• İTÜ Lise Yaz Okulu 2019 Başlıyor!
  Oca 31, 2019
  İTÜ Lise Yaz Okulu 2019 dersleri, İTÜ’nün alanında uzman akademik kadrosu tarafından verilecek.

 • Ruhsar Özer Minyatür Sergisi Açılışı İTÜ RSG'de
  Oca 31, 2019
  İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, geleneksel Türk tasvir sanatlarının öğelerini çağdaş bir bakış açısı ile yeniden yorumlayan Minyatür Sanatçısı Ruhsar Özer’in eserlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 • Tekstilde Yenilikçi Projeler İTÜ’de Hayat Buluyor
  Oca 29, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi’nin “Yenilikçi Projeler Hayat Buluyor” sloganı ile düzenlediği İTÜ Tekstil’19 AR-GE Günü, çeşitli üniversite ve sanayi temsilcilerinin katılımıyla 23 Ocak’ta Gümüşsuyu Kampüsümüzde gerçekleşti.

 • Taşkent Devlet Teknik Üniversitesi ile Eğitim Protokolü
  Oca 28, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Özbekistan’ın Taşkent Devlet Teknik Üniversitesi (TDTU) arasında akademik eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokol ile İTÜ, ortaklaşa bilimsel araştırma faaliyetleri ile lisans, lisansüstü öğrencileri ve akademisyenlerine sağladığı eğitim ve araştırma imkânlarına yeni bir proje daha ekledi.

 • Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı
  Oca 28, 2019
  Üniversitemiz, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası arasında "Mesleki eğitim iş birliği protokolü" törenle imzalandı. Üniversitemiz çok paydaşlı bu protokolde özellikle ülkede lokomotifi olduğumuz Sanal gerçeklik (VR) laboratuvarları ve İngilizce eğitimi konusunda liselere destek verecek.

 • İTÜ’lü Akademisyenlerden Madencilikte Referans Kitap
  Oca 28, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri yazdıkları kitaplar ile uluslararası alanda kabul görmeye devam ediyor. İTÜ Maden Mühendisliği Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. Nuh Bilgin, Prof. Dr. Hanifi Çopur, Prof. Dr. Cemal Balcı ve Doç. Dr. Deniz Tumaç’ın kaleme aldığı “Strength, Cuttability, and Workability of Coal” isimli kitap yayında.

 • Uçan Araba, Sürücüsüz Araç, Roket Yarışmaları... TEKNOFEST 2019 Başvuruları Başladı!
  Oca 21, 2019
  Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor. Bu yıl yine ilklerle gelen TEKNOFEST kapsamında, uçan araba tasarım yarışması da düzenleniyor. TEKNOFEST’in teknoloji yarışmaları için başvurular, 28 Şubat’a kadar devam edecek. Kazanan takımları, toplamda 2 milyon TL’nin üzerinde bir ödül bekliyor.

 • İTÜ Kurumsal Akademi Açıldı
  Oca 18, 2019
  245 yıldır hayatın farklı alanlarına yön veren Üniversitemiz, idari kadromuzun kişisel ve mesleki donanımına katkı sağlayacak İTÜ Kurumsal Akademi’yi hayata geçirdi.

 • “Akıllı Bina ve Tesis Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Açılıyor
  Oca 18, 2019
  Yeni nesil akıllı bina ve tesislerin bakımını yapabilecek, işletimini yönetebilecek mühendisler yetiştirmeyi hedefleyen Üniversitemiz, “Akıllı Bina ve Tesis Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı”nı hayata geçiriyor.

 • “Derin Öğrenme” Dersi Projeleri Yarıştı
  Oca 18, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bu yıl ilk kez açılan Deep Learning “Derin Öğrenme” (BLG 561E) dersi heyecan verici bir proje yarışması ile sonuçlandı. Proje sunum yarışmasının birincisi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisi Can Erhan oldu.

 • Gelenek Sürüyor: İTÜ Çekirdek, Webrazzi Ödülleri’nin Zirvesinde
  Oca 17, 2019
  Girişimcilik ekosistemimizin en önemli parçalarından olan İTÜ Çekirdek, Webrazzi Ödülleri 2018’in En İyi Girişim Hızlandırıcısı kategorisinde en yüksek oyu alarak birinci seçildi. 2015 yılından beri bu yarışmaya katılan platform, bu ödülü üst üste 4. kez kazanarak geleneği devam ettirdi.

 • Milli Eğitim Bakanlığı ve İTÜ'den Bir İlk: "İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"
  Oca 16, 2019
  Milli Eğitim Bakanlığı ile İTÜ, bilişim teknolojisi, biyomedikal cihaz teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi ve denizcilik alanlarında iş birliği protokolü imzaladı. MEB 2023 eğitim vizyonu kapsamında imzalanan protokol ile Türkiye’de bir ilk olacak olan İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak.

 • Emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Nadir Yücel'i Kaybettik
  Oca 10, 2019
  Ülkemizde bilgisayar mühendisliğinin kurulması ve gelişmesi yolunda çok önemli hizmetlerde bulunan emekli öğretim üyemiz Prof. Dr. Nadir Yücel aramızdan ayrıldı.

 • 4 Yılın Gururuyla: İyi ki doğdun İTÜ PolRec
  Oca 10, 2019
  Türkiye’nin kutup araştırmaları alanında en aktif kuruluşlarından olan ve bu konuda ülkemizde farkındalık oluşturan İTÜ Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi (İTÜ PolRec), 4. yaş gününü kutladı.

 • Yazılım Altyapımızı MSC One ile Geliştirdik
  Oca 09, 2019
  Bilgisayar Destekli Analiz (CAE) yazılımları üreten MSC, üniversitemizin yazılım sponsoru oldu. Sponsorluk kapsamında, İTÜ akademisyenleri ve öğrencilerinin eğitimlerde ve bilimsel araştırmalarda yararlanacağı MSC One yazılım paketi ve gerekli lisanslar tedarik edildi.

 • Takipçilerimize 50 Bin Kez Teşekkürlerimizle
  Oca 03, 2019
  2019’a, resmi Instagram hesabımız @itu1773 ’ün 50 bin takipçiye ulaşmasıyla “merhaba” diyoruz.

 • İTÜ ROV Takımı’na Roboik Yarışmaları Ödülü
  Oca 03, 2019
  Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen İnsansız Su Altı Araçları Prototip Yarışmasında üniversitemiz adına yarışan İTÜ Pruva ROV Takımı, 10 bin liralık üçüncülük ödülünü Roboik Yarışmaları kapsamında düzenlenen törende aldı.