• İTÜ UHUZAM, Elazığ’daki Deprem Bölgesini Uydudan Tarıyor
  Oca 31, 2020
  Üniversitemiz bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk uydu yer istasyonu olan UHUZAM, Elazığ Sivrice’de meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremin yarattığı tahribatı uydudan görüntüledi.

 • IDC Directions 2020’nin Konuğu İTÜ’lüler
  Oca 24, 2020
  International Data Corporation (IDC) tarafından İstanbul’da düzenlenen Dijital Ekonomide Gelişmek başlıklı konferansa çok sayıda İTÜ’lü konuk oldu. “Türkiye ICT Ekosistemi: Beceri Setleri, Yeni Başlayanlar, Eğitim, Çeşitlilik” başlıklı panelde dijital dönüşüm, siber teknolojiler, finans, insan kaynağı ve start up ekosistemi üzerine gelişmeler aktarıldı.

 • Prof. Dr. Mustafa İnan’ın “Başyapıtı” İngilizce Yayımlandı
  Oca 24, 2020
  Prof. Dr. Mustafa İnan’ın Türkçe 10. baskısı yapılan “Cisimlerin Mukavemeti” kitabı İngilizce’ye çevrilerek İTÜ Vakfı tarafından yayımlandı.

 • İTÜ Hornets Takımımız Şampiyonluk Yolunda
  Oca 23, 2020
  İTÜ Hornets Korumalı Futbol Takımımız başarıdan başarıya koşuyor ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 • Öğrencimiz Furkan Ali Küçük’e Hindistan’dan En Değerli Genç Bilim İnsanı Ödülü
  Oca 23, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Meteoroloji Mühendisliği Anabilim Dalı Atmosfer Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi Furkan Ali Küçük, araştırması ile "En Değerli Genç Bilim İnsanı" Ödülü’ne değer görüldü.

 • KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ve Heyeti İTÜ Arı Teknokent’te
  Oca 23, 2020
  Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki ikili ilişkiler ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için ülkemize gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştiren KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ile beraberindeki heyet İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti.

 • İTÜ ARI Teknokent’ten Sigorta Sektörüne Özel Program: InsurTech
  Oca 21, 2020
  İTÜ Çekirdek InsurTech Programı Başvuruları Başladı

 • Aday Öğrenciler, İTÜ Tanıtım Günleri’nde Buluşuyor
  Oca 21, 2020
  Üniversitemizin geleneksel hâle getirdiği İTÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 13-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. Her yıl sayısız aday öğrenciyi Ayazağa Yerleşkemizde buluşturarak üniversitemizin olanaklarını ve eğitim kültürünü keşfetmelerini sağlayan etkinlikte, gelecekleriyle ilgili tercih yapacak lise öğrencilerine, ailelerine ve öğretmenlerine bu yıl da üniversitemiz tanıtılacak. Etkinlikte ayrıca, üniversitemizin iki asrı aşan deneyimi ve yerleşkelerimizdeki akademik eğitimin yanında, kültür-sanat ve spor olanakları hakkında da yol gösterici bilgiler paylaşılacak.

 • İTÜ Kurumsal Akademi 1. Yılı’nı Kutladı
  Oca 17, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi Kurumsal Akademi (İTÜ KA), kuruluşunun birinci yılını 16 Ocak’ta Süleyman Demirel Kültür Merkezimizde yapılan törenle kutladı.

 • “Derin Öğrenme” Dersi Projeleri Yarıştı
  Oca 17, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde verilen Deep Learning “Derin Öğrenme” (BLG 561E) dersi heyecan verici bir proje yarışması ile sonuçlandı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen proje yarışmasının birincisi Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencileri Anıl Öztürk (Bilgisayar Müh.), Mustafa Burak Günel (Uçak ve Uzay Müh.), Onur Gürışık (Kontrol Müh.) ve Sertaç İkizoğlu (Bilgisayar Müh.) oldu.

 • I.D.E.A.L. Projesi Açılış Toplantısı İTÜ’de Yapıldı
  Oca 16, 2020
  Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı Kapsamında yürütülecek olan Immigrants Digital Education Application of Languages (I.D.E.A.L - Göçmenler için Dil Öğrenme Uygulaması) isimli projenin açılış toplantısı 13 Ocak 2020 tarihinde Üniversitemizin ev sahipliğinde yapıldı.

 • Firmaların İhracatını 4 Kat Artıran Innogate'in Yeni Dönemi Başlıyor
  Oca 14, 2020
  Bugüne kadar katılımcısı olan 93 teknoloji firmasından 59’unun global pazara açıldığı Uluslararası Hızlandırma Programı Innogate’in yeni dönem başvuruları açıldı.

 • MimED 2019 Ödülleri’nde Öğrencilerimize 8 Ödül
  Oca 07, 2020
  Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED) 2019 tarafından verilen Mimarlık Öğrencileri Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 18. si düzenlenen MimED 2019 Öğrenci Proje Yarışması’nda İTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri dağıtılan 20 ödülden 8’ini aldı.