• Eski Dizi Platosu, Yeni Eğitim ve Uygulama Merkezi
  Kas 30, 2015
  İstanbul Cendere Mevkii’nde, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nün devlet ormanında yer alan 3500 m² arazi ve içindeki Taş Bina, İTÜ Maden Fakültesi öğrencilerinin bölüm derslerini uygulamalı yapacağı bir merkez oluyor.

 • Ben Kimim? Hangi Sorunu Çözmek İstiyorum?
  Kas 30, 2015
  İTÜ öğrencilerini girişimcilik konusunda cesaretlendiren ve yol gösteren İTÜ GİNOVA, öğrencilerin katıldığı bir sunum yarışması düzenledi. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada katılımcı öğrencilerden 90 saniye içinde, ana hatlarıyla kısa bir sunum yapmaları istendi. 23-24 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenen yarışmada birinciliği paylaşan iki öğrencimize Iphone 6s telefon hediye edildi.

 • Lider Olmaya Hazır Mısın?
  Kas 30, 2015
  İTÜ GİNOVA ve General Electric(GE) işbirliği ile “Lider Olmaya Hazır Mısın?” atölyesi düzenlendi. Öğrencilerin liderlik becerilerini değerlendirme ve bu becerileri ile ilgili kendilerine yol haritası çizme yetkinliği kazanmaları için düzenlenen atölyeye 32 İTÜ öğrencisi katıldı.

 • Rektörümüz İstanbul Sanayi Odası’nın Meclis Toplantısında
  Kas 27, 2015
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan 25 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Kasım ayı olağan toplantısına katıldı.

 • Doktora Öğrencimize “Genç Araştırmacı” Ödülü
  Kas 27, 2015
  İTÜ Nano-Bilim ve Nano-Mühendislik Programı doktora öğrencimiz Zeliha Güler, 19-21 Kasım 2015 tarihlerinde Romanya'da düzenlenen “EHB 2015” kapsamında yaptığı sunum ile “Genç Araştırmacı” alanında ikincilik ödülü aldı.

 • İTÜ Sporcularının Madalyalı Sualtı Dünyası
  Kas 26, 2015
  Spor ve sanatı buluşturan sualtı görüntüleme takımı sporcularımız, hem İTÜ Spor Kulübü Sualtı Görüntüleme Takımı olarak hem de bireysel olarak katıldıkları her yarıştan başarıyla dönüyorlar.

 • Engelsiz Üniversite Birimleri İTÜ’de Bir Araya Geldi
  Kas 26, 2015
  İstanbul 4. Bölgesel Engelsiz Üniversiteler Birim Koordinatörleri İTÜ ev sahipliğinde bir araya geldi. 24 Kasım 2015 Salı günü Gümüşsuyu Yerleşkesi, Evrensel Tasarım Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda üniversitelerin engelsiz olma yolunda yaptıkları çalışmalar, projeleri ve hedefleri konuşuldu.

 • Öğretim Üyemiz ISOCARP Türkiye Milli Delegasyon Başkanı
  Kas 24, 2015
  İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Zeynep Günay, International Society of City and Regional Planners (ISoCaRP)’ın Türkiye Milli Delegasyon başkanı seçildi.

 • Sürdürülebilir Şehirler, İTÜ’de Konuşuldu
  Kas 20, 2015
  Akıllı şehirler, akıllı ulaşım sistemleri, şehirlerin ihtiyaçlarına yönelik entegre çözümler… Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir dünya yaratmak için uzmanlar İTÜ’de buluştu.

 • Arnavutluk ile İlişkilerin Geliştirilmesinde İTÜ’den Bir Adım…
  Kas 20, 2015
  Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Edi Rama’ya, İTÜ’den Fahri Doktor unvanı verildi.

 • “Çalışmama ve üretmeme engel yok”
  Kas 19, 2015
  İTÜ Ayazağa yerleşkesinde, yemekhane önüne parketmiş, 1974 model bir Volkswagen görürseniz şaşırmayın. Bu Volkswagen’de, özel gereksinimli (down sendromlu, otizm ve zihinsel engelli) öğrencilerin hazırladığı ürünler satılıyor.

 • Öğrencimiz Refik Safa Çolakoğlu, Contemporary Istanbul'daydı
  Kas 18, 2015
  İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Dr. Ebru Yetişkin'in direktörlüğünü ve küratörlüğünü üstlendiği Contemporary İstanbul'un Plugin kategorisinde, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği 4. Sınıf öğrencimiz Refik Safa Çolakoğlu "Pantone, Black & White" isimli video çalışması ile İTÜ’yü başarıyla temsil etti.

