Üniversitemiz ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Arasında Protokol İmzalandı
Oca 19, 2018


Türkiye’de teknoloji sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda iş gücünün niteliğini artırmayı hedefleyen protokol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında imzalandı.

Protokolde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve üniversitemiz adına Rektör yardımcımız Prof. Dr. Tayfun Kındap yer aldı.

sem-protokol haberi (2)

Protokol gereği seçilen araştırma üniversiteleri bünyelerinde bulunan sürekli eğitim merkezlerinde (SEM) sanayinin ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda eğitim programları düzenlenecek. Sektör ile yapılan ihtiyaç analizi neticesinde öncelikli olarak “Proje Yönetimi”, ”Bilgi Teknolojileri Yönetimi” ile ”Ar-Ge, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi” konuları ele alınacak.

Protokolde konuşan Bakan Özlü “Tüm dünyada Sanayi 4.0’ın da etkisiyle teknoloji yarışı hızlanıyor. Türkiye, bu yarışın öncü ülkelerinden birisi olacak. Eğitimden başlayıp, imalat sanayi sektörümüzü güncelleyerek yepyeni bir Ar-Ge ve inovasyon stratejisi kurguladık. Türkiye bilim, sanayi ve teknolojideki sıçramayı kendi kaynaklarıyla yapabilir. Üniversitelerimiz insan kaynağını besleyen en önemli kurumlardır” dedi.

sem-protokol haberi (1)

Proje kapsamında, üniversitemizin yanı sıra, ilk etapta 10 araştırma üniversitesi ve beş aday üniversite bünyesindeki sürekli eğitim merkezlerinde de eğitim verilecek.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi