İTÜ Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor
Eki 26, 2015


İTÜ; teknik ve bilimsel birikiminin yanında kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Ulusal ve uluslararası platformlarda yarıştıkları her alandan ve kategoriden sporcularımız, yeni bir şampiyonluk ile dönüyor.Deniz Kanosu Şampiyonası Türkiye 3.’lüğü

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 8. Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonasına katılan İTÜ Kano ve Kürek Takımı 3.’lük kupasının sahibi oldu.

Marmaris’in Turunç Beldesinde düzenlenen Şampiyonada çeşitli illerden 17 kulüp ve 59 sporcu yarıştı. İTÜ Kano ve Kürek Takımı, K1 Erkekler kategorisinde Türkiye 2.’si, K2 Mix kategorisinde Türkiye 3.’sü olurken genel kulüpler sıralamasında Türkiye 3.’lüğünü elde etti. İTÜ Kano ve Kürek Takımı, şampiyonaya 7’si erkek, 1’i kadın olmak üzere 8 sporcu ile katıldı.

Birgul_06

Serbest Dalışta Dünya 3.’lüğü

İTÜ Spor Kulübü sporcusu Birgül Erken, 4-11 Ekim 2015 tarihlerinde İtalya’da gerçekleşen Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonasında dünya 3.’sü oldu.
İtalya’nın İschia adasında gerçekleşen, Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu (CMAS) tarafından düzenlenen Şampiyona ‘ya, İTÜ Sualtı Sporları Spor Kulübü (İTÜ SAS) adına katılan milli sporcu Birgül Erken, “Küp Apnea” dalında 137 metrelik derecesiyle dünya 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Antalya’da gerçekleşen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonasından 4 altın madalya ile Türkiye şampiyonluğunu elde eden Erken, “küp apnea” dalında 149,8 metre ile Türkiye rekorunu kırmıştı.

2014 yılından beri İTÜ Sualtı Sporları Spor Kulübü bünyesinde spor yaşamına devam eden Birgül Erken, aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyat öğretmenliği ve sualtı fotoğrafçılığı yapıyor. Erken, sualtı sporları dalında en çok ödüle sahip milli sporcu olma özelliğini de taşıyor.

Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonluğu

2015 Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonasına katılan İTÜ Spor Kulübü Sualtı Sporları Şubesi açık farkla Türkiye Şampiyonu oldu.

30 Eylül-3 Ekim 2015 tarihleri arasında İzmir Seferihisar’da 18.’si düzenlenen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonasında yarışan İTÜ Spor Kulübü 325 puan alarak açık farkla Türkiye Şampiyonluğu kupasının sahibi oldu.

İTÜ Spor Kulübü sporcuları Taner Atılgan 178 puan ile birinci, Cenk Ceylanoğlu ise 134 puan ile ikinci olarak bireysel kategoride ilk iki sırayı aldılar ve ayrı bir başarıya imza attılar.

Sporcularımızı ve başarılarında emeği olan tüm isimleri tebrik ediyor, sporcularımıza nice şampiyonluk kupaları diliyoruz.