• İTÜ Burs Programı ile Yapay Zeka’da Dünya Lideri DeepMind ile Bağlarını Güçlendiriyor
  Ağu 19, 2020
  İTÜ yapay zekâ araştırmaları ve gerçek hayat uygulamaları konusunda Dünya lideri olan DeepMind ile İTÜ Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programlarındaki kadın araştırmacılara burs sağlamak için iş birliğine başlıyor. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu “Bu iş birliği öğrencilerimizin yapay zekâ alanındaki birikimini desteklerken, aynı zamanda ülkemizdeki yapay zekâ araştırmaları ekosistemine büyük katkı yapacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

 • Teknoloji Takımlarımız TEKNOFEST Yarışmaları Finalinde
  Ağu 19, 2020
  TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarında 23 öğrenci kulübümüz/teknoloji takımımız geliştirdikleri proje ve çalışmalarla finale kalma başarısı gösterdi.

 • 2020 Aydın Doğan Ödülü’nün Sahibi İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü
  Ağu 18, 2020
  İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü, Aydın Doğan Vakfı tarafından “Deprem Araştırmaları” alanında verilen 24. Aydın Doğan Ödülü’nün sahibi oldu.

 • İTÜ Rektörlüğü Görevine Prof. Dr. İsmail Koyuncu Atandı
  Ağu 14, 2020
  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü görevine Prof. Dr. İsmail Koyuncu atandı.

 • İTÜ GİNOVA’dan İki Yeni AB Projesi
  Ağu 13, 2020
  Erasmus Plus Bilgi Ortaklıkları Proje Çağrısı sonuçları açıklandı. Desteklenen projeler arasında İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin (İTÜ GİNOVA) proje ortağı olarak dâhil olduğu iki proje de yer aldı.

 • Samsung İnovasyon Kampüsü Eğitim Programının İlk Dönem Kazananları Belli Oldu!
  Ağu 12, 2020
  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Samsung ve Türkiye Bilişim Vakfı’yla birlikte hayata geçirdiği “Samsung İnovasyon Kampüsü” eğitim programında uzmanlardan oluşan jüri tarafından en başarılı projeler seçilirken mezun olmaya hak kazanan öğrencilere de sertifikaları takdim edildi.

 • Yamacın Öteki Tarafı Her Zaman Daha Yeşil Değildir
  Ağu 12, 2020
  İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nden Dr. Öğretim Üyesi Ömer Yetemen ve birlikte çalıştığı bilim insanları, Antarktika hariç bütün kıtalardan toplam 60 lokasyonda inceledikleri bakı farkı kaynaklı bitki örtüsü yeşillik indisi sonuçlarını “Geophysical Research Letters” adlı dergide yayınlanan makalelerinde gösterdiler.

 • ITU Rangers University Esports Masters 2020’de Avrupa İkincisi
  Ağu 11, 2020
  Üniversiteler arası düzenlenen en önemli e-spor etkinliklerinden biri olan “Intel Gaming Fest University Esports Masters (UEM) 2020” turnuvasında İTÜ League of Legends (LoL) takımı ITU Rangers ülkemizi temsil eden tek takım olarak finale kadar yükseldi ve Avrupa ikincisi oldu.

 • İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri Yarışmalardan Ödülleri Topladı
  Ağu 11, 2020
  İTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2020 Yarışması”, “Taksim’i Hayal Et: Taksim Meydanı için Öğrenci Fikir Projesi Yarışması”, “Yapı Tasarım Yarışması: “Kamusal Alanda Yenilikçi Adımlar” ve “Mars 2050: Yaşam Alanı Fikir Yarışması”ndan ödülleri topladı.

 • İşveren İlgi Endeksi Açıklandı: İTÜ Zirvede
  Ağu 04, 2020
  Türkiye’de ilk defa yapılan işveren ilgi endeksi açıklandı. Çalışmada işverenlerin gözünden en fazla ilgi gören “üniversiteler”, “bölümler” ve “üniversiteler ve bölümler” sıralamaları 3 ayrı kategoride açıklandı.