatih Projesi'ne İTÜ Desteği
  Şub 20, 2015
  MEB’in eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla geliştirdiği Fatih Projesinin teknik danışmanlık ve ar-ge faaliyetlerine artık İTÜ destek verecek. Konuya ilişkin protokol İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Dinçer Ateş tarafından imzalandı.

 • “İTÜ’lü Olmak” Günleri 4 Bin Öğrenci Ağırladı
  Şub 19, 2015
  İTÜ’nün her yıl şubat ayında düzenlediği geleneksel Tanıtım Günleri etkinliği, bu yıl “İTÜ’lü Olmak” temasıyla gerçekleştirildi. İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına karşın İTÜ Ayazağa Yerleşkesine akın eden adaylar, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve mezunlarımızla bir araya gelme şansı yakaladı.

 • 19 ŞUBAT'TA EĞİTİM-ÖĞRETİME ARA
  Şub 18, 2015
  Etkisini sürdüren kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle, üniversitemizde eğitim - öğretime 19 Şubat 2015 Perşembe günü için (1) günlük ara verilmiştir.

 • EĞİTİME 1 GÜNLÜK ARA
  Şub 17, 2015
  Yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle üniversitemizde eğitim-öğretime 18 Şubat 2015 Çarşamba günü geçerli olmak üzere 1 günlük ara verilmiştir.

 • Gezginlerin Durağı İTÜ Olacak
  Şub 14, 2015
  İTÜ Türkiye’nin en önemli gezginlerinin bir araya geleceği durak olacak. İTÜ Gezgin Kulübü tarafından düzenlenecek Seyyah’15 etkinliği, 20-21 Şubat tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

 • İTÜ TANITIM GÜNLERİ
  Şub 13, 2015
  İTÜ’nün her yıl şubat ayında düzenlediği geleneksel Tanıtım Günleri etkinliği, 16-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. “İTÜ’lü Olmak” temasıyla düzenlenecek 3 günlük programa, İstanbul içinden ve dışından aday öğrenciler ile öğretmenleri katılacak. Yaklaşık 4 bin kişinin ağırlanacağı İTÜ Tanıtım Günlerine, Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

 • İTÜ’den Türkiye’nin İlk Çelik Test ve Araştırma Merkezi
  Şub 11, 2015
  Çelik ürünlerin üretimi, geliştirilmesi ve test aşamalarında hizmet verecek Türkiye’nin ilk Çelik Test ve Araştırma Merkezi, ilklerin üniversitesi İTÜ’de kurulacak.

 • GE Garaj Açıldı
  Şub 06, 2015
  İTÜ’nün General Electric (GE) Türkiye ile yaptığı işbirliğinin en önemli parçası olarak "GE Garaj" Ayazağa Yerleşkesinde açıldı.

 • Rektörümüzden Üniversite Kampına Ziyaret
  Şub 04, 2015
  İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) Ekrem Elginkan Lisesi 11 ve 12. sınıf öğrencileri, 19-23 Ocak tarihleri arasında, Uzay ve Uçak Bilimleri Fakültemizde üniversiteye hazırlık kampına girdi. Kampın son gününde öğrencilerimizi ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, adayların gelecek hedeflerine ışık tutan keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 • Başarılı Girişimciler Chicago'da Yatırımcılarla Buluştu
  Şub 03, 2015
  İTÜ ARI Teknokent, düzenlediği “ITU GATE Start-up Challenge” programı kapsamında Türkiye’den sekiz teknoloji tabanlı girişimci şirketi ABD’de yatırımcılarla buluşturdu. Dünyanın en başarılı kuluçka merkezlerinden 1871 Chicago’da gerçekleşen etkinlikte, seçilmiş teknoloji girişimcileri, çok sayıda uluslararası yatırımcıya ürün ve çözümlerini tanıttı.

 • Bahar Yarıyılına Sanatla Başlangıç
  Şub 03, 2015
  2014-2015 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Açılış Töreni, 2 Şubat Pazartesi günü Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür Merkezinde (SDKM) yapıldı.