• Kamyoncular Sergisi 19 Nisan'a Kadar Açık
  Mar 31, 2015
  Kamyoncular sergisinin açılışı, 26 Mart Perşembe akşamı İTÜ RSG’de verilen davetle yapıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra Bal’ın bir dönem birlikte çalıştığı Yönetmen Yeşim Ustaoğlu, profesyonel ve amatör birçok fotoğrafçı açılışa katıldı.

 • Denizcilik Fakültemiz SİSMİK-1 ile Çanakkale’de
  Mar 27, 2015
  Denizcilik Fakültesi öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümünü kutlamak ve Çanakkale şehitlerini anmak için, fakültenin SİSMİK-I adlı eğitim gemisi ile Çanakkale’ye gitti.

 • Akademisyenlerimiz Sahneye Çıktı
  Mar 27, 2015
  "Ofisten Sahneye" adıyla bu yıl 5. kez düzenlenen şirketler arası müzik yarışmasında İTÜ'yü akademisyenlerimiz temsil etti.

 • Mikrotonal Gitar Aşık Veysel'i Singapur’a Taşıdı
  Mar 26, 2015
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK) Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu, usta ozanımız Aşık Veysel’in büyük eseri Kara Toprak’ın ezgilerini Singapur’a taşıdı.

 • Kent İçi Ulaşım Çalıştayı İTÜ'deydi
  Mar 26, 2015
  İTÜ, Yalova Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve E'PR Yerel Yönetim Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Kent İçi Ulaşım Çalıştayı” 24-25 Mart tarihlerinde üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Yelken’de Çifte Kupa
  Mar 26, 2015
  “MIYC Campus Cup 2015”e katılan Yelken Kulübümüz, 2 kupayla döndü. Mart ayında Marmaris’te gerçekleştirilen yarışlara, 19 üniversiteden 23 takım katıldı. İTÜ Yelken Kulübü, kendi klasmanda 2.’lik, genel klasmanda ise 3.’lük kupasının sahibi oldu.

 • Uluslararası Bilim İnsanları İTÜ'de
  Mar 25, 2015
  İTÜ Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri serisi kapsamında, 30 Mart 2015 Pazartesi günü "Challenges in Marine Technology Related to Food, Energy, Transportation and Inrastructure" konulu seminer düzenlenecek.

 • Öğrencimize Sunum Ödülü
  Mar 24, 2015
  Yüksek Lisans Öğrencimiz Berkant Yetişkin, katıldığı uluslararası konferansta "En İyi Sözel Sunum" dalında 3.'lük elde etti.

 • Meteoroloji Mühendisliği Brifing Odası Açıldı
  Mar 24, 2015
  23 Mart Dünya Meteoroloji Günü kutlamaları kapsamında İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü tarafından “Şehircilik Meteorolojisi Çalıştayı” ve “Meteoroloji Mühendisliği Brifing Odası” açılışı gerçekleşti.

 • Türkiye’de Anma ve Anıtlaştırma Yolları Paneli
  Mar 20, 2015
  Çevre ve Şehircilik Uygulama Araştırma Merkezimiz tarafından Çanakkale Zaferinin 100. Yılı kapsamında, “Türkiye’de Anma ve Anıtlaştırma Yolları” başlıklı panel düzenlendi.

 • Yolların Siyah Beyaz Öyküsü İTÜ RSG’de
  Mar 19, 2015
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, 26 Mart’ta kapılarını belgesel fotoğraf sergisi için açıyor. Fotoğraf Sanatçısı Altan Bal’ın 3 yıllık emeği ile ortaya çıkan “Kamyoncular” sergisi, yaşamını yollardan kazanan ve hayatı özlemek üzerine kurulu olanların öyküsünü siyah beyaz karelerle anlatacak.

 • Orienteering Kulübümüz’den 9 Madalya
  Mar 18, 2015
  İTÜ Orienteering Kulübü katıldığı iki farklı yarışmada elde ettiği 9 madalyayla ile Üniversitemizi en güzel şekilde temsil etti.

 • Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Öğrencilerimiz Gelibolu’da
  Mar 18, 2015
  Öğrencilerimiz, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında tarihi savaşın geçtiği toprakları ziyaret etti. İTÜ Rektörlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen geziye 320 öğrenci katıldı.

 • Kız Öğrencilerimizin Eğitimine Çiçek Gibi Destek
  Mar 17, 2015
  İTÜ’nün “Çiçeklenen Burslar” kampanyası için iş ve cemiyet hayatının 12 tanınmış ismi çiçek tasarım atölyesinde bir araya geldi. İlk kez çiçek tasarlayan yardımsever kadınların tasarımları, etkinlik sonrasında açık artırma ile satıldı. Elde edilen gelir birçok kız öğrencinin eğitim yaşamına anlamlı bir dokunuş yapacak.

 • İTÜ Vakfı Dergisi 67.Sayısı Yayında
  Mar 16, 2015
  İTÜ Vakfı Dergisi 25 yıldır süren yayın hayatında çok sayıda önemli konuyu gündeme taşıyarak sorunların çözümüne destek oldu. Bundan önceki 66.sayısını "DEPREM - 1" dosyası olarak sunan Dergi, kamuoyunda, basın ve akademik çevrelerde oluşan yankı nedeniyle 67. sayının dosya konusunu yine "DEPREM"e ayırdı.

 • BMT-KAUM'dan Dünya Kadınlar Günü Paneli
  Mar 15, 2015
  İTÜ Bilim, Mühendislik ve Teknolojide Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İTÜ BMT-KAUM) tarafından Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Üniversitelerde Cinsel Taciz ve Ayrımcılık” konulu panel gerçekleştirildi.

 • Okçuluk Takımımızdan Türkiye 2.’liği
  Mar 13, 2015
  Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen "Türkiye Üniversitelerarası Salon Okçuluk Şampiyonası"na katılan Okçuluk Takımımız, Türkiye 2.'liği de dahil olmak üzere 3 derece ile döndü.

 • Tasarım Yarışmasında Öğrencilerimize 9 Ödül
  Mar 10, 2015
  Koçtaş tarafından 5. kez düzenlenen ulusal düzeydeki “Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması”na İTÜ öğrencileri damga vurdu. Öğrencilerimiz, birincilik ve ikincilik dahil olmak üzere toplam 9 ödül aldı.

 • İTÜ TMDK’dan Dev Sesleri Buluşturan CD'ler
  Mar 04, 2015
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK), kuruluşunun 40. Yılına özel 3 albümlük bir arşiv serisi hazırladı. Türkiye’nin coğrafi ve kültürel zenginliğini yansıtan, müziğimizin kronolojik bir özeti olma niteliği taşıyan CD’ler için birçok usta sanatçı bir araya geldi.

 • 16. Yönetim Bilimleri Kongresi: Geleceğe Dönüş
  Mar 03, 2015
  İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 16. Yönetim Bilimleri Kongresi bu yıl “Geleceğe Dönüş” teması ile sektörün önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturacak.

 • Konservatuvarımız 40 Yaşında
  Mar 02, 2015
  Ülkemizin ilk Türk Müziği Konservatuvarı olan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK), kuruluşunun 40. yılını 1 Mart Pazar akşamı gerçekleştirilen görkemli bir törenle kutladı.