• Milli Sporcumuzdan Paletli Yüzmede Birincilik
  Ara 28, 2018
  Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencimiz Ayşe Ceren Yeşilbaş, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2018 Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası’ndan iki birincilikle döndü.

 • Kendini Keşfetme ve Kişisel Gelişimin Bir Yolu: Soft Skills
  Ara 28, 2018
  EESTEC LC Istanbul tarafından düzenlenen Soft Skills (SSA) etkinliğine katılan öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde kişisel yaşam ve iş hayatında temel beceriler edindiler.

 • İTÜ’den Özbekistan’a Ziyaret
  Ara 28, 2018
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca başkanlığında bilim insanlarından oluşan bir heyet, Özbekistan’daki yükseköğretim kurumlarını ziyaret etti. Görüşmede, önümüzdeki günlerde eğitim alanında yapılacak iş birlikleri ele alındı.

 • TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor!
  Ara 28, 2018
  Üniversitemizin de paydaşları arasında olduğu TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Savaşan İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmasının ikincisi için başvuru süreci başladı. TEKNOFEST 2019 Savaşan İHA Yarışması lise, üniversite ve üniversite üzeri yarışmacılara açık olacak.

 • İTÜ’de 2018 Yıl Sonu Toplantısı
  Ara 28, 2018
  Geleneksel Yıl Sonu Toplantısı’nda, ardımızda bırakmaya çok yaklaştığımız 2018 yılı, üniversitemiz açısından değerlendirildi.

 • Hizmet İhracatında En İyi Devlet Üniversitesi İTÜ
  Ara 27, 2018
  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin yaptığı Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı araştırmasına göre, Türkiye’nin en iyi devlet üniversitesi seçildik.

 • Doç. Dr. Gürsel Sunal: “Jeolojik Zenginlikler Açısından Büyük Bir Potansiyelimiz Var.”
  Ara 27, 2018
  Yaşadığımız topraklar sadece üzerinde değil, altında da birçok zenginlik barındırıyor. Jeolojik açıdan dünyanın en çok çeşitlilik gösteren bölgelerden biri olan ülkemizin bu özelliğini, Jeoloji Mühendisliği Bölümümüzden Doç. Dr. Gürsel Sunal yorumladı.

 • Savunma Sanayii Bu Zirvede Buluştu
  Ara 26, 2018
  Türk Savunma Sanayii Zirvesi’ne katılan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, "Milli Sanayi Hamlesi için Nitelikli İnsan Kaynağı" başlıklı oturumda, üniversitemizin çalışmalarını anlattı.

 • Ayazağa Yerleşkemiz Dünyanın En Yeşil 67., Avrupa'nın ise 32. En Yeşil Kampüsü
  Ara 21, 2018
  Dünyanın seçkin üniversitelerini yeşil alan oranı ve sürdürülebilirlik açısından değerlendiren UI GreenMetric sıralamasında, bu yıl 10 basamak daha yükselip en yeşil 67. kampüs olduk.

 • İTÜ MİAM Bestecilik Ödülünün Sahibi Fati Fehmiju
  Ara 21, 2018
  2018 İTÜ MİAM Bestecilik Ödülü’nü bu yıl Fati Fehmiju kazandı. Sanatçının hazırladığı kanun konçertosu, geçen yıl aramızdan ayrılan İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (İTÜ MİAM) Direktörü, müzikolog ve kanun sanatçıs​ı Prof. Ş. Şehvar Beşiroğlu’na ithaf edildi.

 • Genç Öğretim Üyelerimize TÜBA-GEBİP Ödülleri
  Ara 20, 2018
  Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Özgür Akarsu ile Doç. Dr. Seda Yolsal Çevikbilen, Türkiye Bilimler Akademisi 2018 Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne (TÜBA-GEBİP) değer görüldü.

 • Parlar Vakfı’ndan Öğretim Üyelerimize İki Ödül
  Ara 20, 2018
  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Mustafa Lütfi Öveçoğlu ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüzden Doç. Dr. Hazım Kemal Ekenel, bilimsel çalışmaları nedeniyle ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından ödüllendirildi.

 • Halk Bilimi ve Sanatları Kulübü’nden Ustaları Anan Ezgiler
  Ara 20, 2018
  Türk Halk Müziği’nin kilometre taşı sayılan ve geçmişte aramızdan ayrılan isimler, İTÜ Halk Bilimi ve Sanatları Kulübü (İTÜ HBSK) tarafından düzenlenen Ustalara Saygı Konseri’nde anıldı.

