• Muaythaide Türkiye Şampiyonluğu İTÜ’den
  May 27, 2015
  Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından Marmaris’te düzenlenen “Türkiye Üniversiteler Arası Muaythai Şampiyonası”nda İTÜ Türkiye 1.’liği ve Türkiye 3.’lüğü aldı.

 • Yeşil Kampüs İTÜ’nün Öğrencilerinden Çevre Temizliği
  May 26, 2015
  “Daha Temiz İTÜ İçin Elele” sloganıyla bir araya gelen öğrencilerimiz, Yeşil Kampüs İTÜ projesine destek vererek Ayazağa Yerleşkemizde temizlik yaptı.

 • Yeni Nesil Mühendisler İTÜ'den Yetişecek
  May 25, 2015
  İlklerin ve teklerin üniversitesi İTÜ, akademik dünyadaki öncü adımlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin ilk “Mühendislik Eğitimi Mükemmeliyet Merkezi” İTÜ bünyesinde kuruldu. ME2M kısa adıyla çalışacak merkez, yeni nesil mühendislerin ve liderlerin yetiştirilmesini sağlayacak.

 • Öğrencilerimizin “Betonik Fikirlerine” Ödül
  May 22, 2015
  Akçansa tarafından bu sene 6.’sı düzenlenen “Betonik Fikirler Proje Yarışması”ndan, öğrencilerimiz dereceyle döndü.

 • İTÜ’LÜLER BULUŞUYOR
  May 21, 2015
  Üniversitemizin mezunlarımızla en büyük paylaşım ortamı olan geleneksel İTÜ Günü, İTÜ Rektörlüğü ev sahipliğinde 29-30 Mayıs tarihleri arasında Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

 • Rektörümüzle Rock Müzik Söyleşisi
  May 21, 2015
  İTÜ Radyosu'nun "Rektörümüzle Müzik Söyleşileri" programlarının ikincisi, İTÜ Radyosu Rock Kanalı için gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın rock parçaları seçkisi eşliğinde yayınlanacak program, 21 Mayıs Perşembe günü saat 20.00'de İTÜ Radyosu Rock üzerinden dinlenebilecek.

 • Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği İTÜ’de Konuşuldu
  May 18, 2015
  İTÜ Maden Fakültesi, İTÜ Maden Fakültesi Vakfı ve Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı işbirliğiyle “Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği” üzerine açık oturum düzenlendi.

 • Kovandan Sofraya Kongresi 21-22 Mayıs’ta
  May 17, 2015
  "Kovandan Sofraya 2015 - Uluslararası Arı Ürünlerinin Gıda Güvenliği ve Otantisitesi Kongresi”, 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenecek. Kongre kapsamında Uluslararası Bal Yarışması da gerçekleştirilecek.

 • Engelsiz Tekstil Atölyesi
  May 15, 2015
  İTÜ’nün geçen yıl başlattığı Türkiye’de bir ilk olan “Engelsiz Tekstil” projesi kapsamında “Engelsiz Tekstil Atölyesi” gerçekleştirildi.

 • İTÜ’den Havacılıkta Yeni Ar-Ge Adımı
  May 11, 2015
  Havacılık ve uzay teknolojilerinde Türkiye’nin önde gelen üniversitesi İTÜ, yeni bir ar-ge projesi daha başlattı. Dünyaca ünlü Safran Group (Aerospace-Defence-Security) ile anlaşma imzalayan İTÜ, yeni nesil uçak motorlarında kullanılacak malzemelerin geliştirilmesi için çalışacak.

 • Zaman Çiçeklerle Dile Geliyor
  May 07, 2015
  Türkiye’nin ilk tv yayınında kullanılan kamera, ilk üniversite radyosunun 70 yıl öncesinden kalan mikrofonu, ilk süper bilgisayar ve daha onlarca tarihi eşya, Yunus Karma’nın çiçek tasarımlarıyla buluşarak 14 Mayıs’tan itibaren İTÜ RSG’de sergilenecek.

 • Öğretim Üyemiz ve Öğrencilerimize En İyi Poster Ödülü
  May 07, 2015
  Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Berk Canberk, yüksek lisans öğrencilerimiz Gökhan Seçinti ve Müge Erel, “En İyi Poster” ödülünü kazandı.

 • Mühendislik ve Teknolojide Liderlik İTÜ'nün
  May 06, 2015
  QS News 2015 Dünya Üniversiteler Sıralamasında, İTÜ 9 kategoride dünyanın en iyileri arasında yer alırken; malzeme bilimleri ve çevre bilimleri alanında Türkiye’den sıralamalara giren tek üniversite oldu. Mühendislik ve Teknoloji genel sıralamasında İTÜ 138. basamağı alırken, Türkiye’den bu kategorinin lider üniversitesi olarak listeye adını yazdırdı.

 • ElektrikPort'tan İTÜ'ye Ödül
  May 05, 2015
  Üniversite - sanayi işbirliği kapsamında sektörel firmaları ve üniversite bileşenlerini bir araya getirerek sektörde sinerji oluşturmayı hedefleyen ElektrikPort, "Yılın Enleri" ödüllerinde İTÜ'ye "En Başarılı Üniversite" ödülü verdi.

 • İTÜ’den Rusya ile Nükleer Eğitim İş Birliği
  May 04, 2015
  İTÜ, Rusya Federasyonu’nun nükleer araştırmalar konusunda en güçlü üniversitesi NSNU-MEPhI ile iş birliği yaptı.

 • Amerikan Futbolunda Bir Kez Daha Türkiye Şampiyonluğu
  May 04, 2015
  İTÜ, Amerikan Futbolunda Türkiye Şampiyonluğunu üst üste 2. kez kazandı.

 • Galatasaray Lisesine İTÜ Ziyareti
  May 03, 2015
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ile mezunlarımız Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Fatih İşbecer tarihi eğitim yuvası Galatasaray Lisesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Karaca, “Bir mühendis işe alınırken İTÜ mezunu olup olmadığına mutlaka bakılır. Teknik Üniversite’nin atmosferi, kültürü farklıdır” dedi.

 • İTÜ'den Yıldız Holding ile İş Birliği
  May 01, 2015
  İTÜ, güçlü üniversite – sanayi işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Yıldız Holding ile akademik işbirliği protokolü imzalayan üniversitemiz, hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerimize önemli avantajların kapısını da açtı.

 • Dansın Renkleri İTÜ’deydi
  May 01, 2015
  İTÜ Konservatuvarının geleneksel hale getirdiği “Dünya Dans Günü” kutlama programı, yine birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Farklı kültürlerin dilini dans ve müzikle aynı salonda buluşturan program, her yıl olduğu gibi konuklara unutulmaz bir sahne şovu izleme fırsatı sundu.