• Prof. Doğan Kuban'a Şükranlarımızla
  Ara 15, 2019
  Mimarlık alanında bu yılki Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü, Mimarlık Fakültemizin emekli öğretim üyelerinden değerli hocamız Prof. Doğan Kuban’a takdim edilmiştir.

 • Araştırmadan Uygulamaya Deprem Bölgelerinde Tarihi Yapılar Semineri İTÜ’de
  Ara 13, 2019
  2018’de ilkinin düzenlendiği ‘One Day Only’ seminerinin ikincisi, bu sene yine 12 Aralık’ta İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla 126 numaralı konferans salonunda yapıldı.

 • Design Together Yarışması Ön Eğitimlerle İTÜ’de
  Ara 11, 2019
  İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü (MHK) tarafından Türkiye’de BIM (Building Information Modelling-Yapı Bilgi Modellemesi) sisteminin kullanımının yaygınlaşması ve farkındalığının artması amacıyla düzenlenen “Design Together with BIM” Yarışmasının hazırlık maratonu ön eğitimlerle başladı.

 • Peyzaj Mimarlığı Öğrencilerimizden Mimari Fikir Projesi Yarışması Başarısı
  Ara 10, 2019
  İTÜ Peyzaj Mimarlığı yüksek lisans ve lisans öğrencilerimiz, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması serisinin 10.’su olan, “Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi” yarışmasında ödül kazandılar.

 • İTÜ İşletme Fakültesi Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı
  Ara 09, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması kazananları belli oldu. İTÜ Rektörlüğü tarafından açılan İTÜ İşletme Fakültesi yerine mevcut tarihi karakol binasının yanına yapılacak fakültenin projelerinin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçları 8 Aralık 2019’da açıklandı.

 • Bilişim Teknolojileri Zirvesinde Yarının Dünyasına Bakış
  Ara 09, 2019
  İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü (İTÜ İMK) tarafından düzenlenen Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

 • Kız Kardeşim Projesi Koordinasyon Toplantısı İTÜ’de
  Ara 06, 2019
  Kız Kardeşim Projesi Koordinasyon Toplantısı, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 • Kız Kardeşim Projesi’nden Yerel Lezzetleri Yaşatan Girişimci Kadınlara Destek
  Ara 06, 2019
  Kız Kardeşim Projesi kapsamında yerel lezzetler üzerine çalışan girişimci kadınların desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Yerel Lezzet Girişimciliği Destek Programı kazananları İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda belirlenen kriterlere göre iş geliştirme hibesi almaya hak kazanan 11 girişimci kadına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Başkanı Evguenia Stoichkova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır tarafından ödül verildi. Program kapsamında Türkiye genelinden 29 ilden restoran sahibi olan ve yerel lezzetler üzerine çalışan 121 girişimci kadının başvuruları değerlendirildi.

 • İTÜ Çekirdek Avrasya’nın En İyi Kuluçkası Seçildi
  Ara 05, 2019
  İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, EuroAsian Startup Awards Turkey’de Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde aldığı ödülün ardından, ikinci aşama olan bölge oylamasında Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde bölge birincisi seçildi.

 • İstanbul Deprem Çalıştayına İTÜ Damgası
  Ara 05, 2019
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2-3 Aralık tarihlerinde düzenlenen, ulusal ve uluslararası paydaşların bir araya geldiği “İstanbul Deprem Çalıştayı”na İTÜ’lü bilim insanları damga vurdu.

 • İTÜ Dünyanın En Yeşil Üniversiteleri Arasında
  Ara 04, 2019
  İTÜ, Üniversite kampüslerinin yeşil ve sürdürülebilirlik açısından değerlendirildiği UI GreenMetric sıralamasında bir yılda 13 basamak birden yükselerek “Dünyanın en yeşil 54’üncü Kampüsü” oldu.

 • Türk Müziği’nin Çocuk Korosu Albümü “Umut Çiçekleri”
  Ara 04, 2019
  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın (TMDK) bir kolu olan Müzik Ortaokulu/ Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencilerinden oluşan Prof. Dr. Selahattin İçli Çocuk Korosu, “Umut Çiçekleri” isimli albüm çalışmasını hayata geçirdi. Albümün lansman konseri 30 Kasım’da Beşiktaş Belediyesi Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 • Prof. Dr. Zehra Çataltepe’ye Uluslararası Kadın Girişimciler Vakfından Ödül
  Ara 04, 2019
  İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültemizin Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Zehra Çataltepe İstanbul Ticaret Odası tarafından 2019 yılı için aday gösterildiği Uluslararası Kadın Girişimciler Vakfı’nın (IWEC) 2019 yılı “Yılın Girişimci Kadını Ödülü”ne layık görüldü.

 • Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Aral Okay’a George Forster Ödülü
  Ara 03, 2019
  İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ve İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aral Okay, Alexander von Humboldt Vakfı’nın Georg Forster Araştırma Ödülü’nü kazandı. Prof. Dr. Aral Okay’a ödülü Türkiye jeolojisi üzerinde yaptığı çalışmalar nedeniyle verildi.

 • İTÜ Ekonomi Kulübü’nün İlk Zirvesi
  Ara 03, 2019
  İTÜ Ekonomi Kulübü, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Ekonomi Zirvesi” etkinliğiyle Ayazağa Yerleşkemizde ekonomi dünyası ile üniversite öğrencilerini buluşturdu.

 • Pazarlama ve Finans Zirvesi ile “İlham İTÜ’de”
  Ara 03, 2019
  İTÜ Yatırım Kulübü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Pazarlama ve Finans Zirvesi iş ve sanat dünyasından önemli isimlerini “İlham Burada” mottosuyla ağırladı.

 • 135. Balık Günü İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde Kutlandı
  Ara 03, 2019
  İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesinin kuruluş yıl dönümünü simgeleyen 135. Balık Günü mezunlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.