 • Farkındalık Zirvesi Sektör Temsilcilerini Gençlerle Buluşturdu
  Ara 20, 2018
  İTÜ Denetim ve Danışmanlık Kulübü tarafından düzenlenen Farkındalık Zirvesi, büyük ilgiyle karşılandı.

 • Evden Kampüse: İki Teker Üstünde Günde 60 Kilometre
  Ara 17, 2018
  Matematik Mühendisliği Bölümü’nden araştırma görevlimiz Ömer Volkan Cüran, Ayazağa Yerleşkemize günde 60 km pedala basarak ulaşıyor.

 • Faruk Eczacıbaşı’ndan İTÜ’lülere Geleceğe Dair İpuçları
  Ara 17, 2018
  Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, İletişim ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yorumladığı “Daha Yeni Başlıyor: Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf” kitabını tanıttığı etkinlikte, öğrencilerimizle buluştu.

 • Öğrencimizden Bilişim Uygulamalarında TÜBİTAK Derecesi
  Ara 12, 2018
  İTÜ Bilişim Enstitüsü yüksek lisans öğrencimiz Ahmet Burak Özyurt, “Mobil Ağlarda Dinamik Kapsama Alanı Yönetimi” projesiyle TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları’nda üçüncü sırayı aldı.

 • MEMS Cihazı Geliştiren Öğrencilerimize TÜBİTAK’tan Birincilik
  Ara 12, 2018
  Makine Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerimiz Mehmet Tuğrul Birtek ve Berke Erbaş, tasarladıkları kanserde erken tanı amaçlı ve nanoteknoloji temelli MEMS cihazı ile 229 proje arasından birinci seçildi.

 • 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı’nı Destekliyoruz
  Ara 12, 2018
  2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı protokolünü, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) ve Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile birlikte imzaladık.

 • Dijital Dönüşüm ve Geleceğin Teknolojileri İTÜ BTZ’de Konuşuldu
  Ara 12, 2018
  Bu yıl “Dijital Dönüşüm ve Geleceğin Teknolojileri” ana teması ile yola çıkan Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde bilişim dünyasındaki son gelişmeler değerlendirildi.

 • İTÜ’de Geliştirilen Yapay Zekâya Sahip Oyun Yazılımına Teknoloji Ödülü
  Ara 10, 2018
  Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sanem Sarıel ve ekibinin verdiği akademik destekle geliştirilen, Triodor firmasının “TAP-Davranışsal Analize Dayanan Yeni Nesil Oyun Tasarımı Optimizasyon Platformu” projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen 13. Teknoloji Ödülleri'nde Orta Ölçekli Firma Ürün Kategorisi’nin kazananı oldu. Sarıel ve ekibi, video oyunlarında oyuncu davranışlarına göre oyun hikayesinin ve seçeneklerinin şekillendiği teknolojinin yapay zekâ yöntemlerini geliştiriyor.

 • TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor!
  Ara 06, 2018
  Üniversitemizin de paydaşları arasında olduğu TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket ve Savaşan İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmalarının ikincisi için başvuru süreci başladı.

 • 134. İTÜ Balık Günü Coşkuyla Kutlandı
  Ara 05, 2018
  İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği (DEFAMED) ve İTÜ Denizcilik Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Balık Günü 01 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

 • Üniversitemiz Elektrikli Araçlar Zirvesine Ev Sahipliği Yaptı
  Ara 05, 2018
  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Elektrikli Araçlar Zirvesi (EAZ) 29-30 Kasım tarihlerinde Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

 • İTÜNOVA TTO, Elektrikli Araçlar Çalıştayı Düzenledi
  Ara 05, 2018
  İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil, üniversitemizde araç teknolojileri ve mobilite konusunda çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü ve son 5 yılda farklı alanlarda 500’den fazla Ar-Ge projesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 • İTÜ Mühendislik Alanında Türkiye’nin “En İyi Küresel Üniversitesi”
  Ara 05, 2018
  Üniversitemiz, US News & World Report’un hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralamasında mühendislik alanında Türkiye birincisi oldu.

 • İSO 2018 Çevre Ödüllerine İTÜ Damgası
  Ara 05, 2018
  İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen "Çevre Ödülleri Töreni"nde özel kategoride verilen 4 ödülün sahibi oldu. Çevre alanındaki kurumsal projeleri ve akademik yayınlarıyla ülkemize değer katan İTÜ’lü akademisyenlerin çalışmaları 4 ayrı ödül aldı.