İTÜ Spor Kulübü’nden Türkiye Şampiyonluğu
Eyl 02, 2015


İTÜ Spor Kulübü sporcusu Birgül Erken, 21-22 Ağustos 2015 tarihlerinde Kaş’ta gerçekleşen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonasında birinciliği elde etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Türkiye Serbest Dalış Paletli Ağırlık ve Küp Apnea Şampiyonasında İTÜ Sualtı Sporları Spor Kulübü adına yarışmaya katılan Milli Sporcu Birgül Erken, “küp apnea” dalında 149.8 metre ile birinci oldu ve Türkiye şampiyonluğunu elde etti. 

birgul-erken-1


Tüm yarışmalara katılarak 4 altın madalya ile Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Erken, ayrıca küp apnea dalında Türkiye rekorunu kırdı. Dinamik Apnea, Statik Apnea, Paletsiz Dinamik Apnea, Küp Apnea branşlarında altın madalya, Hız Apnea branşında Gümüş madalya alan Erken, 2015 yılının en çok madalya alan sporcusu oldu.

2014 yılından beri İTÜ Sualtı Sporları Spor Kulübü bünyesinde spor yaşamına devam eden Birgül Erken, aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyat öğretmenliği ve sualtı fotoğrafçılığı yapıyor. Sualtı sporları dalında en çok ödüle sahip olan Erken’in hedefi dünya şampiyonasında yarışarak rekor kırmak.