• Dijital Dünyada Son Yenilikler Teknoloji Konferansı ile İTÜ’deydi
  Şub 28, 2019
  Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE - Institute of Electric and Electronic Engineers) İTÜ Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen Teknoloji Konferansında katılımcılar, ülkemizde ve dünyada teknolojinin geldiği konumu ve yenilikleri sektörün önde gelen temsilcilerinden dinledi.

 • İTÜ Kariyer Merkezi Etkinlikleriyle Bu Yıl da Zirvede
  Şub 28, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi, ulusal ve uluslararası çalışmalarının önemli bir parçası olan İTÜ Kariyer Zirvesi (İKZ 2019) ile çeşitli sektörlerden temsilcileri İTÜ öğrencileriyle buluşturdu. Bu yıl beşincisi düzenlenen İKZ, çeşitli sektörlerden 137 firmanın katılımı ve birbirinden farklı 59 etkinlikle, iş dünyasından çok sayıda önemli ismi İTÜ’de bir araya getirdi.

 • Different Futures Summit ile Farklı Bir Gelecek
  Şub 28, 2019
  İTÜ Mezunlar Derneği Kulübü’nün (MDK), “Bölümün Hayallerinin Önüne Geçmesin” teması ile 4.’sünü düzenlediği Different Futures Summit 19’, fark yaratan kariyer yolculukları için ilham verdi.

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Hayat ve Dengeyi Konuşuyoruz
  Şub 28, 2019
  Kadının hayata dokunuşunu, yarattığı değer ile bir kez daha hatırlatan bu özel günde Doç. Dr. Zümra Atalay ile zamanın akışı içinde kendimizi ve çevremizi daha yüksek bir farkındalıkla anlamayı ve Doç. Dr. Şafak Nakajima ile de aklımızı ve bedeni tehdit eden stresi tanıyarak baş etme yollarını konuşacağız.

 • Antarktika'da Türk Bilimsel Araştırma Kampı Kuruldu
  Şub 27, 2019
  T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi koordinesinde gerçekleştirilen ve sefer liderliğini Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Burcu Özsoy’un üstlendiği 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi’ne katılan Türk ekibi, Antarktika'da geçici üssümüzün kurulumunu başarı ile tamamladı.

 • Prof. Dr. Yusuf Yağcı’ya Humboldt Araştırma Ödülü
  Şub 27, 2019
  İTÜ’de Polimer Kimyası alanında araştırmalarıyla dünyada adından söz ettiren akademisyenimiz, Alexander von Humboldt (AvH) Vakfı tarafından verilen Almanya’nın saygın bilim ödüllerinden Humboldt Araştırma Ödülü’ne değer görüldü.

 • Son Osmanlı Bilim Alimi Takiyüddin El Rasid ve Carl Friedrich Gauss'un İlkokul Cezası
  Şub 23, 2019
  2019 Yılı Resmi Gazetede Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan 2018/6 Sayılı Genelgeyle “ Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edildi.

 • Öğretim Üyelerimize IEEE Türkiye’den Araştırma Teşvik Ödülü
  Şub 22, 2019
  2018 yılı IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Türkiye Bilim Ödülleri İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Berk Canberk ve Dr. Öğr. Üyesi Onur Ferhanoğlu “2018 IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü”ne değer görüldü.

 • İTÜ’den Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ile Endüstriye Büyük Katkı
  Şub 22, 2019
  İTÜ’lü araştırmacılar, endüstride dijital dönüşüm ve tam otomasyona geçiş için geliştirdikleri uygulamalarıyla gurur kaynağımız oldu. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi uygulamaları için; Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp Üstündağ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gökhan İnce, Endüstri Mühendisliği doktora öğrencisi Mahmut Sami Sivri ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü doktora öğrencisi Arş. Gör. Mustafa Esengün bir araya geldi.

 • Hayallerinize İTÜ Kariyer Zirvesinde Yön Verin
  Şub 19, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi, ulusal ve uluslararası çalışmalarının önemli bir parçası olan İTÜ Kariyer Zirvesi ile bu yıl da çeşitli sektörlerden temsilciler ile İTÜ öğrencilerini bir araya getiriyor.

 • İTÜ 6. Malzeme Günleri’nde Sektör Liderleri Öğrencilerle Buluştu
  Şub 15, 2019
  İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Kulübümüzün (MMMK) düzenlediği 6. Malzeme Günleri’nde teknoloji ve malzeme alanında farklı sektörlerden lider şirketlerin temsilcileri ile öğrenciler 12-13 Şubat’ta bir araya geldi.

 • “HEDEF İTÜ” diyenler Tanıtım Günleri’nde Buluştu
  Şub 15, 2019
  Üniversitemizin geleneksel hâle getirdiği İTÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 14-15 Şubat’ta Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleşti. İTÜ Tanıtım Günleri’ne Türkiye’nin farklı illerindeki seçkin okullardan binlerce öğrenci katıldı.

 • Ayakları Yerden Kesen Festival TEKNOFEST 2019
  Şub 15, 2019
  Geçen yıl 550 binden fazla ziyaretçiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan TEKNOFEST, bu yıl 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek. Festival kapsamında düzenlenen 19 farklı kategorideki yarışma başvuruları devam ediyor.

 • Dijital Üretim Merkezi İTÜ MAGNET FAB TRİDİ Kapılarını Açtı!
  Şub 15, 2019
  İTÜ ARI Teknokent liderliğinde, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle, Türkiye'nin fikirden ürüne dijital süreçlerin yürütüleceği en kapsamlı üretim merkezi İTÜ MAGNET FAB TRİDİ kapılarını açtı. Merkezin açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İTÜ Rektörü ve İTÜ ARI Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaca, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve İSTKA Genel Sekreter Vekili Dr. Fatih Pişkin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 • "Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri” Sizi 800 Yıl Öncesine Davet Ediyor!
  Şub 15, 2019
  Merakla beklenen “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisi, UNIQ Expo’da kapılarını açtı. Serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

 • İTÜ’den STEAM-Maker Uzman Liderlik Sertifika Programı
  Şub 14, 2019
  Üniversitemiz, uzun süredir STEAM alanında sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini ekleyerek STEAM-Maker Uzman Liderlik Sertifika Programı’nı başlattı. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (GVO) Yönetimi ile iş birliği içinde gerçekleştirilen programda, GVO öğretmenleri katılımcı olarak yer alıyor.

 • İTÜ Kariyer Zirvesi 2019 Başlıyor
  Şub 13, 2019
  İTÜ Kariyer Merkezi tarafından beşincisi düzenlenen Kariyer Zirvesi, “Yeteneğe Dokun” teması ile 18-21 Şubat’ta 4 ayrı yerleşkede ve 9 fakültenin katılımı ile gerçekleşecek. Zirvede önde gelen 120 firmanın yanı sıra pek çok insan kaynakları uzmanı da öğrencilerle buluşacak.

 • Minyatür Sanatçısı Ruhsar Özer İTÜ RSG’de
  Şub 08, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG), geleneksel Türk tasvir sanatlarının öğelerini güncel bir bakış açısı ile yeniden yorumlayan minyatür sanatçısı Ruhsar Özer’in çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

 • Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Jerfi Aji’ye İtalya’dan Ödül
  Şub 08, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Öğretim Üyesi ve konser piyanisti Jerfi Aji, İtalya’da düzenlenen piyano yarışmasından ödülle döndü. Doç. Dr. Jerfi Aji’nin önde gelen İtalyan plak şirketlerinden Vermeer Records için kaydedeceği CD’nin dağıtımı dünya çapında yapılacak.

 • Dijital Dönüşümde "Yapay Seçilim" İTÜ'de
  Şub 08, 2019
  İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübümüzün 26 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği Türkiye’nin en uzun soluklu öğrenci etkinliği olarak anılan ve her yıl kendine kattıklarıyla yenilikçi yapısını koruyan İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu (EMÖS) 30 Ocak - 1 Şubat’ta “Yapay Seçilim” ana temasıyla katılımcılara yepyeni bir dünyanın kapılarını araladı!

 • İTÜ, Avrupa Üniversitesi Kurma Yolunda
  Şub 07, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen diğer 8 üniversitesi ile birlikte Avrupa Mühendislik, Öğrenimde Yenilikçilik ve Bilim İttifakı’nı kurdu.

 • Ordu Özel Oryantiring Yarışması’nda Üniversitemize 15 Madalya
  Şub 05, 2019
  Oryantiring Kulübümüz, Oksijen Diyarı Ordu Özel Oryantiring Yarışması’nda katıldığı tüm yaş kategorilerinde kürsüye çıkma başarısı göstererek İstanbul’a 15 madalya getirdi.

 • Aday Öğrenciler, İTÜ Tanıtım Günleri’nde Buluşuyor
  Şub 01, 2019
  Üniversitemizin geleneksel hâle getirdiği İTÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 14-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

 • 3. Antarktika Bilim Seferi Ekibimiz Yola Çıktı
  Şub 01, 2019
  Üniversitemizin Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinesinde gerçekleştirilen ve sefer liderliğini Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Burcu Özsoy’un üstlendiği "3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi"ne katılan Türk ekibi yola çıktı.