• İTÜ’lüler Design Week Turkey 2019’da
  Kas 21, 2019
  14-17 Kasım tarihlerinde düzenlenen Design Week Turkey 2019’da Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümümüz tarafından düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünce” çalıştayları öne çıktı. İTÜ’lü akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz tasarım söyleşilerine konuk oldu.

 • İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı St. Petersburg Kültür Forumunda
  Kas 21, 2019
  Dünyanın kültür alanında en seçkin etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 8'incisi düzenlenen "St. Petersburg Uluslararası Kültür Forumu 14-17 Kasım tarihlerinde Rusya St. Petersburg’da gerçekleştirildi.

 • Türkiye’de Depozito İade Uygulaması için İTÜNOVA TTO Öncülük Edecek
  Kas 21, 2019
  Türkiye Depozito İade Sistemi (TÜDİS) Projesi ile ulusal ölçekte depozito uygulanacak içecek ambalajlarının tüketicilerden alınması, depolanması, taşınması ve geri dönüşüm ya da geri kazanım süreçlerinin uygun şekilde tamamlanması ve bu süreçlerin Kamu-Özel Sektör İş Birliği (KÖİ) modeli ile yapılabilirliğinin araştırılması amaçlanıyor.

 • MEM-TEK’in 10. Yılında Uluslararası Sempozyum
  Kas 21, 2019
  6. MEM-TEK Uluslararası Membran Teknolojileri Sempozyumu İstanbul’da gerçekleştirildi. Sempozyumda, Türkiye’de arıtma ve atık su sistemlerinde yerli ve milli çözümler ön plana çıkarken, konuya ilişkin dünya örnekleri tartışıldı. Dr. Dinçer Topacık Ulusal Membran Teknolojileri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen programda MEMTEK’in 10 yılı da kutlandı.

 • “Yarın Çok Genç Olacak” Projesi ile İTÜ’yü Ziyaret Ettiler
  Kas 21, 2019
  T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Yarın Çok Genç Olacak” projesiyle Van, Ağrı ve Hakkari’den yola çıkan öğrencilerin İstanbul’daki rotaları arasında İTÜ de yer aldı.

 • İTÜ ARI Teknokent Olgun Aşama TGB Kategori İkincisi
  Kas 20, 2019
  Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2018 Yılı Performans Endeksi sonuçları açıklandı. İTÜ ARI Teknokent “Olgun Aşama TGB Kategorisi İkincisi” oldu.

 • İTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON) 2019’da
  Kas 19, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kongresi EEMKON 2019’da yerini aldı. 70’e yakın üniversitenin katkı sunduğu kongrede, İTÜ’lü akademisyenlerin Elektrik, Elektronik, Bilişim Sistemleri, Kontrol ve Biyomedikal Mühendisliği alanlarındaki yeniliklerle ilgili yaptığı sunumlar ilgiyle izlendi.

 • İTÜ Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi
  Kas 19, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde kurulan Türkiye’nin devlet üniversiteleri arasındaki ilk Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi yüksek teknolojinin merkez üssü olacak.

 • Doç. Dr. Berk Canberk’e Türkiye Bilişim Derneğinden Akademik Öğretim Ödülü
  Kas 19, 2019
  Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Berk Canberk, ‘Türkiye Bilişim Derneği Prof. Dr. Aydın Köksal Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü’ne layık görüldü.

 • Denizaltı Tasarımı ve Teknolojileri Tez Yarışmasında İTÜ’lülere Ödül
  Kas 19, 2019
  STM - Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret. A.Ş. tarafından düzenlenen Denizaltı Tasarımı ve Teknolojileri tez yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada yüksek lisans ve lisans düzeyindeki öğrencilerimizin tez çalışmaları Üniversitemize 1.lik ve 2.lik getirdi.

 • İTÜ Kurumsal Akademi: Aidiyet, Motivasyon, Değer
  Kas 18, 2019
  246 yıldır hayatın farklı alanlarına yön veren Üniversitemiz, idari kadromuzun kişisel ve mesleki donanımına katkı sağlayacak İTÜ Kurumsal Akademi’yi bu yılın başında hayata geçirdi. Üniversitemizin idari kadrosunun kişisel, yönetsel ve mesleki alanlardaki bilgi, beceri ve iletişim ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen İTÜ Kurumsal Akademi hakkında bilgi almak için genel sekreterliği süresince projeyi üstlenen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan ve Genel Sekreter Yardımcımız Aylin Elbay’a sorularımızı yönelttik.

 • İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future Lab Açıldı
  Kas 13, 2019
  İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future Lab, İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde açıldı. Vodafone'un Türkiye'den sonra KKTC’de kurduğu merkez, bir üniversite ile iş birliği ile hayata geçirilen ilk teknoloji merkezi olma özelliği taşıyor.

 • İTÜ ve St. Petersburg Politeknik Üniversitesi’nden 5 Yıllık İş Birliği
  Kas 13, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Peter The Great St. Petersburg Politeknik Üniversitesi (SPbPU) arasında iş birliği anlaşması (MoU) imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve SPbPU Rektörü Prof. Andrei Rudskoi arasında imzalanan anlaşma özellikle lisansüstü çift diploma programlarıyla eğitim, araştırma, geliştirme alanlarında 5 yıl ve üstü iş birliklerini içeriyor.

 • Öğrencilerimizin Araştırması Water (Switzerland) Bilimsel Dergisinde
  Kas 13, 2019
  Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz tarafından yapılan “Hidrolojik Model Kalibrasyonunda Uydu Bazlı Toprak Nemi ve İki Yeraltı Suyu Veri Kaynağı Kullanımının Ek Değeri” başlıklı araştırması Water (Switzerland) isimli bilimsel dergide yayınlandı.

 • Akıllı Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Sektör ve Akademi İTÜ’de Buluştu
  Kas 13, 2019
  İTÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (ITUARC) tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği “ITUARC-Yenilikçi Teknolojilerin Akıllı Havacılık ve Uzay Uygulamaları Araştırma Merkezi” isimli proje kapsamında Sektör-Akademi Günleri’nin ilki Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

 • Ölümünün 81. Yıl Dönümünde İTÜ’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni
  Kas 12, 2019
  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 81. yılında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı. Törene rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, rektör yardımcılarımız, genel sekreterimiz, genel sekreter yardımcılarımız, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve mezunlarımız katıldı.

 • Ulu Önder Atatürk'ü Anma Töreni
  Kas 08, 2019
  Ulu Önder Atatürk’ün 81. Ölüm Yıl Dönümü için düzenlenen Anma Töreni, 10 Kasım 2019 Pazar günü, Saat 09.00’da, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 • İTÜ Alan Bazında Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasında
  Kas 08, 2019
  Üniversitemiz, US News & World Report’un hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralamasında mühendislik, kimya, inşaat mühendisliği, çevre/ekoloji ve yer bilimleri alanlarında Türkiye birincisi oldu. İTÜ, Türkiye içinde genel sıralamada ise üçüncü sırada yer aldı.

 • İTÜ Çekirdek Dünyada İlk 5’te
  Kas 07, 2019
  İTÜ Çekirdek, dünyadaki lider üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan uluslararası UBI Global endeksine göre dünyada ilk 5’te yer aldı.

 • Murat Yeşildere “Eyvah CEO Doğuruyor” Semineri ile İTÜ'de
  Kas 06, 2019
  İTÜ Bilim Mühendislik ve Teknolojide Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İTÜ BMT KAUM) tarafından düzenlenen “Eyvah CEO Doğuruyor” başlıklı seminerde toplumsal cinsiyet aktivisti Murat Yeşildere İTÜ’lü kadınlarla bir araya geldi.

 • İTÜ'den Türk Kızılayı'na Tam Destek
  Kas 05, 2019
  Kızılay Haftası Türkiye genelinde kutlanırken Üniversitemiz de Türk Kızılay'ın faaliyetleri arasında yer alan Kan Bağışı Kampanyasına ve Bağcılar Toplum Merkezi ile Kuş Evi Projesi’ne ev sahipliği yaptı.

 • İTÜ ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü Arasında Protokol
  Kas 04, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) arasında Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümümüz bünyesinde ortak bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla, MGM önderliğinde akademik ve teknik çalışmaları desteklemek amacıyla kurulacak irtibat ofisine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

 • “RSG Dergi” 18 Sayısında, Merhum Çini Sanatçısı Adnan Ergüler'in Eserlerine Yer Veriyor
  Kas 01, 2019
  Öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve tüm sanatseverleri Ayazağa Yerleşkemizde buluşturan önemli bir durak olan İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG) ile ilgili gelişmeleri sanat meraklılarına ulaştıran RSG dergi, 18. sayısıyla okurlarıyla buluştu.

 • Nakkaşın Fırçası Belgeseli Yayında
  Kas 01, 2019
  Öğretim Görevlimiz Dr. Aslıhan Erkmen’in akademik danışmanlığını üstlendiği “Nakkaşın Fırçası” isimli belgesel yayında.