• eCAADe Başkanı Mimarlık Fakültemizden Prof. Dr. Birgül Çolakoğlu
  Eyl 26, 2019
  Mimari tasarım alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan eCAADe’nin (Education and Research in Computer Aided Architectural Design in Europe) düzenlediği konferanslardan eCAADe SIGraDi (The Iberoamerican Society of Digital Graphics) 2019 gerçekleştirildi. Etkinlik sonrası yapılan toplantıda, Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meryem Birgül Çolakoğlu eCAADe başkanlığı görevine seçildi.

 • İTÜ ve Esenler Belediyesi’nden İş birliği Protokolü
  Eyl 26, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi ve Esenler Belediyesi arasında Esenler halkının sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak, Üniversitemiz önderliğinde sanatsal ve akademik çalışmaları desteklemek amacıyla iş birliğine gidildi.

 • İTÜ’lüler Halit Ayar İçin Yürüdü
  Eyl 25, 2019
  İTÜ Kulüpler Birliği tarafından yakın zamanda kaybettiğimiz değerli öğrencimiz Halit Ayar anısına İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yürüyüş düzenlendi. İTÜ Rektörlüğü tarafından da desteklenen yürüyüşe yüzlerce kişi katıldı.

 • İTÜ’lüler TEKNOFEST'e Damga Vurdu
  Eyl 24, 2019
  TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalarda İTÜ öğrenci takımlarının projeleri başarılarıyla göz doldurdu. En iyi dereceye giren 2 ekibimiz, ödüllerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

 • STS Turkey 2019, İTÜ’de Gerçekleşti
  Eyl 24, 2019
  Üniversitemiz, “STS Turkey 2019 Toplum için Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Konferansı”na ev sahipliği yaptı.

 • Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda Team Bosphorus Başarısı
  Eyl 24, 2019
  Dünyanın en büyük üniversiteler arası sürdürülebilir konut yarışması olan Solar Decathlon’un Afrika ayağında Türkiye’yi temsil eden Team Bosphorus Takımı yarışmada başarıdan başarıya koşuyor.

 • Lisansüstü Öğrencilerimizle Tanıştık
  Eyl 24, 2019
  Üniversitemizde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle öğrenime başlayacak olan lisansüstü öğrencilerimizin İTÜ kültürüne uyum sağlamasını kolaylaştırmak adına oryantasyon programı düzenlendi.

 • Sigortam.net İTÜ, Basketbol Süper Lig’de
  Eyl 20, 2019
  Üniversitemizin efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Basket, Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.Geçtiğimiz sezonda Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne (TBL) damga vurarak Play Off şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Sigortam.net İTÜ Basket, yeni sezonda Basketbol Süper Liginde mücadele edecek.

 • Dr. Reyhan Şengür Taşdemir ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya YÖK Üstün Başarı Ödülü
  Eyl 20, 2019
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçme Suyu Arıtımında Nano Gözenekli Membran Filtre Üretimi” konusunda hazırladığı doktora tezi için Dr. Reyhan Şengür Taşdemir’e ve kendisinin Tez Danışmanı Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya Üstün Başarı Ödülü verdi.

 • Türkiye’nin ilk Uydu Yer İstasyonu: İTÜ UHUZAM
  Eyl 20, 2019
  Üniversitemiz bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk uydu yer istasyonu olan UHUZAM, yeryüzüne ilişkin iki ve üç boyutlu uydu görüntülerini; doğal afetlerden tarımsal ürünlerin gelişimine kadar birçok alanda kullanılmak üzere ilgili birimlerle paylaşılıyor. ​

 • İTÜ TEKNOFEST 2019’da Yerini Aldı
  Eyl 18, 2019
  Dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başladı. Teknofest kapsamında 17-22 Eylül tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek yarışmalarda İTÜ Proje Takımları ter dökecek.

 • 246. Akademik Yılımızın İlk Dersi Prof. Dr. William Shea’dan
  Eyl 17, 2019
  Üniversitemiz 2019 –2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.

 • Akademisyenimiz Prof. Dr. Tüzin Baycan’a Uluslararası Görev
  Eyl 16, 2019
  İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Akademisyenlerimizden Prof. Dr. Tüzin Baycan’ın da aralarında olduğu bir grup bilim insanına ait proje desteğe değer görüldü. “The Geography of New Working Spaces and the Impact On the Periphery - comeINperiphery” adlı proje, Avrupa Birliği işbirliğiyle gerçekleşen COST (European Cooperation in Science & Technology) Eylem Programınca başarılı bulunan 40 projeden biri oldu.

 • Su Yönetimi Ödülü İTÜ’nün
  Eyl 16, 2019
  Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizdeki su israfının önlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen “1. Türkiye Su Yönetimi Ödülü”nün sahibi İTÜ oldu.

 • Teknoloji Takımlarımız Teknofest 2019’a Hazır
  Eyl 13, 2019
  TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturuyor. İTÜ Teknoloji takımları da bu yarışmalar için son hazırlıklarını tamamladı. 17-22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan Teknofest İstanbul 2019’da Üniversitemizin takımları hem yarışlarda hem de İTÜ standlarında yerlerini alacak.

 • TBMM Başkanı ve Tarım Bakanı İTÜ’deki Yerli Elektrikli Araçları İnceledi
  Eyl 10, 2019
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Yerleşkesinde bulunan yerli ve milli, elektrikli traktör ve araçları test etti.

 • İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin İlk Dersi Rektörden
  Eyl 10, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ MTAL öğrencileri için bir açılış dersi yaptı.

 • İTÜ Abdülhakim Sancak Camisi İbadete Açıldı
  Eyl 06, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü'nde yer alan İTÜ Abdülhakim Sancak Camisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ibadete açıldı.

 • İTÜ Mühendislikte Dünya Üniversiteleriyle Yarışıyor
  Eyl 05, 2019
  İTÜ, URAP 2018-2019 dünya alan sıralamasında tam 14 alanda kendine yer buldu. Aynı sıralamada, en iyi mühendislik derecesi de yine Üniversitemizin oldu.

 • Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Heyeti İTÜ ARI Teknokent’te
  Eyl 04, 2019
  Türkiye ve Çekya arasındaki ikili ilişkiler ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için ülkemize gelen ve bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Çekya Başbakanı Andrej Babis ve beraberindeki heyet İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti.