• İTÜFEST’15 İndirimli Biletleri için Son Gün
  Nis 30, 2015
  İTÜ öğrencilerinin yoğun geçen bir yılın ardından stres atacakları ve yaza merhaba diyecekleri festival, üniversite dışından katılıma da açık olacak. İTÜ öğrencilerine özel uygulanan indirimli bilet satışları 1 Mayıs 2015 Cuma günü sona erecek.

 • Egzoz Projesinde Yüzde 93’lük Başarı
  Nis 27, 2015
  İTÜ Prof.Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi ile İstanbul Elektrik Tünel Tramvay İşletmeleri’nin (İETT) ortaklaşa yürüttüğü “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” adlı projenin çalıştayı, 17 Nisan Cuma günü Maden Fakültesi - İhsan Ketin Konferans Salonunda yapıldı.

 • Öğrencimizden Binicilik Derecesi
  Nis 26, 2015
  Gebze Atlıbey Kulübünde düzenlenen "Yeni Yıl Atlı Dayanıklılık Yarışmaları"na katılan, Tekstil Gelişimi ve Pazarlama Bölümü Öğrencimiz Gazel Armağan, 4.'lük derecesi aldı. Victoryman Binicilik Kulübü sporcusu öğrencimiz, yarışa Zilcioğlu isimli atıyla katıldı.

 • Geleceğin Teknolojilerinde İTÜ’lülerin Adı
  Nis 26, 2015
  Türkiye’de bu yıl ilk kez düzenlenen IoT Line Fair - Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Ürünler Fuarı kapsamında düzenlenen yarışmada, öğrencilerimiz iki derece aldı. Aynı tarihlerde düzenlenen robot yarışlarından ise yine dereceyle döndü.

 • İTÜ Hornest Şampiyonluk Yolunda
  Nis 22, 2015
  Ünilig Korumalı Futbol Süper Lig'te mücadele eden İTÜ Hornest takımımız, yarı finalde karşılaştığı ODTÜ Falcons’u 22-7’lik skorla yenerek finale çıktı.

 • Prof. Dr. Celal Şengör Avusturya Bilimler Akademisi'nde
  Nis 22, 2015
  Maden Fakültesi ve Avrasya Yerbilimleri Enstitüsü öğretim üyemiz Prof. Dr. Celâl Şengör Avusturya Bilimler Akademisi'nin muhabir üyeliğine seçildi. Şengör, Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal'dan sonra bu akademiye seçilen ikinci Türk oldu.

 • İTÜ, Açık Deniz Mühendisi Yetiştirecek
  Nis 21, 2015
  Türkiye’nin ilk Açık Deniz Mühendisliği Lisansüstü Programı, mühendislik eğitiminin 242 yıllık adı olan İTÜ’de açılıyor. Ülkemizdeki gemi inşa sanayinin açık deniz yapıları sahasına yönelme kararı üzerine yurtdışındaki örnekler incelenerek geliştirilen program, sanayinin bu alandaki gelişimini destekleyecek adres olacak.

 • Çocuklara “Bi Tık Fotoğraf” Atölyesi
  Nis 21, 2015
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel bir atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. Dijital fotoğraf kültürü, çocukların fotoğrafı üretme ve görme biçimleri üzerine değerlendirmelerin yapıldığı atölye, eğlenceli uygulamalarla renklendi. “Bi Tık Fotoğraf” adıyla gerçekleştirilen atölyenin eğitmenliğini, Fotoğraf Sanatçısı Altan Bal yaptı.

 • Minik İTÜ’lülerden Rektörümüze 23 Nisan Ziyareti
  Nis 21, 2015
  Üniversitemizde çalışan akademik ve idari personelin çocuklarının yararlandığı İTÜ Kreş ve Anaokulunun öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Rektörlüğümüze konuk oldu.

 • İTÜ RSG'den Fotoğraf Atölyesi
  Nis 20, 2015
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG), sanatçılarla atölye çalışmalarının bir yenisini gerçekleştirecek. “Kamyoncular” adlı belgesel fotoğraf sergisi 26 Mart’ta İTÜ RSG’de açılan Fotoğraf Sanatçısı Altan Bal, 29 Nisan Çarşamba akşamı “Fotoğrafı Anlamak, Fotoğrafla Anlatmak” başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

 • Mikro Robotlar Dünyasına Yolculuk
  Nis 17, 2015
  İTÜ Makine Fakültesi tarafından, Dr. Cavit Çıtak anısına bu yıl 8. kez “Dr. Cavit Çıtak Teknoloji Konferansı” gerçekleştirildi. 15 Nisan Çarşamba günü Makine Fakültesi Orhan Öcalgiray Konferans Salonunda düzenlenen konferansta, mikro robotlar konuşuldu.

 • Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden e-Dergi
  Nis 15, 2015
  Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültemiz, elektronik dergi yayınlamaya başladı.

 • İTÜ’den Meteorolojik Tahmin ve Analizde Yeni Adım
  Nis 15, 2015
  Türkiye’nin ilk ve tek Meteoroloji Mühendisliği Bölümüne sahip İTÜ, meteorolojik tahminler yayınlamaya ve önemli hava olaylarının tahmin ve analizinde yeni çalışmalar yapmaya hazırlanıyor. İTÜ Meteoroloji Brifing Odası, kamu ve özel kurumlara meteorolojik bilgi desteği de verebilecek.

 • En Centilmen Takım İTÜ’den
  Nis 15, 2015
  Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvasında “En Centilmen Takım Ödülü” ve 3.'lük kupası İTÜ Plaj Futbolu Takımımızın oldu.

 • Robotikte Avrupa 3.'lüğü
  Nis 14, 2015
  Arı Teknoloji Geliştirme Kulübümüz (ARIGE), uluslararası çaptaki en büyük ve en prestijli robot yarışmaları arasında yer alan “Robot Challenge”da İTÜ’yü temsil ederek, Avrupa 3.’lüğü aldı.

 • 800 Robotun Yarıştığı İTÜRO’15 Sona Erdi
  Nis 13, 2015
  İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları 11 Nisan 2015 Cumartesi günü gerçekleştirilen final ile sona erdi.

 • Mezunlarla Mentorluk Programında Yeni Dönem Başladı
  Nis 10, 2015
  İTÜ Mezunlar Derneği tarafından yaklaşık 3 yıl önce İTÜ’yü kazanan öğrencilerin oryantasyonuna yönelik uygulanan mentorluk programı bu yıl kariyer odaklı yürütülecek. Mezun mentorlar (yönder) ve menti (danışan) öğrencilerin bir araya geldiği programın tanıtım toplantısı 6 Nisan 2015 Pazartesi günü Ayazağa Yerleşkesinde düzenlendi.

 • Bilim, Sanat ve Teknoloji Seminerleri Deniz Temasıyla Sürdü
  Nis 08, 2015
  Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden Prof. Dr. Odd Magnus Faltinsen, 30 Mart Pazartesi günü İTÜ’ye konuk oldu. Prof. Faltinsen,"Challenges in Marine Technology Related to Food, Energy, Transportation and Inrastructure" konulu seminer verdi.

 • Liselilerin Yenilikçi Fikirlerine 7 bin Ziyaretçi
  Nis 06, 2015
  Bu yıl 46.’sı gerçekleştirilen “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nın bölge finaline, 4. kez İTÜ ev sahipliği yaptı. 61 okuldan 180 öğrencinin katıldığı İstanbul Avrupa Bölge Finalinde, 30 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında sergilenen projelerin kazananları, 2 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilen tören ile açıklandı. Bölge finalistleri, Ankara’da gerçekleştirilecek büyük finalde yarışacak.

 • Kağıt Uçakların Pilotları Dünya Finaline Gidiyor
  Nis 05, 2015
  “Red Bull Paper Wings” kağıt uçak yarışmasının dördüncü eleme ayağı, 2 Nisan 2015 Perşembe günü İTÜ kapalı spor salonunda gerçekleşti. İTÜ’lülerin keyifle yarıştığı organizasyonda, en büyük heyecan mayıs ayındaki dünya finalinde yaşanacak.

 • Lise Öğrencilerinin 100 Projesi İTÜ’de Yarıştı
  Nis 01, 2015
  Bu yıl 46.’sı gerçekleştirilen “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması”nın bölge finaline, 4. kez İTÜ ev sahipliği yaptı. 61 okuldan 180 öğrencinin katıldığı İstanbul Avrupa Bölge Finalinde, 30 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında sergilenen projelerin kazananları, 2 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek ödül töreni ile ilan edilecek.

 • Lise Öğrencileri İçin İnovasyon Kampı İTÜ’deydi
  Nis 01, 2015
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) ev sahipliğinde, lise öğrencileri İTÜ’de inovasyon kampına girdi. General Electric (GE) Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliği ile 28 Mart Cumartesi günü düzenlenen “2. GE – Genç Başarı İnovasyon Kampı”, öğrencilerin girişimcilik ve yaratıcılık yeteneklerini keşfetmeleri yolunda yeni ufuklar açtı.

 • İTÜ’lülerin Yeni Gururu ARUNA Ağustosta Türkiye Turunda
  Nis 01, 2015
  Türkiye Ağustos 2015’te, ülkenin ilk 4 kişilik güneş enerjili arabası “ARUNA” ile tanışacak. ARUNA için farklı bölümlerden 26 İTÜ öğrencisi çalışıyor. Projelerini ve hedeflerini, İTÜ GAE Ekip Lideri Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğrencimiz Burak Oklar ve İTÜ GAE Organizasyon Sorumlusu İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencimiz Murat Kütük anlattı: