• İTÜ-TPAO-İTÜNOVA’dan Denizcilik Alanında Önemli İşbirliği
  Eyl 25, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (İTÜNOVA TTO) arasında “BOSIET ve FOET Eğitimlerinin OPITO Akreditasyonlu ve Sertifikalı Olarak Yerlileştirilmesine Yönelik Protokol” kapsamında yürütülen projede sona gelindi.

 • Mimarlık Fakültemiz Göğsümüzü Kabarttı
  Eyl 25, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri “Taksim Kentsel Tasarım Yarışması”, “17. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri”, “Salacak Kentsel Tasarım Yarışması”, “Yarından Sonra, C-19 Sonrası Mekân ve Nesne Ulusal Fikir Yarışması”, “Meles Çayı Ulusal Kentsel Tasarım Fikir Projesi Yarışması” ve “Ana Transfer Merkezi Mimari Proje Yarışması”ndan ödülleri topladı.

 • İTÜ Güneş Arabası Ekibimizden Avrupa Derecesi
  Eyl 21, 2020
  İTÜ Güneş Arabası Ekibi Belçika’da düzenlenen Avrupa Güneş Arabaları Yarışı'nda (European Solar Challenge) Türkiye'yi başarıyla temsil etti.

 • Öğrencimiz Ali Aksu Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Üçüncüsü
  Eyl 15, 2020
  İstanbul Teknik Üniversitesi Atletizm Takımı sporcularından İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğrencimiz Ali Aksu, 87. Türkiye Büyükler ve U-23 Atletizm Şampiyonaları’nda Türkiye Üçüncüsü oldu.

 • İTÜ Türkiye’deki Teknik Üniversiteler Arasında Birinci
  Eyl 14, 2020
  Academic Ranking of World Universities (ARWU) tarafından 2020 yılı üniversite sıralamaları açıklandı. İTÜ, Türkiye’deki teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer aldı. Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında da yerini yükseltti.