• İTÜ Denizcilik Fakültesi Kürek Takımı’ndan Türkiye İkinciliği
  Nis 30, 2019
  İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) sporcularından oluşan İTÜ Dragon Boat Erkekler Ekibi, Ünilig Dragon Bot'ta ikincilik elde etti.

 • Akdeniz Gençlik Orkestrası ile İTÜ’de Uluslararası Buluşma
  Nis 30, 2019
  Fransa, Yunanistan, İtalya, Lübnan, Fas, Tunus ve Türkiye'den 13 genç ve yetenekli müzisyenin bir araya geldiği Akdeniz Gençlik Orkestrası İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi'ne konuk oldu.

 • Nesnelerin İnterneti Teknolojisi “IoT Line Fair” ile İTÜ’deydi
  Nis 30, 2019
  Türkiye'nin ilk ve en büyük nesnelerin interneti ve akıllı ürünler fuarı “IoT Line Fair” 26-27 Nisan'da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İTÜ IEEE’ye bağlı EESTEC İstanbul Yerel Komitesi tarafından bu sene 5.si düzenlenen fuarda günümüzün trendi olan nesnelerin internetinin nabzı tutuldu.

 • İTÜ Vodafone Future Lab Geleceğin Teknolojilerini Türkiye’de Geliştirecek
  Nis 30, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Vodafone geleceğin teknolojilerinin Türkiye’de geliştirilmesi ve üretilmesi için güçlerini birleştirdi. Yapılan iş birliğiyle İTÜ Ayazağa Kampüsünde açılan teknoloji merkezi ‘İTÜ Vodafone Future Lab’de, İTÜ öğrencilerinden oluşan proje grupları, yeni teknoloji çözümleri geliştirebilecek ve bu çözümler, Vodafone’un desteğiyle ürüne dönüştürülerek dünyaya ihraç edilebilecek. İTÜ Vodafone Future Lab’de, işletmelere geleceğin teknolojilerini bizzat deneyimleme fırsatı sunulacak ve tamamı yerli iş ortakları ile ihtiyaçlarına uygun yeni nesil teknoloji çözümleri geliştirilecek.

 • Dünya Dans Günü’nde İTÜ’de “Dans Daima”
  Nis 30, 2019
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü’nün katkıları ile Türk Halk Oyunları Bölümü tarafından yönetim ve organizasyonu gerçekleştirilen “Dans Daima - 2019 International Dance Day / Dünya Dans Günü Gösterisi” İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşti.

 • Adnan Ergüler "Ateşle Sırlanan 40 Yıl" Çini Sergisi
  Nis 29, 2019

 • İTÜ’de Uluslararası “Müzik ve Bilimleri” Sempozyumu
  Nis 26, 2019
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü 2005 ve 2010 yıllarında dünyanın farklı ülkelerinden geniş katılımcıya ev sahipliği yapan “Müzikte Temsil & Müziksel Temsil” sempozyumlarından sonra yine geniş katılımlı bir bilim şölenine daha ev sahipliği yaptı: “Müzik ve Bilimler”.

 • Rektörümüz İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi Kariyer Günlerinde
  Nis 26, 2019
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’ndan Ekrem Elginkan Lisesi’nin Kariyer Günlerinde öğrencilerle bir araya geldi.

 • Ayazağa Kampüsümüzün Kalbi İTÜ Gölet Törenle Açıldı
  Nis 26, 2019
  Ayazağa Yerleşkemizde yer alan İTÜ Gölet, VakıfBank’ın destekleriyle yapılan rekreasyon çalışmalarının ardından törenle açıldı.

 • Sürdürülebilir Ekosistemin Geleceği İTÜ’de
  Nis 26, 2019
  İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından her yıl organize edilen “Sürdürülebilir Ekosistem Günleri” kamu ve özel sektörden çevre ve ekosistem temsilcilerini, akademisyenleri ve öğrencileri 19-20 Nisan tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde buluşturdu.

 • Türk Müziğinin Duayeni Türk Müziği Korosu İle Buluştu
  Nis 26, 2019
  İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu ve İTÜ Türk Müziği Kulübünden Muhteşem Konser

 • Başarı Kapısını Açan Başarısızlıklar
  Nis 25, 2019
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) ve İTÜ Girişimcilik Kulübü ortaklığıyla gerçekleşen Failure Week 2019 tamamlandı.

 • Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu
  Nis 25, 2019
  İTÜ, İTÜ Geliştirme Vakfı ve Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun
  Nis 22, 2019

 • Mimarlık Dünyasının Duayenlerinden Emre Arolat İTÜ’de
  Nis 19, 2019
  İTÜ Taşkışla Kampüsü, “Architalkture” Mimarlık Fakültesi seminer serisi kapsamında, dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat’ı konuk etti.

 • ITU International Bees’den Uluslararası Kültür Şenliği
  Nis 19, 2019
  Üniversitemizde eğitim gören yabancı öğrenciler, International Day’19 öğrenci buluşmasında bir araya geldi.

 • Sanatseverler Yeniden Sanatkule’de Buluşuyor
  Nis 19, 2019
  İTÜ Güzel Sanatlar Bölümümüz tarafından bu sene ikincisi gerçekleştirilen Sanatkule Etkinlikleri-2 Taşkışla Yerleşkemizde başladı. Sanatla bütünleşen teknik üniversite kimliğini güçlendirmeyi her geçen gün sürdüren üniversitemiz bu yıl da dopdolu içeriğiyle sanatseverleri ağırlıyor.

 • İTÜ’de Ukrayna Üniversiteleri İş Birliği Ofisi Açıldı
  Nis 19, 2019
  Dünyanın önde gelen üniversiteleriyle bilimsel, teknik, akademik ve kültürel bağlarını kuvvetlendirmeyi sürdüren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Ukrayna’daki üniversiteler arasındaki ikili iş birliği artarak devam ediyor.

 • İTÜ’nün Popüler Instagram Hesabı Dünyada En iyi 200’de
  Nis 18, 2019
  İTÜ’nün resmi Instagram hesabı (@itu1773) uniRank verilerine göre 5247 üniversitenin ana Instagram hesabı arasından en iyi 200’ün sıralandığı listede 106. oldu.

 • Genç Mucitler İTÜ Robot Olimpiyatlarında
  Nis 17, 2019
  İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO) bu yıl 11-12-13 Nisan 2019 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye’de robotiğe olan ilgiyi artırma, robotik çalışmalara dikkat çekme ve robotik severleri bir araya getirerek daha büyük kitleler oluşturma amacıyla yapılan etkinlikte yarışma heyecanı görülmeye değerdi.

 • Atıktan Sanata Dönüşen Çalışmalarımız İstanbul Havalimanı’nda
  Nis 16, 2019
  İTÜ’nün de paydaşı olduğu İGA tarafından hayata geçirilen Atıktan Sanata ArtWist Projesinin ilk ürünleri İstanbul Havalimanı Terminal Binası’ndaki sergide izleyicilerle buluştu. Sergi, 7-30 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

 • Türk Müziği Eğitiminde İTÜ TMDK ve MEB Birlikteliği
  Nis 15, 2019
  İTÜ TMDK ve MEB “Batı müziği, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Batı müzi-ği Aletleri Yapımı” alanlarında iş birliği protokolü imzaladı. Protokole göre İTÜ TMDK, teori ve çalgı eğitimi alanında program ve materyal geliştirme süreçlerine destek olacak, ulusal ve uluslararası yarışmalarda öğrencileri hazırlayacak.

 • MEB ve İTÜ’nün MTAL Açılımı İMEAK Deniz Ticaret Odasında Konuşuldu
  Nis 12, 2019
  Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İMEAK Deniz Ticaret Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısına katıldı. Karaca, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” hakkında bilgiler verdi.

 • İş Dünyasının Yeşil Liderleri Yeşil Kampüs İTÜ’de Buluştu
  Nis 12, 2019
  Üniversitemiz altıncı kez İstanbul Karbon Zirvesine ev sahipliği yaptı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen zirvede, karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliğiyle mücadeleye destek olan 29 kuruluş “Düşük Karbon Kahramanı” olarak ödüllendirildi.

 • Türk Halk Müziğinin Ustaları İTÜ Bağlama Günlerinde
  Nis 12, 2019
  Türkiye’nin ilk Türk Müziği Devlet Konservatuvarı olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 9-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşen “Bağlama Günleri”nde müzikseverler ile Türk Halk Müziğinin önemli ustalarını bir araya getirdi.

