MİAM 20 Yaşında
Eki 18, 2019


İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) kuruluşunun 20. yılını 15 Ekim Salı akşamı gerçekleştirilen bir törenle kutladı. 20. Yıl Gala Konseri Dr. Erol Üçer anısına atfedildi.

miam-20.-yil-1

Müzikte yüksek lisans ve doktora eğitimi veren MİAM 20. Yaşını, MİAM’da eğitim almış̧ piyanistler, akademisyenler ve yaylı çalgılar orkestrası ile İTÜ Maçka Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Kemal Amfisinde kutladı. Kokteyl ile başlayan etkinlik, açılış konuşması ve plaket takdimleri ile devam etti.

miam-20.-yil(2)

MİAM Yaylı Çalgılar Orkestrası; Prof. Dr. Kamran İnce şefliğinde, Jerfi Aji piyanoda

Eserleri ile müziğin doğasına dair anlayışı değiştirmiş bestecilerinden Arvo Part’ın “Cantus in memoriam Benjamin Britten” orkestral eseri ile başlayan gala konseri, İTÜ MİAM Öğretim Üyesi Manolis Ekmektsoglou’nun “Expressionist View” eserinin ilk kez seslendirilmesi ile devam etti. İlk versiyonu senfoni orkestrası için 1993’te Kamran İnce tarafından yazılan “Domes” eserinin yaylı çalgılar versiyonunun ilk seslendirilişi de 20. yıl Gala Konserinde sanatseverlerle buluştu. Son bölümde ise Jerfi Aji’nin piyanosu ile MİAM Yaylı Çalgılar Orkestarası’ndan “Konçerto” ile “Yaylılar için Adagio” eserleri seyirciyle buluştu.

miam-20.-yil-3

miam-20.-yil (4)

miam-20.-yil(5)

miam_gala_2019_6Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi