• 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
  Ağu 29, 2019

 • Prof. Dr. Yusuf Yağcı’nın Doğadan Esinlenen Yeni Araştırması Nature Communication Dergisinde
  Ağu 27, 2019
  İTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden Prof. Dr. Yusuf Yağcı, Çin’in Jiangnan Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirdiği araştırmada ülkemizde karahindiba olarak bilinen dandelion bitkisinin davranışından esinlenerek bir polimerizasyon sistemi geliştirdi. Araştırmanın makalesi Nature Communication Dergisi’nde yayınlandı.

 • Horizon 2020 Desteği alan İTÜ’lü Akademisyenler Uçuşları İklime Göre Optimize Edecek
  Ağu 27, 2019
  Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Gökhan İnalhan ve Dr. Öğr. Üyesi Emre Koyuncu’nun yürütücüsü olduğu “ Havacılıkta Operasyonel Gelişmelere Yönelik Yenilikçi Etki Azaltma Stratejilerinin İklim Açısından Değerlendirmesi” başlıklı proje, “Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı Havacılık Operasyonlarının İklim Değişikliği Üzerine Etkisi” kapsamında desteğe değer görüldü.

 • Atıktan Ev, Solar Decathlon Afrika Yolcusu
  Ağu 22, 2019
  İTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan ekip Team Bosphorus, Eylül ayında gerçekleşecek Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda ilk kez Türkiye’yi temsil edecek. Ekip, sıfır enerji ve sıfır atık konseptli, 2 oda 1 salondan oluşan 90 metrekarelik “ReYard Evi” Projesinin inşasına, 21 Ağustos’ta Fas’ın Ben Guerir şehrinde bulunan Green Energy Park’ta başladı.

 • Kanto Gakuin Üniversitesi Heyeti İTÜ’de
  Ağu 22, 2019
  1999 yılında gerçekleşen Marmara depremleri sırasında Japonya’dan gelen gözlemci heyetinde yer alan Kanto Gakuin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hirofumi Kiku’nun başkanlığındaki üniversite temsilcileri, iş birliklerinin geliştirilmesi amacıyla 20 Ağustos’ta üniversitemizi ziyaret etti.

 • İTÜ Basket Sezonu Açıyor
  Ağu 19, 2019
  Üniversitemizin efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Basket, yeni sezon hazırlıklarına İTÜ Ayazağa Kampüsü Merkez Spor Salonu’ndaki antrenmanla başladı.

 • İTÜ’den 17 Ağustos Depremi 20. Yıl Çalışmaları
  Ağu 16, 2019
  İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, Türkiye-Fransa iş birliği ile TÜBİTAK tarafından da desteklenen proje kapsamında, hassas mesafe ölçen cihazlarla deniz tabanındaki hareketliliğin anlık olarak incelendiğini söyledi.

 • İTÜ IMIAD “Yaşam” Temalı Atölye için Stuttgart’ta
  Ağu 09, 2019
  İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İç Mimari Tasarım Uluslararası Yüksek Lisans Programı-IMIAD ve program ortağı üniversiteler, Hochshule für Technik Stuttgart Üniversitesi’nde (Almanya) “bugün ve yakın gelecekte yaşam” temasıyla bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

 • İTÜ’lüler Facebook İçin Geliştiriyor
  Ağu 07, 2019
  İTÜ Matematik Mühendisliği öğrencilerimiz Nemat Jahangirov, Hakan Turğay, Aytaç İmişçi’nin aralarında bulunduğu “Manually” takımı Facebook Developer Circle (DevC) İstanbul’un düzenlediği 2019 DevC Community Challenge için gerçekleştirilen Build Days birincisi oldu.

 • İTÜ’nün Yeni Arıları, 246 Yıllık Ailemize Hoş Geldiniz!
  Ağu 06, 2019
  2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre İstanbul Teknik Üniversitesi lisans programlarına kesin kayıt yaptıracak öğrencilerimizin dikkatine;

 • Prof. Dr. Ahmet Gül’e Temel Bilimler Alanında TÜBİTAK Bilim Ödülü
  Ağu 05, 2019
  İTÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ahmet Gül, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl verilen Bilim, Özel Hizmet ve Teşvik Ödülleri kapsamında Bilim Ödülü’ne değer görüldü.

 • İTÜ Liderliğinde İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi
  Ağu 02, 2019
  İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (PolReC), Kuzey Kutbu’na düzenlenen ilk milli ve bilimsel seferi gerçekleştirdi.