Minik Öğrencilerimizden Büyük Başarılar
Nis 20, 2017


İstanbul Teknik Üniversitesi Anaokulu’ndan üç öğrencimiz, 8. Anaokulları Arası Satranç Şöleni’nde madalya kazandı.

Fevziye Mektepleri Vakfı (FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’den gerçekleştirilen etkinlikte, İstanbul’un dört bir yanından gelen 120 çocuktan oluşan üçer kişilik takımlar karşılaştı. 3 tur hâlinde ve 15’er dakika düşünme süresiyle yapılan karşılaşmalarda, İstanbul Teknik Üniversitesi Anaokulu öğrencilerimiz de yarıştı. Öğretmenlerinin bu güzel günde yanlarında olduğu Artun Tezcan, Ulaş Kaymak ve Mina Okuyan adlı anaokulu öğrencilerimiz aldıkları 3 madalyayla önemli bir başarı elde etti. Grup öğretmeni Aylin Kaya ile İTÜ Kreş ve Anaokulu Müdürü Filiz Sumeli’nin de aralarında bulunduğu öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çok sayıda davetli de öğrencilerimizi yarışlarda yalnız bırakmadı.

Kres-satranc (1)

İTU Kreş ve Anaokulu Müdürü Filiz Sumeli, anaokulu öğrencilerimizin başarılarından ötürü duyduğu mutluluğu dile getirirken, minik öğrencilerimizin Uzay Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Serdar Erdoğan’dan 3 yıldır aldıkları satranç eğitiminin bilginin paylaştıkça değerini artırmasına güzel bir örnek olduğunu belirtti. Çocukların çok hızlı öğrendiğini anlatan Serdar Erdoğan, miniklere eğitim vermekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

Kres-satranc (2)

Henüz küçük yaşlarda bu güzel başarıya ulaşan anaokulu öğrencilerimizi ve onları yetiştiren velilerimiz ile öğretmenlerini İTÜ Ailesi olarak kutluyor, gelecekte daha büyük başarılar elde etmelerini diliyoruz.


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi