Öğretim Üyemiz Prof. Dr. A.M. Celal Şengör’e Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’ndan En İyi Akademisyen Ödülü
May 10, 2019


Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Best Of Rumeli” Ödülleri sahiplerini buldu. 15 kategoride ödülün verildiği törende, Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Celal Şengör "En İyi Akademisyen" ödülünü aldı.

celal_sengor_rumeli_balkan_fed_odul

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) gerçekleşen törende 16 isme, özel tasarlanan Atatürk heykelleri takdim edildi. “Best Of Rumeli Onur Ödülü"ne ise Kenan Şahinler ile tarihçi yazar İlber Ortaylı değer görüldü.

Türkiye’deki Rumeli camiasının verdiği bir ödülü almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Celal Şengör, “Rumeli kültürünün içerisinde doğdum ve o ortamın içinde büyüdüm. Törende çevremde duyduğum aksanlar bana ailemin büyüklerini hatırlattı. O ortamı çok özlemiştim, bu özlemimi biraz olsun giderebildim. Verdikleri ödülün bir Atatürk heykelciği olması sevincime sevinç kattı. Ben Ankara’ya gittiğimde genellikle Rumelili memleketlimi Anıtkabir’e gider ziyaret ederim. Ben onun yarattığı bireylerden biriyim. Onu da Rumeli’nin yaratmış olduğunu bilmek biz Rumelililere ayrı bir haz veriyor.” dedi.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi