Otopark Ücretleri Güncellendi

Oca 27, 2015, 18:46
İTÜ Yeşil Kampüs projesinin en önemli adımlarından biri yerleşke içindeki araç sayısını ve bağlı olarak emisyon miktarını düşürmek. Bu amaçla, araç kullanımını caydırıcı adımlar atılmasının bir parçası olarak, otopark ücretlerinde güncellemeye gidildi. Üniversite Yönetim Kurulunda görüşülerek karara bağlanan ve 26 Ocak 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan yeni otopark tarifeleri için tıklayınız.

Otopark ücretleri İTÜ Vakfı’na aktarılıyor ve öğrenciler için burs kaynağı olarak kullanılıyor. Otopark ücretlerinden elde edilecek yeni gelir sayesinde ise -daha önceki burslara ek olarak- belli sayıda öğrenciye akşam yemeği bursu sağlanması da amaçlanıyor.

İTÜ Yeşil Kampüs projesi kapsamında, araç yoğunluğunun ve hava kirliliğinin azaltıldığı, yaya ve bisikletli sayısının arttığı bir üniversite yaşamı kurulması hedefleniyor. Bu doğrultuda atılacak adımlar konusunda İTÜ’lüler bilgilendirilmeye devam edilecek. Yeşil Kampüs projesine ilişkin gelişmeler web sitesindeki Kampüs alanından takip edilebiliyor. Görüş ve öneriler ise kurumsaliletisim@itu.edu.tr adresine iletilebiliyor.