 • Girişimciler BIG BANG’te Yarıştı, Geleceği Yakaladı
  Kas 17, 2015
  Avrupa’nın En İyi 8. Kuluçka Merkezi ve Türkiye’nin en önemli girişimcilik destek projelerinden biri olan İTÜ ÇEKİRDEK BIG BANG 2015 finali gerçekleşti.

 • İTÜ Vakfı Dergisi 70. Sayısı Yayında
  Kas 17, 2015
  İTÜ Vakfı Dergisi’nin 70. Sayısı, “Su Yapıları ve İTÜ’lü Süleyman Demirel” kapak konusu ile yayımlandı.

 • İTÜ GİNOVA'dan Global Girişimcilik Haftası'nda 5 Etkinlik
  Kas 17, 2015
  İTÜ GİNOVA, her yıl dünya genelinde kutlanan Global Girişimcilik Haftası’na (GGH), düzenlediği 5 etkinlikle katılıyor. Bu sene 16-22 Kasım tarihlerinde kutlanacak olan GGH kapsamındaki etkinlikler, girişimciliğe ilgi duyan tüm öğrencilerimizin katılımına açık.

 • Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu İTÜ Ev Sahipliğinde
  Kas 16, 2015
  EMBARQ Türkiye Sürdürülebilir Ulaşım Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu” 19-20 Kasım 2015 tarihlerinde İTÜ ev sahipliğinde gerçekleşecek.

 • Bisiklet Dostu İTÜ’de, Yola Devam
  Kas 13, 2015
  “Yeşil Kampüs” anlayışı ile planlanan ve projelendirilen çalışmaların içerisinde yer alan ve minimum karbon salınımını destekleyen “Bisikletli İTÜ” projesinde sona gelindi.

 • Ulu Önder Atatürk'ü Andık
  Kas 10, 2015
  Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77. Yılında düzenlenen törenle anıldı.

 • Denizcilik Fakültemizden Anıtkabir’e Ziyaret
  Kas 10, 2015
  İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları, 5 Kasım Perşembe sabahı Anıtkabirde Ata’sının huzuruna çıkarak, saygı duruşunda bulundu ve çelenk bıraktı.

 • Doktora Öğrencimiz Bükra Kalaycı’ya “Green Talents” Ödülü
  Kas 09, 2015
  İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü doktora öğrencisi Bükra Kalaycı, Almanya’da katıldığı “Green Talents” bilim forumunda ödüle layık görülen ilk Türk Tekstil Mühendisi oldu.

 • Ford'un “Sürüş Akademisi Eğitimi” İTÜ’de Yapıldı
  Kas 08, 2015
  Üniversitemiz, Ford Motor Company'nin 2003 yılında Amerika'da geliştirdiği güvenli sürüş eğitim projesi olan "Ford Sürüş Akademisi" (Ford Driving Skills For Life) etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 • Ulu Önder Atatürk'ü Anma Töreni
  Kas 06, 2015
  Ulu Önder Atatürk’ün 77. Ölüm Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Anma Töreni 10 Kasım 2015 Salı günü Saat.09.00’da Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 • İTÜ Rüzgâr Arabası Hollanda’dan Madalya ile Döndü
  Kas 05, 2015
  İTÜ Rüzgâr Arabası Ekibi(İTÜRAT) çok kısa süre içerisinde tasarlanıp üretilen rüzgâr arabasıyla, Hollanda’da gerçekleşen Racing Aeoulus yarışından 7.’lik madalyası ile döndü.

 • BIG BANG 2015 için Geri Sayım Başladı
  Kas 04, 2015
  Türkiye’nin başarılı girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’in, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe kadar farklı sektörlerdeki ticarileştirilebilir projeleri ödüllendirdiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’de geri sayım başladı.

 • İTÜ TMDK Türk Müziği Topluluğu Rusya’da Sahne Aldı
  Kas 04, 2015
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Topluluğu, Rusya’nın Saint Petersburg şehrinde düzenlenen Konservatuvarlar Festivali’nde ülkemizi başarıyla temsil eden tek konservatuvar oldu.

 • İTÜ ARIGE Döneme Başarıyla Başladı
  Kas 02, 2015
  İTÜ ARI Teknoloji Geliştirme Kulübü (ARIGE), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün (İYTE) öğrenci topluluklarından olan Institute of Electric Electronic Engineers (IEEE) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen İZTECH Roboleague yarışmasında, 2 kategoride birinciliğe layık görüldü.