 • İTÜ Rover Takımı 3. Nesil Araçlarıyla Amerika'ya Gidiyor
  Nis 11, 2019
  İTÜ Rover Takımımız Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Utah Eyaletinde düzenlenecek University Rover Challenge'a (URC) katılmaya hak kazanan ilk ve tek Türk takımı oldu.

 • Rehber Öğretmenler İTÜ’de
  Nis 10, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul’da bulunan seçkin liselerin rehber öğretmenlerini kariyer ve meslek seçimiyle ilgili seminerde tekrar bir araya getirdi.

 • İTÜ’lü Gençler Çocuklara Çevre Bilinci Aşılıyor
  Nis 09, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından yürütülmekte olan Suyun Gözyaşları Projesi 10. yılında minik su koruyucularını eğitmeye devam ediyor. 6-11 yaş arası çocuklara çevre bilinci aşılanmasını hedef edinen proje kapsamında bugüne kadar 60’dan fazla okulda yaklaşık 4600 öğrenciye ulaşıldı. Verilen eğitimler sonunda her biri su koruyucusu ilan edildi.

 • İTÜ’nün Cibuti’ye Desteği Meyvesini Veriyor
  Nis 08, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ), Cibuti’ye verdiği eğitim desteği mezuniyetle taçlandı. İTÜ’lü akademisyenlerin eğitim verdiği Cibuti Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden 44 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşıyor.

 • Otizmli Gençler İTÜ ile Farklılıklarına Şans İstedi
  Nis 05, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü ''Farklıyız ama Beraberiz'' ''Şans Ver'' mottosuyla 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık gününde Maçka Kampüsü, Mustafa Kemal Amfisi'nde Us Otizm Derneği, Güneş Otizm Derneği ve Engeller Durmasın Projesi iş birliği ile Otizme farkındalık etkinliğini gerçekleştirdi.

 • İTÜ’de Güneş Enerjisi Laboratuvarı Kuruluyor
  Nis 05, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi ile Alman enerji devi Sybac Solar, güneş enerjisi sistemlerinin yaygınlaştırılması konusunda iş birliğine gidiyor.

 • İTÜ’lülerden Çevre Teknolojilerinde Başarı
  Nis 05, 2019
  İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden lisans öğrencilerimiz “University Challenge Eurasia (UCE)” yarışmasında birinci oldu. Öğrencilerimiz, Almanya’nın Münih kentinde 4-8 Mayıs 2020’de gerçekleşecek Young Water Professionals Programme kapsamında “World University Challenge” yarışmasına katılmaya hak kazandı.

 • Mezunumuz Mimar Prof. Dr. Murat Soygeniş’e FAIA Unvanı
  Nis 05, 2019
  İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1982 yılı mezunumuz Prof. Dr. Murat Soygeniş’e, mimarlık mesleğine olan önemli ve kalıcı katkıları nedeniyle, Amerikan Mimarlar Enstitüsü (American Institute of Architects -AIA) tarafından “Fellow of AIA College of Fellows” (FAIA) unvanı verildi. Soygeniş, Türkiye’de AIA üyesi olarak faaliyet gösterirken “FAIA” unvanı verilen ilk kişi oldu.

 • Çetin Ceviz Kampının Kazanan Girişimleri
  Nis 04, 2019
  İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İTÜ GİNOVA) tarafından bu sene beşincisi düzenlenen Çetin Ceviz Girişim Kampı, Demo Day etkinliğiyle son buldu. İTÜ’lü ekip Catch Material, Çetin Ceviz 2019 birincisi oldu.

 • İTÜ Mühendislik ve Mimarlık Eğitimi Mükemmeliyet Merkezi
  Nis 01, 2019
  İTÜ Mühendislik ve Mimarlık Eğitimi Mükemmeliyet Merkezi (MEM), "yeni-nesil akademisyenlerin, mühendislerin, mimarların ve liderlerin gelişimini destekleyen öncü ve örnek bir merkez olmak ve paydaşlarının öğrenme deneyimlerini sürekli gelişim anlayışıyla zenginleştirmek” amacıyla kurulmuştur.