Petek Restoran Yenilendi

May 3, 2015, 16:28
Üniversitemiz akademik ve idari personeline hizmet veren Petek Restoran, mutfağında yapılan tadilat, menüsünde ve dekorasyonunda yapılan yenileme ile kısa süreli verdiği aranın ardından tekrar hizmete girdi.


Ayazağa Yerleşkemizde, Süleyman Demirel Kültür Merkezi giriş katında yer alan Petek Restoran’da, yaklaşık bir ay süren bakım – onarım çalışmaları sona erdi. Bu süreçte iç dekorasyonunda bazı değişikliklere giden restoran, menüsünü ise tamamen yeniledi. 

Dünya Mutfağından Lezzetler

Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağından çok sayıda lezzet, Petek Restoran’ın menüsüne girdi. Rusya’dan Hollanda’ya uzanan geniş bir yelpazade çorba çeşidi restoranda tadılabiliyor. Dünya mutfağından çorbalardan, her gün bir başkası tadılabiliyor. Makarna, burger ve sandviçlerde ise Meksika ve İtalya mutfağı ağırlıklı lezzetler öne çıkıyor. Hem vejeteryan hem etli seçeneklerin yer aldığı Petek Restoran, kahvaltı menüleri ve atıştırmalıklar da hazırlıyor.

Alternatifli Günün Menüsü 

Çorba, ana yemek (etli, sebzeli, baklagil)  pilav ve salatadan oluşan günün menüsü de sunuluyor. Etli menü hazırlanan günlerde, alternatif vejeteyan menü de çıkarılıyor. Günün menüsü, sebze ya da baklagil seçeneği için 8 TL, etli seçenek için ise 10 TL.

Petek Restoran, akademik toplantılar ya da fakültelerimizin davetleri için de kullanılıyor. Toplu organizasyonlar için özel menüler hazırlanabiliyor. 

İTÜ personeline ve misafirlerine hizmet veren Petek Restoran, haftanın her günü 07.30 – 20.00 saatleri arasında açık.