• Marie Curie Mezunu Bilim İnsanları İTÜ’de
  Haz 28, 2019
  Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri (Marie Sklodowska Curie) Mezunları (MCAA) Türkiye ayağındaki yıllık toplantısı çok sayıdaki bilim insanının katılımı ile Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • STEAM Liderleri Sertifikalarını Aldı
  Haz 28, 2019
  İTÜ ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (GVO) iş birliğiyle, 7 haftalık tematik atölyelerle gerçekleşen İTÜ STEAM Eğitimi Uzman Liderlik Programı yeni mezunlarını verdi. Katılımcılar, sertifikalarını 26 Haziran’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde aldı.

 • Petrol ve Doğal Gazın Gündemi İTÜ’de
  Haz 28, 2019
  İTÜ Maden Fakültesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümümüzce gerçekleştirilen İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Semineri ve Sergisi 20-21 Haziran tarihlerinde yapıldı.

 • Fizik Profesörü Matjaz Perc'e İTÜ’den Fahri Doktora Beratı
  Haz 28, 2019
  Slovenya Maribor Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Matjaz Perc'e Üniversitemiz tarafından "Fahri Doktor" unvanı verildi. Perc, dünyada en çok atıf alan fizikçiler arasında %1’lik dilimde yer alıyor.

 • Artwist Atıktan Sanata Projesi İTÜ Ortaklığıyla Gerçekleşti
  Haz 27, 2019
  IGA tarafından yürütülmekte olan Artwist – “Atıktan Sanata Projesi” İTÜ’nün de desteğiyle hayata geçti. İTÜ’nün Design Week Turkey’de gerçekleşen başarılı bir sergiyle başlayan geri dönüşüm, yeniden kullanım ve ileri dönüşüm temaları hakkında farkındalık yaratma serüveni, akademisyenlerimizin de katkılarıyla devam ediyor.

 • İTÜ, TÜBİTAK “2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi”nde 2. Sırada
  Haz 25, 2019
  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK), üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2018 sonuçları belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklanan sonuçlara göre İstanbul Teknik Üniversitesi 90,16 puanla sıralamada ikinci sırada yer aldı.

 • İTÜ’lü Akademisyenin Katkı Sağladığı Kitaba Uluslararası Ödül
  Haz 25, 2019
  İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü’nden Dr. Öğr. Üyesi Fatih Sütçü ’nün de yazarları arasında olduğu “Buckling-restrained Braces and Applications” adlı kitap, Architectural Institute of Japan 2019 Kitap Eseri Ödülü’nü kazandı.

 • İTÜ Kimya Mühendisliği Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı
  Haz 21, 2019
  İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen İTÜ Kimya Mühendisliği Tasarım Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

 • İTÜ PolReC’e Deniz Bilimleri Ödülü
  Haz 20, 2019
  Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu’nun (TÜMBİFED) Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri kapsamında İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (PolReC) Deniz Bilimleri Ödülü’ne layık görüldü.

 • 1300 Lisansüstü Mezunumuzu Geleceğe Uğurladık
  Haz 20, 2019
  İTÜ yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik öğrencilerimizin diplomalarına kavuştuğu törenler 18 -19 Haziran tarihlerinde gerçekleşti. Üniversitemiz bu yıl 1106’sı yüksek lisans, 194’ü doktora olmak üzere toplam 1300 lisansüstü mezununu geleceğe uğurladı.

 • İTÜ 5G Zirvesine Ev Sahipliği Yaptı
  Haz 19, 2019
  Okulumuz, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunan önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 5G Zirvesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün (IEEE) desteğiyle 13-14 Haziran’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 • Uluslararası Ortak Yüksek Öğretim Programları Sempozyumu İTÜ’de Gerçekleşti
  Haz 18, 2019
  İTÜ ve SUNY (New York Eyalet Üniversiteleri) Türkiye Ofisi iş birliği ile Türkiye’deki üniversiteler, SUNY programlarının koordinatörleri ile buluştu. UOLP Sempozyumu, 12 Haziran günü, İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 • İTÜ TMDK Güzel Sanatlar Liseleriyle Buluştu
  Haz 18, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK), İstanbul'un güzel sanatlar liselerinden öğrencileri ağırladı.

 • İTÜ Apis Arge Takımımız Uluslararası CanSat Yarışmasında Birinci Oldu
  Haz 18, 2019
  Üniversitemizin çeşitli fakültelerinden öğrencilerin bir araya gelmesiyle oluşan İTÜ Apis Arge Takımı, NASA, Lockheed Martin ve Siemens sponsorluğunda düzenlenen CanSat Competition 2019’da 1. oldu.

 • İTÜ Madencilik Eğitim Galerisi Açıldı
  Haz 13, 2019
  Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) öncülüğünde İTÜ Vakfı ve Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfının katkıları ile Ayazağa Kampüsünde konumlandırılan İTÜ Madencilik Eğitim Galerisi, düzenlenen törenle açıldı.

 • Maden Fakültesi Öğrencilerimizin Projeleri YER 2019 Sergisinde
  Haz 13, 2019
  Maden Fakültemizdeki öğrencilerin akademik yıl içinde ortaya çıkardığı projeler, Yerbilimlerinde Öğrenci Bitirme Tasarım ve Projeleri Sempozyumu Sergisi (YER 2019) kapsamında, Ayazağa Yerleşkemizde sergilendi.

 • İTÜ Mikrotonal Gitar Yarışmasının Kazananları Belli Oldu
  Haz 12, 2019
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (TMDK) ve Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması’nın kazananları açıklandı.

 • İTÜ ve East China Jiaotong Üniversitesi İş Birliği
  Haz 12, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve East China Jiaotong Üniversitesi (ECJTU) arasında iş birliği anlaşması (MoU) imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve EJCTU Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Wan Ming arasında imzalanan anlaşma özellikle raylı sistemler konularında muhtemel iş birliklerini içeriyor.

 • İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Eğitimcilere Tanıtıldı
  Haz 11, 2019
  Üniversitemizin Türkiye’deki nitelikli teknik eleman ihtiyacından yola çıkarak Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte oluşturduğu bir proje olan İTÜ MTAL’nin tanıtım toplantısı 25 Haziran 2019’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.