1773 Kapısı İçin Çalışma Başlıyor

May 12, 2014, 16:24
Gerek üniversitemize girişlere gerekse yerleşkemizin dış görünümüne yeni ve seçkin bir kimlik kazandırılması amacıyla merkez yerleşkemizdeki kapılarda başlatılan çalışma, ikinci ayağı ile devam ediyor. Ana giriş kapısının yenilenmesi ve Arı Kapı adını almasının ardından, devamındaki çalışma Enerji Kapı olarak bilinen girişte yapılacak.

Resmi olarak 1773 Kapısı adını alacak bu girişte, 2 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayacak çalışma 3 ay sürecek. 1773 Kapısında çalışmanın devam ettiği süre boyunca, üniversitemize araç-giriş çıkışları Akademik Kapı, Borsa Kapı ve Etiler Kapıdan gerçekleştirilecek.


1773 Kapısı için yapılacak çalışma, sadece mimari ve peyzaj aşamalarıyla sınırlı kalmayarak trafik düzenlemesini de içerecek. Bu sayede bu kapıdan İTÜ’ye yapılacak giriş – çıkışların sağlıklı bir işleyişe kavuşması sağlanacak.


İTÜ’nün tüm giriş kapıları, ana kapıdaki konseptin devamı olan bir anlayışla yenileniyor. Projenin devamında, sırasıyla Etiler Kapı ve Borsa Kapı için de çalışma yapılacak.