SDKM Senato Odası Yenilendi

Kas 23, 2014, 16:14
Üniversitemizde yürütülen fiziki mekan iyileştirme – geliştirme çalışmaları kapsamında, Ayazağa Yerleşkemizde yer alan Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Senato Odası da yenilendi.

Yapılan çalışmayla yepyeni bir görünüme ve gelişmiş donanıma kavuşan Senato Odasının tüm eksikleri giderildi. Fakülte ve enstitülerin çeşitli toplantılarının gerçekleştirildiği mekân, daha nitelikli hizmet verebilecek hale getirildi.

Havalandırma ve aydınlatma sistemi değiştirilirken, ısıtma ve soğutma sistemi de tamamen yenilendi. Elektrik ve internet altyapısını güçlendirmek için yapılan çalışmanın yanı sıra tüm kabloların dolaşımı zeminin altından sağlanarak güvenli ve estetik bir ortam sunuldu. Ayrıca, her masada bilgisayar kullanılmasını sağlayacak tesisat kuruldu.

Tavanda ve duvarda kullanılan akustik paneller sayesinde, toplantılarda oluşan yankılanma ya da sesin az duyulması gibi sorunlar ortadan kaldırıldı. Masa ve sandalye kullanımında da değişikliğe gidilerek, toplantı içeriğine ya da düzenlenen etkinliğin niteliğine göre oturma düzeni kurulabilmesine olanak sağlandı.