Dünya Devi Cisco’nun 10. İnovasyon Merkezi İTÜ Arı Teknokent’te
May 08, 2018


Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden lojistik, taşımacılık ve üretim alanlarında, nesnelerin interneti (IoT) uygulamaları ve ülkenin dijitalleşmesi için gerekli inovasyonlara odaklanacak.

İTÜ Arı Teknokent, bünyesindeki AR-GE şirketlerine sunduğu sinerji ortamıyla şirketlerin çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası çok sayıda şirketin AR-GE merkezini bünyesinde barındıran İTÜ Arı Teknokent, bilişim alanında bir dünya devine daha kapılarını açtı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden Cisco’nun, dünyada 10'uncu inovasyon merkezi olma özelliğini taşıyan bu merkezi ile Türk start-up'larının dünyaya açılması amaçlanıyor.

cisco-cenk-kivilcim

Girişimlere Özel Demo Alanı

Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden lojistik, taşımacılık ve üretim alanlarında, nesnelerin interneti uygulamaları ve ülkenin dijitalleşmesi için gerekli inovasyonlara odaklanacak. Cisco müşterilerini, iş ortaklarını, start-up’ları, kamu kuruluşlarını ve akademik çevreleri bir araya getirerek, güçlü bir inovasyon ekosistemi oluşturulmasının hedeflendiği merkez ile girişimciler Cisco’nun geniş teknoloji portföyüne ve uluslararası ağına erişerek, fikirlerini hayata geçirme ve ürün geliştirme süreçlerini hızlandırabilecekler. Arı Teknokent içinde 450 metrekarelik alanda yer alan merkez, Cisco’nun iş ortaklarına ve start-up’lara yeni fikirleri ortaklaşa geliştirip test edebilmeleri için çözüm demo alanları, araştırma laboratuvarları, esnek çalışma ve işbirliği olanaklarının yanı sıra donanım ve yazılım geliştirme fırsat ve teknolojilerini sunacak.

Cisco’nun Dünyadaki 10’uncu İnovasyon Merkezi


Cisco Türkiye Genel Müdürü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 1997 yılı mezunumuz Cenk Kıvılcım, merkezin açılışında yaptığı konuşmada “Ülkemizde dijital ekonominin geleceği inovatif düşünebilme yeteneğine bağlı. Bu yeteneği geliştirmekse yeni bakış açılarını cesaretlendiren, yaratıcılığı teşvik eden ve bunları hayata geçirecek araç ve kaynaklara erişim sağlayacak ortak bir çabayı gerektiriyor. Bu merkezin hikâyesi dijital dönüşüm çağında müşterilerimizin problemlerini inovatif bir şekilde çözmek vizyonu ile başladı. Türkiye dünyanın 10’uncu büyük ekonomisi olma yolunda ilerlerken, biz Cisco’nun dünyadaki 10’uncu inovasyon merkezini açıyoruz. İstanbul İnovasyon Merkezi’miz; sektörlerin yaşadıkları zorluklara ve sorunlara çözüm üreterek Türkiye’nin hızla gelişen inovasyon ortamı için ufuk açıcı bir mihenk taşı olacak.” dedi.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi